Fanatikler kraldan çok kralcı olmuyorlar mı?

Tamam ben de Futbol'u seviyorum, fakat bazıları gibi tuttukları takım kazandığı zaman "zaaa koyduk mu!!!" havalarına girmiyorum. Bana bu çok anlamsız geliyor açıkçası. Takımın sahibi misin? Takımdan maddi ya da manevi bir çıkarın mı var? Yok! E o zaman bu heyecan niye?

Bu oyunu oynayan oyuncu bile bu kadar heyecanlanmazken sahada ya da ekran başında kendinden geçip ondan sonra da eşe-dosta salyalarını akıtarak aslında kendinin olmayan bir galibiyeti aksettirmenin mantığı nedir?

Adam gazeteyi eline alıyor, açtığı ilk sayfa spor sayfası, yav ülke elden gitse adamın haberi olmayacak. Akşam eve gidiyor, gece saat 2'ye 3'e kadar spor yorumcularını dinliyor. Ondan sonra da dinlediği adamlara laf saymaya başlıyor. Olm eğer onlar bu işi bilmiyorlarsa niye dinliyorsun? Sen git yap o zaman o programları...

Yani arkadaşlar sonuç olarak, eline maddi ya da manevi hiçbir şey geçmediği halde bu insanlar niye Futbol'u bu kadar önemsiyorlar? Benim asıl sormak istediğim şey de bu...

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Maddi bir çıkarın mı olması gerekiyor. Çok saçma. Sevmenin çıkarı mı olur

0|0
    0|0
    • Bu sevgi gereğinden fazla ve boş bir sevgi bence. Maçını izle ondan sonra işine gücüne bak. Sabahtan akşama kadar tek gündemin maç olduğu zaman o sevgiden çok saplantıya benziyor...

• O kadarı fazla olabilir ama her insanın bir takıntısı vardır. Bazılarının da tuttuğu takım takıntısıdır. Bu durumu çok abartanlar var, evet. Ama takıldığım nokta bu sevgi karşısında bir şey beklenmesi gerektiğini düşünmen

• Ben fanatiklere yönelik olarak sordum bu soruyu. İnsan sevebilir fakat bunun da bir ölçüsü olur. Karşındaki sadece eğlence için yapılan bir spor dalı. Abartmaya gerek yok bence...

Erkekler Ne Diyor 1

• Ülkemizde futbol biraz abartılıyor ölümlere yaralanmalara kadar gidebiliyor sölediklerinde kısmen doğru futbolu bir spor seyir zevki yüksek bir oyun olarak göremiyoruzki bu futbolculara başkanlarada yansıyor bizlerin birazdaha bilinçlenmesi gerekiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...