Evliliğin getirileri. Nedir ya bu evlilik hastalığı?

nedir ya bu evlilik hastalığı ? niye bu kadar cezbedici kılınır bu evlilik ? özellikle kadınlar tarafından geliyor bu ısrarlar bir de onun nedenini şöyle etraflıca açıklarsanız sevineceğim. iki medeni insanın günümüz şartlarında bir kağıda imza atmadan yaşayamayacağının kanıtı mıdır yani bu ? ilişkide ki kişiye değilde o kağıt parçasına atılan imzaya mı güveniliyor artık ? ya da ömrün boyunca bir defa göreceğin bir kişinin senin evlenmende sakınca bulmamasına mı ? :)

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Bilmeeeeem bizi 'bi gun evleneceksiniz' diyerek yetistiren bi toplum var insanin piskolojisine girip yer eden evlilikte beyinlerde zorunlu kiliniyo.. Snra millet evlenmeyene aaa bak evde kalmis niye almamis kimse bunu yoksa namusunu mu koruyamadi gibi seyler ekleyince dillerden kurtulmak icin evlenenler var.. Sahsen ben milleti pek goz onunde bulundurmam ama bende isterim evim olsnkocamla birlikte cocuklarimizi buyutelim diye.. Sanki evlenmeyince her an iliski bitecek gibi bi korku olur sanirim icimde insan evlenince birbirine belki daha cok baglanip guveniyodur.. Bilemeyecegim.hic evlenmedim bi 7sene daha evliligi dusunmuyorum

2|0
    0|0
    • anlıyorum o korkuyu yalnız evlilikte bir çözüm değil boşanmak diye bir şey var dünya da.. onu düşünürken bunu düşünemiyor millet. onun haricinde mahalle baskısı çok ilkel ya can sıkıcı yani.. teşekkürler ocuk

• Birsey degil

Kızlar Ne Diyor 7

• en onemli nikah din nikahidir, tabi sadece inananlar iyi anlar bunu resmi olmasada olur resmi dedigin dunya mali için kiyilmis bir nikah

0|0
    0|0
    • dini gerekliliğini açıklar mısın ?

• dini nikah allah katinda olan nikahtir yani imam nikahidir. ALLAH'a karsi inanlar elhamdüllillah m�sl�manim diyenler ALLAH'tan korkanlar ahiret gününe inanlar yapar

link

Geregi günah islememektir ve sana yolladigim link'e göz at

• resmi nikahında dini de gecerli olduğunu belirtir bütün islam bilginleri ve bağlayıcılığı var dini nikahı suistimal ede biliyor insanlar aslı hanım

• ben herşekilde güvenip hayatımı onunla geçirmek istemişim bir imzanın lafımı olurrr... yüzeysel düşünüosunn..

0|0
    0|0
    • düşünüyorlar. ben imza taraftarı değilim. onun haricinde imza hayatının sonuna kadar verilmiş bir yemin değil.

• kizlar taniyorum surekli evlilikten bahseden ve gelinligini simdiden tasarliyan boyle icim bunaliyor laagn

0|1
    0|0
  • Sorun senin için normal ama bazılarına anormal geliyordur eminim. Çoğu insan bu formaliteyi gerçekleştirmek ister yani. Yapacak birşey yok

0|0
    0|0
  • yetişkin birisinin toplum tarafından onay alması için sahip olması gereken özelliklerden biri. bunun yanında araba ev para güzel bi evlilik güzel bi kadın çocuklar güzel bi ev mutlu yuva vs..

0|0
    0|0
  • Sana tek bir sey soyliyim.Ne kadar evlilik isteyen kiz varsa o kadar da evlilik icin kafayi yiyen erkekler var.Misal benim erkek arkadasim.Illaki ailemle tanismak istiyor.Yahu daha bir dur otur oturdugun yerde degil mi?!Yok anacim anlatamiyorsun ki cocuga!Iligimi kuruttu vesselam!

0|0
    0|0
    • olayın başka bir boyutu var. bilmem duymak ister misin ancak aile ile tanışma merasiminin nedeni erkek tarafında sadece evlilik değil kız arkadaşı ile birlikte geçirdiği zamanda daha rahat davranması olabilir. örnek vermem gerekiyorsa bir kız arkadaşı ile gizliden gizliye değilde herkesin haberi var iken tatile gitmek isteyen erkek arkadaşım kızın ailesinden izin aldı. ve bir sorun çıkmadı. yani kısaca; tamamen duygusal. ilk önce bu samimiyeti çözmen gerekiyor. aman hemen tanıştırma. :D

• o zaman mutluluklar :)

• Sagol sana da:)

• Çocuk yapmak.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• 35 yaşında evli olmadığında anlarsın ne olduğunu dostum :) umarım olmassın, evlilik doğanın kanunu buna karşı çıkamassın, ben de bu derece bir baskı taraftarı değilim; ama kızlar için önemli abi, onları düşün..sevdiğin kız imza atmak şart değil diyorsa ne ala hayat sana güzel :) ama o da canı sıkılınca basıp gidebilir,çünkü imzasızlığın getirdiği özgürlük fikri sağlıklı değil, trust me ;)

1|0
    0|0
    • bir şeylere bağlanmak gerekiyor yani.. yaşa saygıdan eyvallah diyorum :))) ama baskı hoş değil tabi çok teşekkürler

• avrupada yaşayabilirsin böyle bak orası başka bir dünya :/ ben de çok istiom gitmeyi

• kafaları değiştirmek lazım.. ama avrupa da kötü olmaz. hakkımızda hayırlısı:)

• Toplum,din kurallarının etikisiyle bazı prosedürleri yerine getirilip yalnızlığa veda etmek gibi görüyorlar insanlar

0|0
    0|0
  • evliliğin getirdiklerini yazayım

borç

karı dırdırı

bol bol ev işi

bir sürü akraba

ota boka karışan kayın valide

sürekli başı ağırdan bir kadın

liste böyle uzar gider sıralama değişir ama liste değişmez

0|0
    0|0
    • :)) iyi yönleri yok mu ?

• ilk 3 ay belki sonrasında cehennem başlıyor :)) aklın varsa bulaşma ben kurtulana kadar neler çektim tahmin bile edemezsin :)

• uuu çok samimi oldu :D teşekkürler

• Evlilik kale gibidir. İçeridekiler dışarı çıkmak, dışarıdakiler içeri girmek isterler.

0|0
    0|0
  • Hiç evlenmedim

1|0
    0|0
  • elizabeth'den kurtuluyorsun işte.

0|0
    0|0
Yükleniyor...