Kas hakkında sorularım var. Bilen biri cevaplasın lütfen

kas yapmak istiyorum ama bu konu hakkında en ufak fikrim yok. nasıl yapabilirim? balerin kası gibi istiyorum. çok abartılı durmasını istemiyorum anlıcağınız. ne kadar sürede yapabilirim ve günde kaç saat çalışarak elde ederim. biraz detaya girerseniz sevinirim. ağırlık falan mı çalışmak gerekir ne kadar ağırlıkta olması lazımdır? bir de bu kası yaptım diyelim, sonra ağırlık kaldırmayı bıraktım. ne kadar süre durur kas? kimsenin fikri kararımı etkilemicek ama merakta etmiyorum değil. kızlarda makul ölçülerde kasa nasıl bakarsınız? şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için :)

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ölçülü şekilde yapılan kas gayet estetik durur ilk önce bunu soylemelıyım. Sorularının cevaplarını vermek için, öncelikle kilonu, boyunu, vucut yag oranını, günlük aktivitelerinin neler oldunu, ne sekılde beslendıgını bılmemız gerekır. Normal şartlarda günde maksimum 75 dakika, haftada 4 kere ağırlık çalışması, 1 veya 2 kere kardio 30 - 45 dakika yeterli. Ama bu sadece buz dagının gorunen kısmıdır. Asıl olay "beslenme ve dinlenmeden" gecer. Biz bodyciler günde (vucut agırlıgıımızın)1.5 ile 2 katı kadar protein alıyoruz. Düzenli ve dengeli beslenme ile iyi dinlenmeyide çalışmalarınla harmanladıgın zaman, istedeğin vucuda kavusursun. Ne kadar surede yapabılırım? soruna gelince buna tamamıyla senın genetıgıne baglıdır :))) umarım bıraz yardımcı olabılmısımdır.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• BİRİ KAS MI DEDI :D

Şimdi sen balerın kasından bahsetmıssın..buna sahıp olabılmen ıcın kardıyo agırlıklı calısman lazım (bısıklet.kosu bandı,eliptical) bunun yanında kollar ve gogus kasları ıcınde hafıf kılolarla agırlık calısmalısın.ozellıkle bayanlarda trıceps kası(yanı arka kol kası)nda sarkmalar olur bunları gıdermek ıcın agırlıkla calısmak sart..

baktım kımısı 75 dkk falan demıs yorumlarda sakın dınleme !

ılk ay vucudun ne kadarına musade edıyosa okadar yap egzersızlerı..ilk aydan sonra sureyı ve calıstıgın agırlıkları sabıt olarak tutmaya calıs

istersen program yazarım ozelden :)

0|0
    0|0
  • öncelikle bu konuda çok bilgi edinmen lazım burda söylenenler genel bilgiler olur.sana tek diyeceğim bodyforumtr.com/vbforum/ buraya gir antrenman,beslenme,egzersiz hareketleri bölümlerindeki sabit konuları oku.sadece erkekler için olarak görme bu bilgileri aynıları kas kütlesi kazanmak isteyen kadın erkek herkez içinde geçerli.

0|0
    0|0
  • 45+30 dk kardiyo haftada 3 defa ideali + düzenli beslenme kilo başına 1,5gram protein 1gram yağ

4gram karbonhidrat

0|0
    0|0
  • Şahsen kaslı değil de sıkı bir vücuda sahip kızlardan hoşlanırım, 2 adet 3 kg 2 adet 5 kg darbelere ile evde yapılabilecek bir sürü hareket var. Fiziğini bilmiyorum ama sana tavsiyem bol bol mekik çek, fazla ağırlık olmamak şartıyla çok tekrar ile ağırlık çalışabilirsin, Body forum tr diye google'dan aratırsan daha detaylı bilgiler içeren yazılar bulabilirsin

0|0
    0|0
  • valla cok uzun konu burdan yazarak bısey anlatılamaz..yanlıs anlama ama ozelden yazarsan sorunu cevaplarım

0|0
    0|0
  • şimdi senin malzeme alman lazım . bunun yerine spor salonuna git 50 - 60 lira biey ayda 3 ay gidersen indirim de yapıyolar :)

0|0
    0|0
  • hergün 1 saat çalış yaparsın aksatmadan 1 gün yapıp 2 gün yapmassan başa dönersin

dambıl falan al en ufaktan başla 2 3 4 5 diye git mekik şınav çek 2 3 hergün yaparsan en fazla 3 4 ay sonra farkı hissedersin

0|0
    0|0
    • bu dambıllar kaç kilo şimdi? ayrıca sadece kaldırıp indirsem olmaz mı kas mesela?

• ne kadar süre kalır o kaslar peki

• hergün çalışırsan yaşlanana kadar kalır

• kızda kass ıyyyyyyyyyyyyyyyyy :D erkekte vajina gibi :D

0|0
    0|1
    • çok yapmayı düşünmüyorum ki zaten. azcıkk.. balerin kası gibi

• sen bilirsin git bi spor salonuna yazıl evde olcak iş değil öğrenciye indirim de yapıyorlar kardiyo çalışacaksın .

• pilates yap ama kas bence yakışır zaten aşırı kaslanman zor takviye ilaç falan almadan..

0|0
    0|0
  • - dans dersi alsan yeter.

0|0
    0|0
  • ölene kadar yapacaksan tamamda ama bırakacaksan başlama çünkü bu senin sağlığını bozacak

0|0
    0|0
  • senin istediğin kas değil bence. kızda kas olmaz, itici olur yani, biz seni böyle seviyoruz :))

0|0
    0|1
  • tek tavsiyem makul dengeyi tuttur ötesi kadınlar için tam bir facia

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kas erkeğe yakışır ne yapcan

0|0
    1|1
    • Şahsen kaslı değil de sıkı bir vücuda sahip kızlardan hoşlanırım, 2 adet 3 kg 2 adet 5 kg darbelere ile evde yapılabilecek bir sürü hareket var. Fiziğini bilmiyorum ama sana tavsiyem bol bol mekik çek, fazla ağırlık olmamak şartıyla çok tekrar ile ağırlık çalışabilirsin, Body forum tr diye google'dan aratırsan daha detaylı bilgiler içeren yazılar bulabilirsin

Yükleniyor...