Sevgiliniz varken hayatınıza başka kişinin girmesi..

Sevgilinizi de seviyorsunuz ama ilişkiniz tekdüze olmaya başlamış bir şekilde. Sevgiliniz kendi iş hayatına öyle dalmış ki size bir mesajcık dahi atamıyor. Onu ne kadar anlamaya çalışsanız da kendinizi sanki yabancı gibi hissetmeye başlıyorsunuz. Bu sırada biri ile tanışıyorsunuz. Bu diğer kişiyi tanımaya başmadıktan sonra ilişkinizdeki tekdüzeliği ruhsuzluğu farketmeye başlıyorsunuz ve 2. kişi ile keyifli bir iletişim başlıyor. Arkadaşça da olsa ihtiyacını duyguduğunuz bir ilgi ve ortak zevkler dahilinde keyifli paylaşımlar yaşamaya başlıyorsunuz. Hatta yeni tanıştığınız kişi ile sevgilinizle olandan çok daha fazla ortak noktalar var, öylesine kafa dengi biri çıkıyor karşınıza. Tabi ki romantik anlamda birşey yok ortada.

Böyle şeyler yaşadınız mı, bu gibi karmaşık durumlarda neler düşünürsünüz? Sevgilinizle ilişkinizi sorgulamaya başlar mısınız?

Birbirinizi sevdiğini, ya da sevdiğinizi sandığınız, fakat sizi bir hayli ihmal eden kişinin sizin için doğru insan olup olmadığını anlamak için neler yapardınız?

Kalbinizi ve aklınızı aydınlatabilmek adına kendinize nasıl bir yol bulurdunuz?

Not; aynı anda iki kişiyi idare etmekten, seviyesiz kelimeler içeren saçma mesajlar yazmaktan ziyade, bizzat kendinizi böyle bir durumdaymış gibi düşünerek mantığınıza veya içinizden geçenlere dayanarak cevaplar yazarsaız sevinirim.

İyi geceler..

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• benim hep doğru insanı bulmaya çabalarken rastladığım durum bu? bence kıyaslama hissi bu kimin ağır bastığını görmek ve asıl sevgilinin ilgisizliği ile düştüğün bu durumu başka birinin ilgisi ile avutmak. doğru mu peki? bence doğru tartmadan bilemezsin kimin ne olduğunu deneme yanılma

1|0
    0|0
    • Deneme yanılma önemli ama bir ilişki iyi veya kötü durumda da olsa, mevcutket, başka birşey denemek olmaz, bana göre ters. Diğerinin de iyi olup olmayacağı belli değil. Hani bir koltuğa iki karpuz sığmaz misali. Ya diğerinden kendimi uzaklaştırıp, asıl kişiye ağırlak vermem o ilişkiyi eski haline getirebilmek adına uğraşmam lazım. Veya bunu sonlandırıp ondan sonra diğerini denemem lazım. Ama diğerinde iyi şeyler var diye de o kadar emek verilmiş ilişkiyi sonlandırmaya kalkmak ne kadar doğru?

• sen olgun birisin sen yapmak istediğini biliyosun aslında bence kendi düşüncen neyse onu yap

• Yollar 'zaman' kapısına çıkıyor sanırım. hayırlısı artık.

Erkekler Ne Diyor 10

• Sevgilinden uzun süredir ilgi göremediğin için böyle bir boşluğa düşmüşsün bence bir an önce hem kendine gel hem de karşındakini kendine getir. O elemanla da arkadaştan daha ileri gitme şimdilik eğer sevgilinden ayrılırsan ilgisizliğinden dolayı aslında bunun sebebi yeni tanıştığın çocuğa gitmek olmasın.

1|0
    0|0
    • Evet dediğin gibi insan ilgisiz kaldığında ilk ilgi gördüğü başka noktaya yöneliyor.Sevgilimden ayrılmış olsam da diğer kişi ile ilgili romantik bir ilişki düşüncem yok zaten.Hemen ilişki kuramam, sevgilim uzun zamandır tanıdığım biri.Ama bukişi beni düşünmeye sevketti bahsettiğim gibi.Ben de sevgilimi sorgulamaya başladım.Bir insan çokzor zamanlar geçirir olabilir ama 2ayda hiç 1mesaj bile mi yazmaz, bizzat sıkıntılarını benimle paylaşması gerekirken ben kendimi yabancı gibi hissediyorum.

