Bir insana kitap okumak nasıl sevdirilir?

Kusura Bakmayın ama Burada Şu Kitap Nasıl Şu Kitabın Şurasını Okuyan Varmı Diyenleri Sadece Marjinal Gözükmeye Çalışmakla İlişkilendiricem :) .. Toplumumuzda Kitap Alışkanlığı Malesef Çok Az ve Bende Onlardan Biriyim Okuduğum Kitaplar Cidden Beni Alıp Götürsede Bi Oturuşta Yarısını Okusamda Diğer Yarısını Okumayı Yarrına Bıraktığım Hayli Kitap Var .. Peki Bunu Nasıl Önleriz ? Nasıl Kitap Aşkını Aşılarız Birbirimize ..

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• kitaba baslamadan önce onu biri sana övsün ama anlatmasın meraklandırsın

0|0
    0|0
    • İşte aradığım cevap buydu :) En sevilen en akılda kalan kendini okutturan kitap türk usulüyle çalışır :) GAZLA :) Bitirebildiğm tüm kitaplar gazlanmış şöyle güzel böyle iyi oku bak neler oluyo denmiş kitaplardı :)

• Hehe bende de bu ise yarıyo :) aldığım gazla 574 sayfayı 4 günde falan bitirmiştim benden beklenmeyen bi durum :D

Kızlar Ne Diyor 5

• Mesela kitap okumaya güneşi uyandıralım şeker portakalı ve delifişek serisiyle başlarsan okumayı seversin aynı şekilde 4 ciltlik sefiller de öyledir jane eyre de öyledir küçük prens de öyledir sevdirir önce çok sevdiğin bir kitap bulcaksın eğer yarısında bırakmışsan o kitap yeterince seni bağlamamış demektir.

0|0
    0|0
  • Başladın işi bitirme alışkanlığı , okuduğum hiçbir kitabı yarım bırakmadım ve neredeyse 2 haftada bir kitap okurum ...

1|0
    0|0
  • Eğlenceli ve komik kitaplardan başlanılırsa sevebilir.

0|0
    0|0
  • o senin iradenle ilgili bir olay yani, kitap okumanın olayını da keşfedememişsin demektir bence.Kitabı boş zaman değerlendirme aracı olarak boş iş olarak görüyor Türklerin çoğu sorun bundan kaynaklı.Edebiyata değer ne yazık ki verilmiyor ülkemizde.

0|0
    0|0
    • Aksine ben çok değer veririm ve okuduğum kitabı mıh gibi aklımda tutarım seve seve okurum .. Boş zaman olsaydı gözlerimi bozacak derecede bi kitap okumazdım .. Bu farklı bişey bilemedim :)

• yok ben sadece irade kısmını sana söyledim zaten kalanı tüm Türk milletinedir.En azından kitap okuma çaban var.Ben hiç hoşlanmam ama yarıda bırakmaktan kitabı sevmesem dahi.Bir dünyayı yarıda bırakmış oluyorsun bir nevi eksik hissediyor insan :)

• ilginin olduğu türde kitap okuyarak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Gozunu korkutmamak icin kalin kitaplari rafa kaldirmasi ve cin ali yada tonton ali serisinden baslamasi saglanmali

0|0
    0|0
  • Kitabi sevdirmek diye bir seye inanmiyorum. Kisinin kulturu, ogrenme istegi, yasam tarziyla alakali.

"Filmi var abi ne kitabi yea" diyen adama ne yapsan bos.

0|0
    0|0
Yükleniyor...