Bağımlılıktan kurtulma yolları nelerdir?

Bir arkadaşımın bağımlı olduğunu öğrendim kendisi askerde ve 4 aylık bir zamandan sonra tekrar kullandığını aslında aklına gelmediğini görmese duymasa. Ama arkadaş ortamının hep öyle olduğunu. Ve vücudunda sigara izleri olduğunu ailesinin bilmediğini ve ailesine ne diyeceğini söyledi. Bende sigara yanıkları neden dedm kendini kaybedip vcdnda söndürüyormuş. Bu baya baya bağımlı değilmidir. benle uyuşturucu içerken mesajlaşablcek kdr düşünebilir mi odurumda iken. Hiç kullanan arkdşım olmadı ben duyduumda ağladım ne yapmalıyım nasıl kurtarabilirim? Ve yatarak askerde 1 ay tedavi görmüş askerlk bitince tedavi göremem ailem anlar dedi. Onların blmemesi lazım diyor. Ailesi nasıl bilmiyor onuda anlamş değilim hiç mi evde krize girmiyor. Çok tanıdığım bir insan değil ama Kurtarmak isterim. Bağımlılıktan kurtulma yolları nelerdir?

Güncellemeler:
Kullananlar cevap verebilir mi? Merak ettiğim bir iki şey var.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• AMATEM e götür yada hastaneye

0|0
    0|0
    • amatem ankaradamı

• damardan almaya kadar gitmediyse döndürmesi aşırı zor değil damardan alıyorsa çok zorlanacaktır. neyini merak ediyorsun sor ona göre söyliyeyim

Erkekler Ne Diyor 4

• Bazı Cahil İnsanlar Vardır Karşıdaki İnsanın Dikkatini Çekmek İçin Birazcık Yaptıgı İşi Abartarak Yapılması Güç Bir Olayda Göstrir Ve Kendini Dikkat Cekici Sanar. Bilmiyorum Nasıl Birisi Ama Kendini Sana Kendisimi Anlatıyor Yoksa Yaptıgı Seyler Guvendigin Kişiler Tarafından Onaylanılan Şeylermi.

0|0
    0|0
    • Kendisi anlatıyor. Ben tütünemi sarıp içtin dedm. Netten araştırdım nasıl çeşitleri olduğunu. ve Tütüne krştırıp içmş bi kere burundan ve şırınga ile yapmş genelde tütüne krştırıp ve hap dedi.

• Tamam tşekkürler arkdşım saten soru sordukça şuan çıldırmış diyor askerde bide dışarı çıkıp bulmak içmek istiyorum. unutmak üzerydm 4 ay içmedm ve dün içtim keşke içmesydm falan diyor. Bırkçağını kız kardeşi için brkçağını söylüyor kendim başladm kendim bırkcam diyor hayırlısı. Allah yardm etsin..

• Allah yardımcı olsun. Ama birden bırakmaya çalışması kötü ve zor günler yaşatır.. ANATEM'e yatsın. onlar azalta azalta tamamen kurtulana dek düzenli ve daha kolay bir şekilde zehri alıyorlar. Ailesi böyle bir şeyde onu daha fazla sahiplenir. Ailesinin bilmesi faydalı bence tavsiyemdir ama yine de sizin bileceğiniz iş. Allah yardımcınız olsun. İnşallah kurtulur.

• Uyuşturucu nedir? Yok mu bunun adı? Esrar, kokain, kubar, taş, eroin, extacy falan ne yani tam olarak? Afyon, esrar falansa gerek bile yok.

0|0
    0|0
    • Kubar nedir.

• Esrar tarzı bir şey farklarını bilmiyorum aynı gibi o da sarılarak içiliyor.

• link

Grafikte soldan sağa gittikçe vücuttaki zararı artıyor, yukarı doğru çıktıkça da bağımlılık seviyeleri artıyor. Buradan ciddiyeti anlarsın.

Tobacco = Tütün

Alcohol = Alkol

Cannabis = Esrar

Cocaine = kokain

• sigara uyuşturucu bağımlıklık değildir kzıım zevkli insanlar içer );

0|0
    0|0
    • Uyuşturucu zevkten mi içiliyor bilmiorum ama bağımlılık. Düzgn konuşursanız sevinirim kızım mızım. nedir.

• Geçmiş olsun

• yo ben mutluyum asla psikolğa gitmem

• sigara yanığı wuhuu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...