• Dediğimi yap ve bir süre hiçbir şey yazma geri çek kendini seviyorsa paşa paşa gelecektir. Merak edecektir. Zor zaman deyip kestirip atması doğru değil ne olduğunu sana telefonda anlatmalıydı. Sen de onu bilip ona göre davranmalıydın. Aslında büyük bir sorun var ama beklemekten başka yapacağım hamle şuan doğru olmaz. Geri çek kendini bekle. Sonra yeri gelince müsait bir zamanda konuşalım sana yardımcı olmak isterim.

• Şeriatın kestiği parmak acımaz derler ozaman en kısa süreç icinde ayrılacaksın kendini mutlu hissettiğin ait oldugun yere gideceksin bence elinde yedek tutma öğrenilirse kötu olan sen olursun

• şahsen ben yaşadım. öncelikle sizin ilişkiniz yıpranmış. sevgilinle konuş eskiisi gibi olmadıığını vakit ayırmadığını söyle eğer dinlemiyosa bence tavsiyem ayrı.l o diğer kişiylede bunu konuş dertleş eğer sevgilin arayıp sormazsa ayrıldığınızda zaten senden soğmuş olduğunu farkedersin sende zamanla onu unutmaya çalış eğer barışmak için ısrar ederse barış ve sorununu anlat

1|0
    0|0
    • Bir yıpranma mevcut, açık olması için nekadar zorlasam da meşgalelerinin ardına sığınıp sessiz kalmayı yeğliyor ısrarla. Birşekilde sabredip beklemeye çalışırken işin içine başkasının girmesi zayıf zamanıma denk geldi ne yazıkki ve kafam karışmaya başladı. Ne kadar daha onun sessizliğinin geçmesini beklemem lazım bilmiyorum.

• ne olursa olsun eskisinden ayrılmadan yenisiyle ilgili birşeyler düşünmeye ALDATMA denilir

0|0
    0|0
  • Bi yerden yeterince ilgi görmeyen insan ilgi gördüğü yere yönelmeye meyillidir zaten... çoğu insan bu tarz şeyler yaşamıştır da... bana kalırsa ilişkinin bittiğini hissettiğini anda sonunu getireceksin...zorlama, senden gider...

1|0
    0|0
    • iyi dedin de işte o nokta bu nokta mı emin değilim, aceleci karar da vermek istemiyorum ama içim de hiç huzurlu değil eskisi gibi. O zorlama derecesi ne kadar olmalı bilmiyorum.

• Öyle bişeye izin vermem az çok kendini kaptırmaya başlıycağımı anlarsamda o kişiyle aramı biraz açarım.

1|0
    0|0
  • ilk önce sevgilinle çıkmaya başladığında onunlada bi çok ortak noktanız olduğunu ve çok mesaj lar falan gelip giderken hızlı şekilde bi ilişki yaşayıp bu duruma geldinz şimdi yarın bi gün o konuştuğun çocukta da bir takım değişiklikler olacktır ve sen yinemi başkasını bulacaksın eğer bi erkk arkadaşın varsa başkasıyla konuşmadan önce hatayı kendinde aramalı ve ilerde bu konuştuğun kişinnde bu duruma gelebileceğini göz önüne aL ve şuanda aslında sen sevgilini aldatıyorsun

0|0
    0|0
  • Sen sevgilimi uyardın mı ilgi olmazsa ben yokum gibi ?

Buna rağmen dev ettiyse Eyvallah ama surda bi yanlış var

Aynısını o sana yapsa dunyanın en adi şerefsiz adamı olur aldatti olur

Şimdi sen nesin bu durumda ?

0|0
    0|0
    • Uyarma yapmadım, bahsettiğim durumda 1 haftadan az bir zaman çinide gelişmeye başladı, ama o uyarıyı yapmamın zamanı geldi sanırım. Haftaları sayarken ayları saymaya başladım artık. Fazla oldu diye düşünüyorum. Zayıf bir geçmişimiz yok, o yüzden tutup atmak kolay değil. Dediğin noktada doğrusun ama 2 ay gibi uzun sürede ondan tık çıkmaması da ne kadar doğru, sevgilin senle hiç konuşmayıp irtibatını kesiyor, ne düşünürdün?

