Alzheimer ve Demans hastası yakınınız var mı? Bakımı sırasında yaşadığınız zorluklar nelerdir?

Bir çok ailenin cevresinde mutlaka bir yakını alzheimer yada demans hastasıdır, bakımı çok özen gerektirir, Tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• benim ananem var. 70 küsür yaşında şuanda kendisi. Dayım bekar ve ona o bakıyor.Allah a şükür bizi felan unutması yok ancak yakınlarda olan herşeyi unutuyor. bazen çok çabuk sinirleniyor bağırıyor bazen de hiç olmamaış olayları alakası olmayan şeyleri anlatabiliyor..

Demans hastalarında özellikle doktorlar çocuk gibi davranılmasını onlara ve yaptıkları şeyler yüzünden kızılmamasını öneriyorlar. ve hastalığın daha da ilerlemesini önlemek için gerekli testler yapılmalı ilaç tedavisi uygulanmalıdır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Demans hastasının yaşadığı evde ne tür önlemler alınmalı link

0|0
    0|0
  • bildiğim yaşlı amca var .çok unutkan.ona yapacağın en iyi yardım bir not defteri alıp bazı şeyleri yazamsını istemen ve bazı kişilerin fotoğraflarını yapıştırman olacaktır

0|0
    0|0
  • ewet var ,oldukça zor bir durum iyi bilirim geçmiş olsun,tavsiye yalnız brakmayın saçmalasada muhabet edin derim

1|0
    0|0
  • Benim anneannem 83 yaşında Alzheimer malesef ALLAH şifasını versin başında olanların

sabah kalkıyor kahvaltısını yapıyor sorun yok öğlen yemeğini yiyor 1 saat sonra geliyor fırça atıyor oğlum/ kızım siz benim neden karnımı doyurmuyorsunuz dün sabahtan beri hiç birşey yemedim açlıktan midem yapıştı diyor...Köyde yetişmiş hoca kızıymış eskileri hatırlıyor ne bileyim örnekler vereyim mesela köyde çobanla atışmasını ona laf söylemesini kırda davar güddüğünü bir tatlı anlatıyorki dinlemen lazım :)bana der bazen oğlum namaz vakti geldiğinde bana haber et kılayım felan diye ama çok tatlı oluyor fakat bazen çekilmez bir hal alsada beni bu yaşa getirip büyüten bir insan olduğu için üstümde emekleri çok fazla bu yüzden ailede en çok ilgilenen benimdir...torunu olarak bu arada bazen beni de unutuyor ismim onun bildiği dışarıdaki oğlan :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Babannemde var. Evde yalnız bırakmıyoruz. Bazen babamın aşağıda beklediğini düşünüp evden çıkıp gitmeye çalışıyordu. Anahtarları kapının üstünde bırakamıyorduk. Bir de bazen gerçekte olmayan şeyleri söylüyordu. Ters bir şey söylemiyorduk o öyle değil demiyorduk evet falan diyorduk üzülmesin diye. Çok fazla ilerlememişti. Doktora götürdük. İlaçlarını düzenli kullanınca geçti. Şimdi daha iyi çok şükür.

1|0
    0|0
    • ilaç kullanınca geriliyor mu hastalık? yoksa ilerlemesini mi önlüyor

• hiç duydunuzmu ani istem dışı kendi kendine soyunma, idrar ve dışkı bırakma gibi hareket ve tavirları varmı.

• Bazen idrarını kaçırıyordu.

• yok ama bakımı çok zordur tahmin edebiliyom

0|0
    0|0
Yükleniyor...