Aranızda aracı olan varsa, chip taktırmış olanlar test yaptırdı mı?

Kızlar bu soruyu okumak için vakit kaybetmeyin,soru erkeklere.

şimdi bir tane 5.20 F-10 184ps aracım var ,buna ben chiptuning06 cr marka bir chip taktırdım, daha sonra dynomooss ta dinamotre ile test ettirdim, vaad edilen 248ps yerine sadece 223ps ye kadar çıkabildi.aranızda aracı olan varsa, chip taktırmış olanlar test yaptırdı mı? konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• hiç chip taktırmadım ama chip taktıran tanıdıklarım var. chip takma dediğini artık traktöre bile yapmayı vaat ediyorlar sonuçta ECU yazılmıyla oynanıyor aslında. donanım değişmeden % 30-40 performans artışı vaat edenlere pek itibar edilmemli. yapılan işler temelde yakıt pompasının ayarını değiştirmek, püskürtme, fan viskoz fan ise onun ayarı vb ayarları değiştirmek. genelde maksimum ekonomik kullanıma göre yapılmış bu ayarlar yazılım değişikliği sonrası performansı arttırabilir ama bunun da belli limitleri var

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• vaktimi çaldım lan hırsızz..

0|2
    0|1
  • niye okumaya uğraştıysam :S

0|1
    0|0
  • onu yazmasaydın okumayı düşünmezdim ama okudum işte :( kendimi çok cahil hissettim

0|1
    0|0
  • Ops çince mi yazdın ne yaptın.

0|1
    0|0
    • bu bir şifreli konuşma erkeklerle aramızda, biz şu an en güzel kızı seçiyoruz..

Erkekler Ne Diyor 5

• bmw ilgi alanıma girmiyor ama o kadar oynayabiliyor, anormal bi durum değil

0|1
    0|0
  • Genelde pek tutturamazlar.

Üç kere ölçüme girsen, üçü de farklı çıkar. Onun da sebebi, genelde cihazın kalibrasyon sorunu yüzündendir.

Para tuzağı bunlar, boşver..

1|1
    0|0
    • testi içine oturmuş bir insan yapmıyor, doğrulama testiyle birlikte ondalık olarak oynama oluyor ama sürpriz bir gelişme yok. chiptuning 06 ile görüştüm,maksimum değerleri yazıyoruz bazı araçlarda istenilen seviyeye çıkartamıyoruz dediler. o yüzden sordum, daha önce denemiş biri varsa aradaki farkı karşılaştırmak için..yinede sağol.

• şimdi genel bir açıklama yapıyım.. fabrika verileri genelde motor dışarıdayken test edilip ölçülür.. arabaya takıldığında yol ve hava şartlarında bu veriler değişebilir..

bu tür uygulamaları şöyle yapmalıydın.. chip i uygulamadan önce dyno yapıp aracın durumu görebilirdin.. yaşı kullanım şartlarına ve motorun durumuna bağlı oalrak fabrika verilerinden farklı bir rakkamın olucakatır zaten.. sonra chip i uyguladıktan sonra tekrar dyno yapılmalı..o zaman arada ki gerçek farklar çıkar..

teorik olarak chip geliştirici firmaların verdikleri bilgilere göre hareket ederler ve performans artışları ortalama %10 kadar dır.ki 184 den 223 e çıkması normal bir rakkam ..

0|0
    0|0
  • sana yapılan işlem donanım değişmeden yanılızca mevcut yazılımın değiştirilmesin yani yapılan şey hava benzin oranındaki benzin miktarını arttırmak ve enjeksiyon hızını yükseltmek bu sayede alabileceğin en fazl beygir artışı 20 25dir esasında ve yakıtında ciddi oranda artış olur.

0|0
    0|0
  • hmm bizim Vw Passat 2008 2.0 TDI 140 BG DSG var senin arabayi gecer

0|1
    0|0
Yükleniyor...