Spordan sonraki hamlama nasıl geçer?

Ya 2. haftamda bacak hareketleri ve squat yaptım ilk defa dün. Ama bacaklarım o kadar hamladı ki ciddiyim oturamıyorum merdiven çıkıp inemiyorum. Nasıl geçer, sizce bu halde tekrar spor yaparsam daha mı kötü olur yoksa hamlama geçebilir mi?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• spora başlamadan önce ısınma hareketleri yapmalısın
    spordan sonra da soğuma hareketleri ile kaslarını dinlendirmeli ve sonra duş almalısın
    ara verip tekrar başladıysan spora asla zorlamamalısın kendini
    en hafif egzersizlerle başlamalısın

bir hafta devam et kasların alışır ve spor sonrası kas ağrısı olmaz

0|0
    0|0
    • bugün gidiyim mi?

• başlangıç değil 6 gün oldu. ama ilk defa ağır çalıştım. ya inan oturamıyorum merdiven çıkamıyorum, bu halde nasıl yapıcam ki?

• bacakların için şunu yap

bacaklarını omuz genişliğinden birazcık daha aç parmak uçları karşıya baksın ve öne doğru hafifçe eğil ve ayak bileklerini tut
      bu durumda bacak kaslarının gerildikleri yerler açılacak
      öne esnerken birden esneme yavaş yavaş

bacaklarını hafif açıp öne esneyip parmak uçlarını yere değirmeye çalış
      sonra ileride avucunu yere değdirmeye çalış

bir sandalyeye tek ayağını uzatarak koy ve öne doğru agırlıgını vererek eğil sonra diğer ayağına dene 30 saniye arayla tekrarla
      bu hareketler bacağını açacak
      koşuya ya da başka bir spora başlarken bunları yap
      ağrıyan bacakla sakın spora başlama kas krampları yaşarsın kötü olur
      spor bitince de bu hareketleri yap ve duşunu al kuş gibi hafif olursun

Erkekler Ne Diyor 6

• Çok zorlamışsın kendini, antrenmandan geldiğin zaman ılık suyla duş al hatta soğuk su daha iyi ağıttan yerlerine su ile masaj yap , sabah kalkınca 5, tane sukat yap Ağrı hafifler en azındannn

0|0
    0|0
    • oturamıyom tuvalete bile gidemiyom

• Anlıyorum seni çok iyi. Dewammmm ediyorsan antrenmana. Bir haftada geçiyor hafif hareketler yap hiç yapmaman daha kötü olur

• Dikloran iç duş al su iç ama ne yaparsan yap tam geçmeyecek bir süre bunlar sadece ağrını azaltacak ha bir de yüzme biliyorsan yüz çok rahatlatır ısrarla burakma çalışmayı şyi de Beslen sanırım beş altı ay sürer hamlık yinede

0|0
    0|0
  • 4 gune gecer :D ona yapıcak bsey yok :D dusta sıcak su tutup ardından buz gıbı su tut agrıyan yerlerıne braz rahatlatr

0|0
    0|0
    • bugün gidiyim mi bu ağrıyla

• ya anlatamyorum galiba derdimi :D

• Bak anliyrum ama hff yurume calistkca isinicak kaslarin ve devam edebilceksn :)

• Yürüyüş ve hafif tempoda koşu yapmalısın

0|0
    0|0

• başlangıç değil 6 gün oldu. ama ilk defa ağır çalıştım. ya inan oturamıyorum merdiven çıkamıyorum, bu halde nasıl yapıcam ki? ayrıca dün gittim bugün dinleniyim bari.

• İyi hazırlanmadım demekki

• zamana bırak ben ilk bacaktan sonra tuvalete gidemedim

0|0
    0|0
  • bol bol soğuk duş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• vucudun haklı. kaslarına beklemedıgı bır baskı uyguluyorsun ve oda tepkısını dıle getırıyor. herzaman olmamak kaydıyla su ara kas gevsetıcı alabılırsın.
    bu agrılar kasların nıspeten o hareketlere alısana kadar olucak. o yuzden bu ıskence ıcın kas gevsetıcı ıc mutlaka.

*pılatese basladıgım zaman dayak yemıs gıbı oluyordum ama cozumu buydu.

0|0
    0|0

• sen faydalarını gördün mü sporun

• tabıkı kı ben haftada 2 gun 50 dk pılates yapıyorum. harıcen baska bısey yapmıyorum buna ragmen degısıklıklerım var kı yasımı goruyorsun artı henuz 6. aya yenı gırdım. buna ragmen faydasını goruyorum. ama sen cok yuklenmıssın gunahhh... vucuduna ne kadar verırsen o kadar ıster bır ve bır zaman sonra yetersız kalır bu yuzden zorlamadan devam et :P

• bir süre sonra alışır vücudun sakın sporu Bırakma çok da zorlama ama

0|0
    0|0

• başlangıç değil 6 gün oldu. ama ilk defa ağır çalıştım. ya inan oturamıyorum merdiven çıkamıyorum, bu halde nasıl yapıcam ki?

• Benim de olmuştu yürümeye çalış iyi gelir alıştıktan sonra olmaz artık..

0|0
    0|0
Yükleniyor...