Spor sonrası oluşan ağrı nasıl geçer?

spor salonuna yazıldım dün ve 20 dk hızlı tempo yürüdüm squat yapım 12 den 1 set sadece.. ama bacaklarım ağırıyor :/ oturken filan.. ilk kez yaptığım için mi oldu? ne zaman ve nasıl geçer bu ağrı? haftada 6 gün spora gitmeliyim ki etkin zayıflayabileyim... ama ağrıyor şu an ve ben gidebileceğimi sanmıyoeum :/

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• Ilk 3gun ozellikle cok agirir vucut ham oldugu icin ama sonra alisirsin ve gecer. Birakma git bugun de, bugun gitmeyip yarin gitsen yine agri olur. Uzerine gitmen lazim, gecer yani 2-3gune devam et

0|0
    0|0
    • Çok sağol :) sayede gittim..

• En dogrusu :) para verip gitmemek nedir acilmak icin gidiyosun zaten 2haftaya 2katina cikarsanda yaptigin calismayi hic bir aci yorulma hissetmeyeceksin emin ol :) basarilar...

Erkekler Ne Diyor 9

• Vücudun adepte olmadığı için ağrıması çok normal. Aynı zamanda adepte olduktan sonra geliştiği için..

0|0
    0|0
  • Spora ilk baslayanlarda mutlaka olur, kas agrilaridir. Yaptiginiz spora gore agrilarin suresi degisir ama belli zaman sonra gecer. Sureci hizlandirmak isterseniz vucuttaki laktik asit birikimini 20-25 dakikalik jog kosulari ve acma germe dedigimiz uygulamalarla atabilir ve sureci hizlandirabilirsiniz. Ilk zamanlarda kendinize fazla yuklenmeyin ama istikrar onemli ;)

0|0
    0|0
  • Spora bir gün git bir gün gitme.
    Yürüyüş ve hafif koşu yap

0|0
    0|0
  • İlklerde ole olur vücut alışkın degil ya ondandır yatagına uzanıp dinlen kendine kediginde bişeyin kalmaz

0|0
    0|0
  • En fazla en fazla 5 gün veriyorum ondan sonra ağrı falan olmayacak. Zaten o ağrıları sonradan yaşamak isticeksin :)

0|0
    0|0
  • İlk 1 hafta hamliktan dolayı aqri olması normal

0|0
    0|0
  • ısınmalısın yapmadan önce

0|0
    0|0
  • Isınmadan başlarsan ağrır

0|0
    0|0
  • alışma evresindesin zamanla bu tip sorunlarla karşılaşmayacaksın