• Şeriatın kestiği parmak acımaz derler.en kısa süreç icinde ayrılacaksın Özdamar mutlu oldugun kendini ait oldugun yere gideceksin

• ya guzel arkadasım ! sen SEVGILI den bahsedıyosun ama ?

benım basıma bole bı durum gelse..ne olursa olsun defalarca konusurum..baktım aşamıyoz ayrılırım..

AMA SEVİYORSAM, ASLA IKINCI KADINI ARAYA SOKMAM

0|0
    0|0
  • ben en az 4 kızla birden çıkarım,aynı kafeye bigünde ayrı ayrı zamanlarda 4 kızla girerim ama hepsini çok severim.

0|0
    0|0
  • öyle bir duruma düşmem ki, seviyorsam her yanım onunla doludur başkasına yer olmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• aynı durumu bende yaşadım :(.. bu duruma geldıkten sonra ilişkinden gunden gune uzaklasırsın zaten. eksiklerini daha cok görmeye başlarsın. yüzde 80lerde bı ıhtımalle ayrılırsın. bu duruma gelmiş olman senın hatan değil sana ilgi göstermeyen sevgılının hatası.rahat ol içinden geldiği gibi davran. zaten emın ol zamanla doğruyu kendın bulursun. hakettiğin ilgiyi bulduğunu düşündüğün yerde olmanı öneririm. önce sen unutma.. ve hiç kendını kötü hissetme akışına bırak.. hersey gönlunce olsun.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, bizzat yaşayıp deneyiminden yola çıkarak yorum yazılması çok yardımcı oluyor.

Her şekilde zor. Ben de mecburi olarak zamana bıraktım.

• zor ama sonunda sen rahat edersın inan. kimseyi umursama bu konuda. etrafndakı ınsanlar ne hissettiğini bilemez. bundan sonrasında ilişkini daha objektif gözden geçırırsen zaman en iyi ilaçtır.

• Şu anda sevgilini aldatıyorsun zaten..

0|0
    0|0
    • O da bir gerçek, ben kendimi sevgilimin yerine koysam, hiç hoşnut kalmam ama hatalar karşılıklı işleniyor ne yazık ki.

• Konuş onunla ve ayrıl.İki gün sonra başka birinin olduğunu öğrenip kalkıp sen ne biçim birsin dese ve daha fazlasını söylese kabul et haklı konumda olacak.Etrafındaki insanlara seni o şekilde lanse edecek.İyi düşün taşın seviyorsan yenisini çıkar hayatından sevmiyorsan bunu çıkar at hayatından.

• Böyle bir durumu öğrense, kendimi özellikle hatalı konuma düşürmüş olurum ve olay çok başka boyutlara taşınmış olur asıl meseleden uzaklaşıp. Bunu dediğin iyi oldu. Burdaki yorumlardan da yola çıkarak sessizliği bozup yine ona birşeyler yazdım ve cevap verene kadar bir süre daha devam ettiricem. Oda sürdürürse ayrılma fikrini ortaya koyucam. 1-2 hafta mı ya da 1-2 ay mı beklemeli orda kararsızım. aceleye de getirmek istemiyorum.

• seven erkek aldatmaz yda kadın

0|0
    0|0
  • ynısı basıma geldi.kısa zaman önce benmde sevglm aynı durumda 2 senedir çkıoruz vede.ilgisizleşmeye yani bir bayan açısından öyle oldu ve bana baskalarındanda teklif geliodu arkds olrk knustugum biri vrdı çok ii insandı gerçktn bni anlıo ben onunla sevglmden daha çk knusuodum inanınki.insan sevglsyle knusmak istiyor falan ama yok..snra dedm kendine gel kzım onca emeğin vr ortada sen napıosun dedm.ama kısmet işleri bu ya:S:S

1|0
    0|0
    • Elbette öncelikle kısmet işi ama biraz da bazı şeyleri yönlendirmek bizim elimizde. Tabi işlerin sonu nereye varır, her şekilde ihtimalleri düşünmeye kalksak da sonuçlara varmak zor.

• tbiki ama erkeklerden kynaklanan bir durum olrk göryorum böle bişyi

• Malesef öyle gibi görünüyor, aslında iki taraf da kendisini diğerinin yerine koyabilse, herşey daha kolay olurdu ama bir taraf bundan yoksun oluyor mutlaka.

Yükleniyor...