Gothic deyince aklınıza ne geliyor?

soru açık net gothic deyince aklınıza ne geliyor? bir çok insan ilk olarak müzik deyip geçiyor konunun detaylarına inmiyor oysa gothic sadece müzik değil edebiyat mimari ve bir yaşam tarzı olarak karşımıza çıkıyor. gothic sizin aklınıza ilk ne getiriyor.

benim aklıma ilk edebiyat geliyor ve edgar allan poe..

gizliler çıkmayın karşıma..

Güncellemeler:
bu arada sinema olayını unutmuşum ilk anda.. tim burton hadisesi var tabii.. birde ilk batman filmleri gothic'in sinemaya yansıması için iyi örnekler olacaktır..

0|0
18|30

En İyi Erkek Görüşü

• Sanat geliyor.

Strasbourg katedrali geliyor mükemmel bir mimari gerçekten bir sanat eseri.

sonracığıma Chartres katedrali geliyor.

İhtişamlı ancak bir o kadarda kasvetli mekanlar ama gerçekten harika bir sanat.Şimdilerde adı kirletilen bir sanat.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Benim aklima bembeyaz tenli simsiyah sacli pircingli 2 ton makyajli ve tuhaf tuhaf giyinen insanlar geliyor nedense :S

0|0
    0|0
  • israilli inşaat işçileri geliyor:))) üniversite'deyken tez konumdu ...ne alaka diyorsunuz belki ama gothic kavramı ilk olarak israilli inşaat işçileri tarafından çıkartıldı :))))) ilginç ama değilmi:))

0|0
    0|0
  • Epic Movie geliyor

0|0
    0|0
  • İSVİÇRE VE AMSTERDAM.

0|0
    0|0
  • Beyaz pudra siyah saç kırmıızı ruj bide tim burton:)

0|0
    0|0
  • bi ara cok arastırdıgım begendıgm bı tarz :D

0|0
    0|0
  • Siyah gül, rosered konağı.

0|0
    0|0
  • 20. yüzyıldan 21. yüzyıla tuhaf biçimde boyut değiştirmiş stil

0|0
    0|0
  • okul zamanı antin kuntin hallerim geliyo

0|0
    0|0
  • tek kelimeyle ben

0|0
    0|0
  • Gothic'i ilk okuduğum ne yalan söyleyeyimg*tgeldi sorunun devamına bakınca kağıt geldi.

0|0
    0|0
    • yorumu okumadım ayakkabıya kilitlendim :p

• erkeğim :D ayakkabılar dikkatimi çekiyor dost başa düşman ayağa ben herkesin düşmanıyım..

• Şikayet ettiler beni :( kapandı 5 levellik profilim

• öcü diyeyim kısaca.

0|0
    0|0
  • tarz olacagım derken maymuna dönen insanlar.

0|0
    0|0
  • bana mimari yapilar geliyor aklıma bide beyaz tenli kadınlar :)

0|0
    0|0
  • Ben buradan yazıcam ahaha:D

0|0
    0|0
  • gothic hatun modeli gelii.

0|0
    0|0
  • Malezya -Times Square-.

0|0
    0|0
  • Gothic sanatı ve siyaha bürünen aykırı tarzları olan insanlar geliyor aklıma.

0|0
    0|0
    • o kadar aykırı değiller sadece görünüşleri öyle hele bizim ülkemizde hepsi bizden biri acayip tripli kızları :D

Erkekler Ne Diyor 29

• Gothic kelimesi eski germen dilinden gelir, goth "tanri" kelimesinden gelir, Avrupada, ortaçagda dini yapilarin bir sanat türüdür ilk baslarda. 18inci asirdan itibaren ingiliz, alman ve fransiz yazarlarin ele aldiklari bir roman türüdür, romantik edebiyatçlar rönesansin yapilarini çok hos olduklarindan çekinirdiler, daha karanlik ortam aramaktalardi, o zaman da karanlik ve cinayetlerle dolu roman modasi vardi, edebiyatçlarda geçmis zamanlardan ilham kaynagi alip eski köylerde, gotik stilinde tasarlanmis yapilari romanlari için benimserlerdi. 1920 yillarinda alman ekspresiyonizm sanatçilari ayni modayi arastirip sinemaya ve mimarliga yeniden yansittilar. 1970 lerden itibaren müzik dünyasi sanatçilari, bu edebiyatçilari ilham kaynagi alip yeni müzik türler olusturuldu. Bauhaus, joy division gibi gruplar bu müzik türünün en önemli temsilcileriydi. Siyah giyiniyorlardi, tenlerine beyaz vampir gibi makyaj yaparlardi. Bu moda ve müzik türü 80lerin sonunda tükendi ama 2000 yillarin baslarinda nesiller bu sanat çerçevesine yeniden ilgilendiler.

Bugün müzik türünden daha fazla giyinme modasi ön plandadir, bazi kisiler için yasam tarzi bile olmustur.

