Sizce sandığımız kadar iyi insanlar mıyız?

Öyleyizdir elbet...

Bir yaşlı insanı yolda zor durumda görsek yardımcı oluyoruz.

Aç bir sokak hayvanı gördüğümüzde içimizde bir şeyler burkuluyor, üzülüyoruz.

Sayısal loto ve piyango ne zaman bize çıksa hayallerimiz de hep bir kısmını ayırmıyor muyuz yardıma muhtaç olan kişilere?

Hepimiz biliyoruz neyin doğru ve iyi olduğunu her zamanda söylüyoruz. Sevgilimiz, eşimiz, dostumuz için onların hiç bir zaman anlayamayacağı zorluklara göğüs gerip bedelini ödeyemeyecekleri kadar büyük iyilikler yapıyoruz.

Bekleyenler için iliştirme faslına geçeyim diyeceğim amma uzun etmeyeceğim.

Bu yukarıda yazdıklarım bir insani erdem değildir. İnsan olmanın zaruri kısmıdır.

ve yine bu yukarıda yazdıklarım içinde maddi olarak bir şey bulamazsınız. İşte burada yanıldım, duyar gibiyim "dilenciye 3 5 lira vermiştim" diyen insanları...

Aylık düzenli 20 30 lira gibi paralarla lösemili çocuklara yaşam sunarsınız, aç olan insanların doymasını sağlarsınız, evi olmadığından yaz kış sokakta yatan insanları kurtarabilirsiniz...

Bunlar için eliniz cebinize gidecek ve fedakarlık yapacaksınız.

Yada ah teyzem dur yardım edeyim, ay ne tatlı kedi dur simitimden bir parça vereyim diyerek kendinizi iyi hissetmeye devam edeceksiniz.

Kimsenin haberi olmayacak, sadece sen bileceksin bu yardımı yaptığını ve kimse de sana yüzüne karşı teşekkür etmeyecek.

Yaptığın yardım hiç bir zaman bilinmeyecek ve takdir edilmeyecek.

O teyzeye el verdiğinde sana bakıp ne iyi insan diyenleri özlersin belkide...

O kadar iyi insanlarız ki sormayın, meleğiz biz melek.

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• ben bence kendim için diyorum ben iyiyim iyi olmaya çalışıyrum.insanlara yardımcı olmayı.hastalarla ilgilenmeyi çocukları yaşlıları sevindirmeyi seviyorum.ve ben yaptığım iyilkleri birileri bana teşekkür etsin diye değil kendim için yani allah rızası için yapıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bencilim beyb ve böylece insanlara kendileri olmaları için imkan sunuyorum.el ele daha iyiye değil de karşılıklı daha iyiye:/

0|0
    0|0
    • yok bu kadarını sen bile yapamazsın eğer ben bile yapamıyorsam.

9 10 yaşında bir çocuğun ölmesini izlemek izah edilebilir bir şey değildir.

Bahsettiğim iyilik bireysel manada değil konu bireysel olursa kötülükte oscara oynarım amma bir çocuğun yaşamı sadece para yüzünden bitiyorsa ve izliyorsa insan bu kötülük, bencillik ile izah edilemez.

• Her şeye ve herkese karşı bakarsın da bu dünyadan olmayanlara bakamazsın.

Bireyleri örseleyeyim amma çocuklar oyun dışı kalmalı.

• bugün çok ezildim o an fotolarının altında.iyi geceler.

• Çıkarcı bir insanım...İşime gelirse iyiyim, işime gelmezse kötüyüm.

0|0
    0|0
  • napak ölek mi bro?

0|1
    0|0
    • Ölmemiz bir çözüm sağlamaz. Yaşarken hiç bir getiri beklemeden can çekişen yumurcaklara karşı bireysel olarak elimizi cebimize atalım. Çok şey mi istiyorum ? İnsanlar manevi olarak yanlarında olunduğunda çok mutlu olurlar ama örneğin lösemili bir afacan çok mutlu olsa da tedavisi yapılmazsa ölür. Her şeye vakit ve nakit ayırırken 20 30 lira gibi sıfıra eşit düzenli desteklerle ölecek olan çocukları hayata bağlayalım.

• Yoo,ne münasebet öyle bir şey mi dedim şimdi?.

0|0
    0|0
  • sandığım gibiyim .

0|0
    0|0
  • öyle bi sanım yoksa , en son cümleni itebilirim kanımca.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Çoğu kişiye yardımcı oldum maddi, manevi karşılık beklemedim ama sonradan insanların iki yüzlü olması ve arkadan işler çevirmesi beni soğuttu o yüzden içimden çok geçse bile kolay kolay birisine yardım edesim gelmiyor, dilencilere eskiden nerede görürsem para verirdim ama haberlerde o kadar dolandırıcı insanların kılık değiştirdiğini, ölen bazı dilencilerin banka hesabından milyon dolarlar çıktığını gördüğüm günden beri onlara da para veresim gelmiyor verdiğimde kendimi bildiğin enayi gibi hissediyorum ya adam benden zenginse diyorum, teyzelere filan tabi her insana yardım ederim ama maddi konuda soğuttular, buradan yola çıkıncada her insanın melek gibi olmayı bırak iyi olmadığını anlayabiliyorum.

0|0
    0|0
  • kimse tertemiz iyilik abidesi degildir insanoglu yaradilisi geregi bencil ac gozludur ama kotunun iyisi olmaya calismakta biseydir

0|0
    0|0
  • dünyadaki bütün insanlar nankördür

0|0
    0|0
  • Birisiyle tanistigmda "Yalan soylerim. Sapigim, bana guvenme inanma. " diyorum aksine inaniyorlar. Insanlar "iyi insanlardan" cok sikilmis sanirim.

0|0
    0|0
    • İkili ilişkilerde duruma farklı bakarım muhtemelen genel manada olaylara kesik attım.

Yoksa ikili ilişkilerde kötülük ile saf tutarım.

Yükleniyor...