Vücut geliştirmeciler kaynamış yumurtayı nasıl yiyor?

fitness body yapanlar sabahları 5 tane kaynamış yumurtayı nasıl yiyiyorsunuz ben değil 5 değil 3 1 tane bile zor yiyorum nefret ediyorum kaynamış yumurtadan 3 ten fazlasını midem almıyor kusacak gibi oluyorum acı çekerek yiyiyorum ve yumurtayı yağda kızartırsak haşlanmış olana göre aynı proteini alırmıyız yağda kızartınca 3 taneyi rahat yiyorum

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Usta ben sana yardım edeyim.
    Bazı yumurtalar evet gerçekten yenecek gibi olmuyor bulabilirsen CP piliçin yumurtalarını al
    Ayrıca 4 yumurta mı yiyecek 3 ünün beyazı 1 tanesini tam olarak yiyeceksin.
    3 x 4 = 12
    1 x 6 = 6
    18 gr protein alırsın.
    Zaten öğün başına 20-25gr protein yeterlidir fazlasını vücut protein olarak değil yağ olarak algılar.
    Bu arada kilo başına en fazla 1.5 gr protein almalısın. Yok 2 grmış, 2.5 gr mışta 3 gr mışta bunlar supplement satıcı firmaların tuzağı aklı sıra protein tozları gainer vs. satmaya uğraşıyorlar.

Bu arada yumurta yerine lor peyniri yiyebilirsin (marketten değil peynirciden al hazır olmasın ve taze yeni çıkmış peynir olsun tadı güzel olur genelde o zaman aldığın peynirciye göre değişir tabi)
    Ayrıca kızartarak yapma yağ koyarsın büyük ihtimal işte o zaman sindirimi gecikir ve vücudun yağlanabilir. Bu arada sarısını fazla tüketme çoğu kişide yumurtanın sarısı; Gaz, sivilce, alerji kaşınma ve kızarıklık yani, mide bulantısı vb. sorunlar çıkartır.

0|0
    0|0
    • hadi ya o zaman sarısı bende alerji yapıyor yumurtaları sarısıyla tüketiyorum çoğu zaman çiğ içiyorum sırtım sivilceyle dolu, kaşınma, kızarıklıklar var, çok teşekkürler yorumun için

• Çiğ sakın yeme bir sürü hastalığa yol açar.
      Bak sana tavsiyeler vereyim. Günde en fazla 1 veya 2 tane sarı tüket bana kalırsa 1 tane bile yeter. Ayrıca bir insan sürekli aynı gıdaları yememeli arada değiştirmeli mesela aydan aya değiştir. 1 ay boyunca 3 yumurta beyazı 1 tam yumurta yersin sonra ki ay sabahları 50-100 gr sana kalmış lor tüketirsin (kahvaltıda başka ne yediğini bilmiyorum protein oranı çok olabilir ondan 50-100 yazdım).
      Bide şu tavsiyeyi vereyim yazın havalar sıcak buda sivilce yapmaya etkendir sonuçta sırtın hava almıyor ve terle temas edince sivilcelenmeye yol açıyor. Sana önerim %100 pamuklu giysiler tercih etmen bu giysiler hem senin terlemeye karşı korur (terlemeyeceksin diye bir şey yok lakin atıyorum normalde 27 derecede terlerin akıyorsa pamukluda 30 küsür derecedir). Spor salonunda da pamuklu giysiler giy derim. Tabi en önemlisi 2 çift çorapla git mümkünse onlarda pamuk olsun. Çorapları antrenman bitince değiştir mantarlaşma olur yoksa.

• Rica ederim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 10

• Dostum herkes sen değil ki ağzıyla yiyor insan ve tecrübesine göre insan daha fazla yiyeceğe ihtiyac duyuyor sen bir gıdım bir şey yerken o adamlar en az 5 öğün yemeden duramıyor hafta da 6-7 gün günde 3-4 kez ağır spor yapıp 12 öğün yemek yiyenleri bile var kolay iş değil tabi bu işin %70 i düzenli beslenmek olduğu için yemek farz yani yoksa hayatı kayar adamın :D

0|1
    0|0
  • Kızartmak daha iyi , ben hep kızartırım.
    Protein oranı değişmez

0|1
    0|1
  • Yağda kızartınca yağ da yemiş olursun yani tam olmaz gibi :/

1|0
    0|1
  • diyetteyim sabah 7 akşam 8 beyazı yerim, kızartma yaparsan yağ kullanacaksın, kızartma her besinden kaçınmanı öneririm

0|0
    0|0
  • sadece beyazını veya sarısını yiyilar birinde protein birinde kalori fazla o yüzden böyle yaparsan doyurmaz bide miksere atıp çırpıyolar içer gibi

0|0
    0|0
  • Bende spora başladım, yeni yeni harçlanmış yumurta yemeye başladım, günde 3 taneyi zor yiyordum. Kimyonla, tuz, toz biberi karıştırıp üzerine serpince 5 taneyi rahat yiyorum

0|0
    0|0
  • Tadına değil bana ne verdiğine bakarak yiyorum. Hepsini sarısıyla yemiyorum çoğunun sadece beyazı saf protein orda var çünkü. Yağda kızartınca proteini ölür akı kalmaz üstelik sağlıklı değil

0|0
    1|0
  • Ben de sevmiyorum ama çok protein var diye zorla yiyorum, olmaı protein tozu al ya da paran varsa bol kırmız et ye

0|0
    0|0
  • Zamanla alisiyosun be knka sutie dene bide tam. igrenc oluyo bide kepek ekmegi yede kus: )

0|0
    0|0
  • Haşlanmış yumurtaya bayılırım spordan geldiğimde 3 tane gömerim

0|0
    1|0
Yükleniyor...