Muhteşem yüzyil dizisi tarihi yanlış lansediyor mu sizce?

Dünya ya hükmeden bir liderden söz ediyoruz burada.Ve bir çok zafere imza atmış.Gel gelelim muhteşem yüz yıl dizisine, o lideri kadın düşkünü olarak lansediyor.Bu canımı sıkıyor.Kadın düşkünü olan adam zamanını da kadınlarla geçirdiği gibi zafer de kazanamaz.Bu tarihimizi (karalamak diye düşünüyorum)Haksızmıyım?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer her türelü olay medyatik hale getirilip, ondan rant elde edilmeye çalışılırsa tabii ki rantı sağlayacak kitleyi etkilemek için olaylar çarpıtılıp değiştirilecektir. Sistem de zaten bunu öngörüyor ve sadece Muhteşem Yüzyıl'da değil daha birçok olayla önümüze popüler kültürün kaygan figürlerini koyarak bizi oyalıyorlar ama ne dersen de fayda etmez. Çünkü alışmış kudurmuştan beterdir. Bizde bu kafa olduktan sonra daha çok kandırılırız.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• O dizinin yayınlanmasına nasıl izin veriliyor anlamıyorum. Koca Kanuni Sultan Süleyman'ı (yazarken utandım) uçkuruna düşkün adam yapıp koydular.

1|0
    0|0
  • evet bende öyle düşünüorum sanki p*rno erotik çekiolar mınakim hep harem hep harem.

2|0
    0|0
    • Aynen, Sanki o zaferleri bir başkası oluşturdu.Bu dizinin yayından kalkmasını yada gerçeğe uyarlanmasını istiyrm

• öyle olur zaten.bizimkiler aşk meşk işini seviolar.dizi de bunu kullanıo işte.

• Herhangi bir dizi olsa tamamda.Tarih deynce işler karışıyor.Zaten millet olarak ta gücümüzü tarihten alıyoruz.Amaçları onu yok etmek malesef bunu farkeden çok kişi var.

• yüz karası bir dizi. ama yapımsızı senaristi yazarı vs tarihimizle ilgili değiller tarihimizin magazin olmasınedena zevk alna kişiler.. izlemedim izlemeyide düşünmüyorum.. ömrünün %80 i savaş meydanlarında geçmiş bir ciha n padişahını haremden dışarı çıkarmayan zihniyet. yani zavallılar.

1|0
    0|0
  • saçma sapan bir dizi koca süleymanı kadın düşkünü birisi olarak gösterdiler başka milletler atalarını över bizimkilerde kötülüyor malesef

1|0
    0|0
  • tabiki de haklısın ; bak kurtlar vadisine , sakarya fırata hep Türklerin güçlü olduğunu gösteriyolar gerçektende öylede bu tartışılamaz bile ama bazı saf sakat insanlar böyle pislikler çıkartıyo ortaya :))

0|0
    0|0
  • 46 yıllık yaşamında sadece 2 yıl evinde kalmış bir hükümdarı haremden çıkarmayan önüne geldiği kadını öpen biri olarak göstermişler Allah onları Kahhar adıyla kahretsin inşallah Allah belalarını versin o yapımcıların nefret ettim o diziden

0|0
    0|0
  • şu dünyaya hükmeden lider vb içimi öyle bayıyor ki anlatamam

0|0
    0|0
  • Gül ağa gitti gideli izlemiyorum :D

0|0
    0|0
  • Aaa kadın düşkünü olmak ne zamandan beridir kötü görülüyor :)))

0|0
    0|0
  • Yapımcıların kendisi de söylüyor, siz de anlayın şunu artık. Muhteşem Yüzyıl bi' belgesel değil. adam dizi çekiyor orada. İsterse Süleyman'ı simitçi bile yapar. Kimse bir şey diyemez.