0|0
    0|0
  • Götik geliyor. Yani özenti, karalar giymeyi tarz zanneden, g.t gibi ortalıklarda gezinen zibidi kızlar geliyor aklıma.

0|0
    0|0
  • karalar içindeki hatunlar

0|0
    0|0
  • ikiye ayrılmış iki ruh. " iyi ve kötü "

Heinrich C. bu hussuzunda incelemeyi yapmışdır.

ve eleştirisini yaptığı ..eserinde doğal maji, matematiksel maji, büyüleyici maji, sihirbazlık olarak nitelendirmiş. Bu iki karekterler sonrasında ikiye ayrılmıştır ve Goetia ve Teurji oluşmuştur.

Dinsel acıdan inancımıza zıt olanıdır Goetia detayları incelediğimizde ortaya çıkar. Tanrı büyü ile çağırma ve kutsal tanrı olarak adlandırılan şey islam acısından aykırıdır. Goetic Hıristiyanlara göre " Tanrı'nın " isimlerini içeriğinde saklar, günahları vs. ruh ve silah bize göre tabu olan bir bicimde bağlar. Esasen Goethe'de Goetia " sözler ve bir çok açıklamalar " burdan alınmış, yola çıkılmıştır.

Ve İnternetten baktığınızda bu tür " Mezhep Faliyetler ve Danışma Evleri " Türkiye'de çoğu ülkenden fazla ve yaygındır.

Benim fikrim Satanistten farkları yok.

0|0
    0|0
    • neden bahsediyorsun? Gothic kelimesi bir sanat olayidir, dinlerle alakasi yoktur.

• gotik takıldığını sanan güzel ama pis kızlar,

müzikler,

avrupadaki yapıtlar,

gotik metal iyidir. hell yeaah

0|0
    0|0
  • Blythe bebek

0|0
    0|0
  • got hick demek g*tçü yada g**tten yemiş demek. her işte ters yapan demek.

0|0
    0|1
  • Sorduğun sorunun ilk kelimesinin ilk üç harfi geliyor.

0|0
    0|1
  • sexy gothic kızlar, fantezi, sex, ohhhhh, devam,

tamam yok, yeter bu kadar niyeti bozduk. bu tip şeyler geliyor işte :S

0|0
    0|0
  • İlk olarak mimari geliyor, kuzey Avrupa şehir mimarisi, o binalar.. Ondan sonrada okuldan bir kız

0|0
    0|0
  • böyle tatlı, sevimli böyle böyle taş bebek geliyor gözümün önüne :D yerim ya :D

0|0
    0|0
  • Şuan gözümün önüne emo kızlar geldi ama siyah versiyon olanlarından böle en isyankarından :D

0|0
    0|0
  • Gothic elementi..

0|0
    0|0
  • mystik oyunlar

0|0
    0|0
    • örnek versene neler vardı?

• pc oyunlarından bahsediyorum elinde baltalı barbarlar olan kısmen darksiders,ağırlıklı warcraft çağrışım yapıyo yüzüklerin efendisi, god of war gibi gibi gibi

• hüseyin diye arkadaşım var lakabı gotik o geliyor oklıma başka da bişey gelmez

0|0
    0|0
  • salak salak gozü kara züppeler

0|0
    0|0
  • Giyim tarzı geliyor benim aklıma. Gothic hatun fantezimle bağlantılı (:

0|0
    0|0
  • okur okumaz ilk olarak göd geliyo aklıma ama sonrasında siyah makyajlı seksi kızlar geliyo

0|0
    0|0
  • Cinsel ilişki adına dair herşey.

Bu konuda çok açık oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Mikiler :D

0|0
    0|0
  • Vizigothlar ve Ostrogothlar geliyor amk

0|0
    0|0
  • sürmeli gacılar geliyo :D

0|0
    0|0
  • Liz Vicious Geliyor :D

0|0
    0|0
    • offfff offff :D fena yerden vurdun :D

• ya bak bütün erkekler kız seks fantazi dedi ama sen doğru yerden vurdun örnek alsın millet seni :D

• :P Aslınlar bu iki kişisiz hayat çekilmiyor :D

• medieval 2 total war da almanların gothic savaşçıları var onlar geliyor :D

0|0
    0|0
  • böle siyahlar falan geliyor

0|0
    0|0
  • Mimari bir tarz geliyor :))

0|0
    0|0
  • Gotik dönem.

0|0
    0|0
  • Bir genel tarz.. Sanatta yada mimaride kullanılmış..

0|0
    0|0
  • Amy Lee geldi aklıma.

0|0
    0|0
    • :D kabuslarına girsin o zaman :D

• Ayrıca Poe ve Burton'ı severim ama muhabbet uzayacak diye söylemekten kaçındım.

• dün gece the raven izledim 2012 yapımı :D tavsiye ederim poe'ya bir kez daha taptım çok iyi film yapmışlar..

Yükleniyor...