• Sor
  • Bence

Spor yaptıktan kaç dakika sonra yağlar yanmaya başlar?

Arkadaşlar ortalama kaç dakika sürüyor yağ yakmak için? Yani belli bir süreden sonra o işi artıp kan hızımı artıyor?

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Öncelikle belirteyim, spor yaparak büyüdüm ama bilmiyorum :)Ama bunları düşünme sen.Sporunu yap, yağlı yiyecekleri ve ekmeği azalt.Kilo vereceksin.Haftada toplam 4-5 saat yapman yeterli olacaktır.

• Ben haftanin hergünü bir saat yapiyorum :) iki hafta oldu baslayali

• Öncekileri Göster
    • Merak etme biliyorum :)) tamam onuda denemeye çalisacagim. Yorumlarin için tesekkürler.

• Rica ederim.Her türlü soru, 5 dakikada yorumlanır, hemen teslim edilir :p :)

Erkekler Ne Diyor 14

• 15-20 dk sonra

• Spora başladıktan sonra*

• Birinden 45 dk duymustum inanamamistim.

• Sadece ağırlık çalışlıyordur o dediğin. Onda bile 45 dk sürmez ama.

• en iyi yaptığın cevap yanlış.) ya o dersle okulda aram pek iyi değildi ondan net hatırlamıyorum ama şöyle anlatayım ben sanaspora başladığın anda vücudun enerji kaybetmeye başlar bunu içinde ilk önce protein (olması lazım) yakmaya başlar belli süre onu yaktıktan sonra belli bir dakikadan sonra karbonhidrat yakar ve yağ yakımına geçer bunu süresi elit sporcularda 30 35 dakikadır amatör sporcularda 40 45 dakikadır sedanter bir bireyde ise 1 saate yakındır.) sen hangisi isen ona göre seç ya 30 dakikada ya 40 45 yada 1 saatte yağların yanar

• çok özür diliyorum.)
      notlarıma baktımda şimdi
      sıralama karbonhidrat yağ proteinmiş.) dakikalarda sorun yok ama

• Öncekileri Göster
    • benim işim bu kardeşim.)
      spor akademisi bitirdim beden öğretmenliği ve spor salonlarında antrenörlük yaptım futbol oynadım bir sürü takım sporu yaptım.) braz bildiğim konu oluyor:)

• dün burada birisi artislik yapıyordu ama neysee boşverrr

• spor hocam 27 dk demişti.onun yalancısıyım bende.

• Ne yaptığına bağlı ! Örneğin: Eğer ritimli koşu ise arkadaşın dediği gibi 15 - 20 dk sonra ama sadece yürüyorsan erimezzz

• Kondisyon Bisikletiyle kaç dakika?

• zorluk seviyesine bağlı eğer düşük kademe ise 1 saati geçme
      yüksek kademe de ise 15 - 30 dk arası yeterli...

• Normal seviyede, ve tempoluyum düsük degil, ama arada hizimi daha çok artiriyorum. Yorumlarin içinde çok tesekkürler

• Bide nasıl uydurmuşlar yok 5 dk yok 27 dk :D:D

• Öncelikle merhaba. Arkadaşlar hepiniz yanlış bilgiye sahipsiniz. Spor yapmaya başladığınız an(kalp ritminin hızlanmaya başladığı zaman) ilk 18 dakika kalori yakarsınız. 18. dakikadan itibaren 22. dakikaya kadar glikoz yakarsınız ve 22. dakikadan itibaren yağ yakmaya başlarsınız. Ortalama bir yağ yakımı kardio egzersizi 40-45 dakika olmalıdır.

• 5 dakikadan sonra başar diye biliyorum spro salonunda ögrenmiştim b

• eger spordan kastın agırlık ıdmanıysa..bıttıkten 48 saat sonraya kadar vucut yag yakarcunku bu sure ıcınde ıdman esnasında yıpranmıs kasların onarımı gerceklestırılı vucut tarafından..

• Kaslarını çalıştırdığın her an yağ yakarsın. Çünkü vücudun ihtiyaç duyduğu enerji, yağın yakılmasıyla ortaya çıkar.

• Kendimi Bildim Bileli Spor Yaptığım ve Kilolu Olmadığım İçin Böyle Şeylere Hiç Dikkat Etmedim.Dolayısıyla Cevapda Veremem ;)

• Cevabini veremeyecegin soru basliginda ne isin var :D

• Aslında Zayıflamaya Giriyor Bu Senin Konunda Sadece Farklı Bir Soru Seçmişsin,.Yağ Nasıl Ne Kadar Sürede Yakılıyor Filan.Bilime Filan Giriyor Bu :D.Aslında Güzelinden Zayıflamayla İlgili Bişeyler Ekleyebilirdim ama Yazmadım.Zaten Arkadaşlar Benimkine Benzer Şeyler Yazmışlar..

• Ok.

• 1 saat falan

• Spor yaptıktan sonra değil vücudu dinlendirmeye aldıktan sonra yağlar erimeye başlar yani sporu yaptın enerjiyi harcadın enerji kaybını su vs ile giderdikten sonra dinlenme pozisyonuna geçtinmi başlar genelde gün içinde spor yapan bi insan o günün sonunda uyumaya başladıktan sonra en fazla yağ yakımı başlar..

• Bak bunu bilmiyordum, iyi oldu yorumladigin :)

• Öncekileri Göster
    • Kardeş ekle de sana vücut nasıl yapılırmış göstermiş olurum hem belki sana program da yazabilirim ve iyi bir çocuk olursan şirinleri de görebilirsin !

• Oğlum sen hala zırvalıyormusun bırak sanal muhabbetleri msn ekle cart curt bırak bunları sorum açık net cevabını ver bak bidaha soruyorum hangi şehirdesin ve o şehirde hangi salondasın salonun ismi ne..Burdan kestiğin palavraları msnden mi dinleyelim bide enayi..Senin vücuttan çok beyin geliştirmeye ihtiyacın var ergenlerle muhattap olmuyorum önce yüzündeki sivilceleri patlat sonra abinle vücut geliştirmeyi tartışırsın:)

• Bilmiyorum ama Merak ettim a...

• 2saat yap sen sporunu garanti olsun:)

• O kadar yapamam, bir saat yapiyorum ise yararmiki :(

• yararda böyle tempolu geçir 1 saati mesela yürüyüzşü yapacan 1 saat normalde 10km yürüyosan 13-14km gitmeye bak biraz yorulman lazım

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...