Psikoloğa gitmem gerekir mi?

18 yaşındayım ve bazı yaşadığım problemler var içinden kendi başıma çıkamıyorum.ben çok fazla kendine güveni olan biri değilim ..mesela,bir gün tek başına bi yere gidiyorum kursa mesela,diğer gün korkuyorum tek olmaktan insanların arasına girmekten korkuyorum,mesela bir gün çok mutlu,umursamaz oluyorum diğer gün çok fazla karamsarım.gelecekten korkuyorm.evde oturmaktan bi işe yaramamaktan korkuyorum..giydiğim şeyleri beğenmiyorum,uyduramıyorum başkasının üstünde gördüğü daha çok beğeniyorum böyle bazen durup durup sinirleniyorum ve ben sigara çok içiyorum..sevdiğim çocukta beni sevmiyor onunlada kötü olduk artık dönüşü de yok ve hala numaramı arkadaşına verip beni rahatsız ediyor..ve ben böle bi şeylerin içindeyiim..napmam gerekiyor ?

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• psikoloğa git evet

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• evet psikoloğa gidebilirsin profesyonel destek almak sana bir şey kaybettirmez

0|0
    0|0
  • Doktorlar pek bir işe yaramıyor benden söylemesi ama sen yinede git ilaç verip sahte huzur dağıtıyorlar eh o da bi süre idare ediyor insanı ...Dertler paylaşamadığın için büyüyor içinde bende aynıyım seninle ...

0|0
    0|0
  • Normal değilsin. Bir psikiyatriste görün.

Sana muhtemelen Prozac ya da Paxil yazacaktır. Bu iki ilaç da aşırı endişe, kaygı gibi durumlarda kullanılır.

0|0
    0|1
    • ben o ilaçları kullanıyorum bu arkadaşın sosyal olmaya ihtiyacı var okdar

• zaten uzun zamandır bu haldeyim ve kendim yenmeye çalışıyorum ama artık başaramıyorum.

• Tamam bir doktora görün ve bu dediğim ilaçlardan birini doktora yazması konusunda öner.

• Kesin git.

1|0
    0|0
  • kendine güven sorunun var sadece

0|0
    0|0
  • sosyal olman yeterli

0|0
    1|0
    • sosyalim zaten.sabahları 7 saatimi kursa ayırıyorum.sonrasında akşam lisesine gidiyorum 8 de en geç evdeyim evde yaşamıyorum yani bu açıdan sorunum yok.s

• sendekilerin hepsi bende kendini sev bu çok önemli kendini sevmen için kendinden memnun olman gerek sorumluluklarını yerine getir kendini sevmemene en büyük sebep bunlardır çok güzel olmayı değil kendin olmayı becersen sorunun biter sosyal olmak arkadaşlarının içindesin senin bi öelliğin vardır bu seni sen yapar mesela konuşkan komik felsefik bişeylere öenme kendindekileri uyandır geliştirki girdiğin yere kimin geldiği belli olsun kendini bulamssan kimse bulamaz boşlukta hissedersin çok mu

• çekingensin ozaman çekingen ol öyle doğal hissedersin mutlu hissedersin sana kimse kendi için gerçekten neyin iyi neyin kötü olduğunu bilme bildiğin gibi yaşa ama heraman kendini geliştir sende olmayanla değil senin olanlarla insanlarla ilişkini sürdür sosyal olursun

• Tam bi kuruntusun Allah kolaylk vrsin.

0|0
    2|0
  • psikologa gidebilirsin ama ben sana bir tiyatro kursuna yazılmanı tavsiye eederim

0|0
    0|0
  • gerekir mi demene gerek yok varsa bi sıkıntın git nolacak sanki kim ne diyecek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bu ne kadar zamandır var?eğer iki haftadan daha uzun süredir varsa ve artık yaşantını fazla etkilediğini düşünüyorsan gitmelisin.bende psikologum

0|0
    0|0
    • valla 15 yaşından beri kendime güvensizim.tek başına bi yere gidemezdim bu yüzden ama bu huyumu çok şükür yendim.şimdide başka sorunlar çıktı herşeyi çok kafama takıyorum ama çok fazla.olmuş bitmiş üstünden aylar geçmiş bi mevzuyu hala yeni olmuş gibi insanlara nlatıyorum bazen çok korkuyorum bazen çok mutlu oluyorum böyle.s

• anlıyorum.bence psikoloğa gitmende fayda var.

• Psikoloğu pek faydalı bulmuyorum, psikiyatrist ya da danışmana git , ama sosyalleşen yeter gözünde büyütme

0|0
    0|0
    • sorunum sosyalleşmek değil.istediğim zaman soyyalleşebilirm zaten..ama içimde hep bi korku bişe var beni hep durduran bişeylerden esirgeyen bişey var..s

• Sigara için tedavi olabilirsin.Tlfonla rahatsız edilmemek için numaranı değiştirebilirsin.Bunlar seni çok rahatlatacaktır.

0|0
    0|0
  • sen depresyona girmişsin tatlım orta derecede hemen bir psikoloğa git ve yardım al ilerlemesin.

0|0
    0|0
  • Bir uzman psikologtan tavsiyeler alman senin için en iyisi olacaktır :)

1|0
    0|0
  • mutlaka psikiyatr a gıtmelısın ..ayrıca sosyal hayata cok önem vermelısınn ...

0|0
    0|0
  • Bence git psikolok psikiyatir ne bulursan.

0|0
    0|0
  • Bi reset çek kendine.

0|0
    1|1
  • bence gitmelisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...