0|1
    3|1
    • Dikkatinizi çekerim,Dizi yayına başlarken,Tarihten ilham alınarak düzenlenmiştir diyor...Şayet siz haklı olsaydınız hayal ürünüdür dye bir ibarede bulunulması gerekirdi!

• Beni bu kadar eleştirirken keşke türkçeniz benden düzgün olsaydı.

Karanlık güçler falan, güldürüyorsunuz beni. Siz saatlerinizi ayırıp o diziyi izlerken ben kendimi geliştirmek adına kişisel, ülkeyi geliştirmek adına şirkette bir şeyler yapıyorum.

Hangimiz daha Türküz? Hangimiz daha düşünceliyiz ve hangimiz daha yararlıyız ülkesine?

İnternette vatan kurtarılmıyor. Keşke o diziyi izleyene kadar +1 saat daha fazla çalışsanız.

Hayata çok yönlü bakmanız dileği ile...

Hadi eyvallah.

• Stede şuan zaman öldürüyrsam sizde aynısını yapmaktasınız yoksa sizin yerinize 3 harfliler mi yazıyor.Türk olmak şirkette çalışmak tanmı ibaret.Bu ülkenin amelesi işçisi çiftçisi katkıda bulunmuyor mu?Ayrıca bu üÜlkede takım elbiseli şeytanlarda var! Şirkette çalış nerde çalışırsan çalış benim konuşmamı küçümseyerek bakan bir zihniyete sahipsin.Yani kibirlisin.Ve çok komiksin bence sus sus konuştukça batıyorsun..

Kızlar Ne Diyor 5

• eminimde öyledir..erkek işde zaafları var..bence eski osmanlı padişahları kadına çok düşkündü.

0|0
    1|0
  • pembe dizi niteklikli belgesel olarak çekilmiyor o yüzden kimse dikkate almıyor ki.. alsalar zaten sülüman sülüman diye dalga geçen olmaz

0|0
    0|0
  • muhtesem yuzyil dizisi hali hazirda zaten belgesel degil. dizidir. he zamaninda dizideki bir karakter oldu diye cenaze toreni duzenleyen bir milletiz. bunun sorumlusu dizi yapimcilari degil bence.

0|0
    0|0
  • her ne kadar kurgu da olsa gerçeğe uygun olması Türklerin bir kez daha kötü lanse edilmesini engellemiş olurdu..

0|0
    0|0
    • Bu(VATAN) bizim.Bu (BAYRAK)bizim biz o ataların evlatlarıyız.Geçmişimize sahip çıkmak bize düşer genç nesil olarak.Görüyorum ki, tarihi yalan yanlış kurgulayan sonrada tarihten ilham aldık dyen o zavallı zihniyeti, savunan kişilerde var..

• haklısın..the tudors özentisi bunlar..edepsizlik resmen yaptıkları..izlememk gerek bunları..

1|0
    0|0
    • O duyarlı rtük nerede acaba, sacmalıklara ilgisi hayli yüksek.Ama tarihimi karalanıyor tık yok!

• Halk mehmet ali erbil in programınıda izliyordu, ama ne oldu tak dye kaldırıldı.Tamam yanlışlık varsa kaldırılsın da buna sessiz kalıyor.Aslında kısaca demek istediğim batı güçler tarafından (Tarih ve müslümanlık)Yok edilmeye çalışılıyor.Böylece asırlardır yıkamadıkları (TÜRK)leri oluşturdukları bu stratejiyle yok etmeyi planlıyrlar benm görüşüm..

• doğru diyorsun..ama m.erbil bu konuda kendini ispatlamış biri(eksi yönde)..onu kaldırmaları kolaydı..ama bir ara hatırlıyorsan muhteşem yüzyılı kaldırmaya kalktılar..nasıl tepkiler yağdı..kaldırılmasına karşı değilim bu arada..ama işte söz dinlemeyen taraf var..fesatlık olmasın diye kaldıramıyorlar.

Yükleniyor...