11 de uyumasam 12 veya 1 de uyusam ne değişir ki?

Arkadaşlar hemen anlatıyorum sorum biraz karmaşık. Ben 22 yaşımdayım 2 arkadaşım var biri 24 diğeri ise 19 yaşında. İkiside bir süre önce 1.50-55 arası bir şeydiler boyları inanılmaz kısaydı ve biz sınıfın en kısa kızlarıydık diyebilirim. 1 sene önce de böyleydi. Özellikle 3müz boyumuzu aşırı kafaya taktık hep. 24 yaşında olan arkadaşım boy uzatma formülü kitabının uygulandığı bir merkeze gitti ve spor hocasıyla beraber uykusu, yemesi içmesi hepsi düzene girdi. Kız şu an 1.62 boyuna ulaştı 4 ayda oldu bütün bunlar ve normal süre 6 ay. Biz 19 yaşımdaki arkadaşımla anlaştık ama ben gidemedim o önce gitti o şu an 3 cm uzamış 1.58 olmuş ve daha 2 ayında. Ben bu sene gideceğim biraz yoğunum o yüzden bekledim hep ama bu gün kızlardan öğrendim 11 de uyuyup 7de uyanmamız gerekki benim çocukluktan beri uyku düzenim alt üsttür yani 11 de uyusam bile uyuma imkanım yok çünkü bizim evde herkes uyanık ve küçük 2 kız kardeşim de geç uyuyor en erken 1 de uyuyabilirim. Ama spor hocası 7de uyanmamız ve 11 de uyumamız gerektiğini söylüyor içlerinde en çok boyu kafaya takan benim ama ben 11de uyumasam boyum uzamaz mı şimdi arkadaşlarım gibi benim anlamadığım şey 11de ne oluyor yani 12 olsa olmaz mı niye 11 yani? :( lütfen bana bir çözüm söyleyin nolur ben 11 de uyuyamam ya imkansız bazen misafirler bile oluyo bizde 11 de falan :(

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• 11 denmesinin nedenini açıklayayım sana önce 11 de vücut uyku moduna girer artık iç organların özellikle midenin görevi 9 da bitmiş dinlenmeye çekilmiştir. Hormonlar yavaş yavaş çalışmaya başlar vücut kendini yenileme sürecine girer sen ne kadar çok geç yatarsan o kadar geç salgılanır hormonların buda o kadar daha az verim demektir ama ne kadar erken o kadar iyi verim demektir buda :) düzen herşeyin en iyisini getirir buna hep inanmışımdır.

1|1
    0|0
    • Çok güzel açıklamışsın gerçekten teşekkür ederiim

• Dostum bir tanıdığım var kadın 46 yaşında saat 10 dedin mi kanepede de olsa uyumaya başlar (arkadaşımın annesi evlerinde kalıyorum) Erkenden uyur. Gençliğinde de böylemiş boyu 155 cm falan bunu da açıklasana :D Bu arada güzel açıklamışın hakkını yememek lazım +1

• kesinlikle uygulayacağım :) çokk teşekkür ederim tekrardan en azından bunun için çabalayacağım. Ve deniztam35: Hayır o kadın gibi benim anneannemde erken uyurdu kadın kısaydı yani onunla alakası yok 46 yaşında olması zaten cabası uzaması imkansız çünkü yaş arttıkça spor yapmazsan boy kısalma şansı yüksek kambur durduğumuz için yani bundan kaynaklanıyor kemikler kapanıyor. Ama mesela 11 de uyuyup hiç bir şey yapmazsam bende uzayamam ama o hoca 11de uyuyun spor yapıcaz şu kokteylleri içicez işte haftada 3 kez ben o spor salonuna gidicem ve diyetisyen falan filan baya boy uzatıcı kokteyller falan biraz uzun bir iş ama değer yani 8-15 cm arası garanti yani. 6 ay sonunda. Ama o şeylerden birisini yapmazsam hepsi faydasız olur ve istediğime ulaşamam.

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir şey değişmez kafana göre takıl.

0|0
    1|0
    • Alt yazıyı okumadan yorum yapmayın lütfen.

• Ya boşversene. Hayır boyunu uzatıp napıcan?
    Çok istiyosan uyku ilacı al uyursun... açıkçası ben pek uykuyla alaksı olduğunu düşünmüyorum. 19 yaşımdayım ve hiç yoksa 9-10 yaşımdan beri düzenli uyumam. Kaçta uyuyacağım belli olmaz. boyum da çok kısa değil 185 cm kadar.

0|0
    0|0
    • Ya işte senin ailenden de kaynaklı olabilir o : mesela benim yeğenlerim çocuk 12 yaşında 1.75 yani babası 1.93 çünkü :/ ben 1.65 olsam yeter aslında en azından şu elliler sırasını terkedeyimde ama nasıl olacak bilmiyorum

• dayılarım 160-170 arası annem 177 amcam 165 babam 170 falan yaklaşık olarak :D Ben kime çekmişim dersin? :D
      Ayrıca kaç kilosun?
      Mesela ben (ve birçok erkek) 150 cm 155 cm lik kızlara hastayım. hele ki kilosu 40-45 falansa. Kendini bu kadar soyutlama yani. Minyonluk ayrı bir güzellik katar :)

• GH (grown hormone ) adlı hormonun çalışma saatlerine uymalisin dostum onun için uyku düzeni diye bir tutturma var :) kendin de bunu araştırıp daha detaylı bilgiler öğrenebilirsin

0|0
    0|0
  • Büyüme hormonlarıyla alakalı bir olay bu uyku çok önemli

0|0
    0|0
    • Offf :( peki mesela 11 de uyusam 1 saat mesela sonra 12de uyansam? nasıl olur sonra yine uyurum zaten 7de de uyanabilirim

• Hayır kesintisiz kaliteli uyku olacak, karanlıkta, gece lambası bile olmamalı hatta ve 8 saat

• Of hadi yaa :( öleyim ben en iyisi

• Değişmez

0|0
    0|0
  • Cok uzun ablam okumadım. Sen yinede 9 da uyu iyidir.

0|0
    0|0
    • Hayır 11 şartmış uzamam için :(

• Ölmeden neler görüp duyacam daha yarabbim

0|0
    0|0
  • uzayıp napıcan ya 3-5 cm için degmez ayatını yasa. kendinle barısık ol

0|0
    0|0
    • Ya haklısın ama sen görsen bide benim kızllar da uzadı 3lüydük şu an tek kaldım bide bunlar açıkçası beni böyle şey nasıl diyim onları kıskanmaya başladım desem yalan olmaz yedirememeye başladım :(

• yinede kasma kendini karakterli bir insan ol boyunu degil onu severler. saygı görmek istiyosan boydan cok iyi yerlere gelmeye bak. arkandan laf eden olursada çekememezlikten eder o saatten sonra

Kızlar Ne Diyor 1

• Spor hocası 11 de uyuman gerektiğini söylüyorsa demekki o saatte uyuman lazım..

0|0
    0|0
    • Evet öyle diyor yoksa hiç bir sonuç almazsın boşuna gelme dedi :( ofofof

• Bir kaç ay dayanıp o saatte uyumalısın başka çaren yok..

• Doğru haklısın :(

Yükleniyor...