Güzel bir mantık sorusu.

pazartesi salı çarşamba kadınlar yalan söylüyor.

perşembe cuma cumartesi erkekler yalan söylüyor.

pazar günü hem kadın hem de erkek yalan söylüyor.

soru şu; erkek: ben dün yalan söyledim diyor. Kadın da ben de dün yalan söyledim diyor. Öyleyse bugün hangi gün?

Cevaplarınızı bekliyorumm.

Güncellemeler:
açıklayarak yazarsanız sevinirim :)
doğru cevap perşembedir

çünkü erkek dün yalan söyledim diyor. perşembe günü erkeklerin yalan söyleme günü olduğu için kurduğu cümle yalan bir ifade. aslında dün doğruyu söylemiş oluyor. çarşamba günü de erkeklerin doğru söyleme günü.

kadınlar ise perşembe doğru söylediği için ben de yalan söyledim derken aslında gerçekten doğru bir ifade kullanıyor. çarşamba günü de kadınların yalan söyleme günü. yani cevap perşembe

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Açıklamasını da yapalım peki.

Cevap perşembedir. Çünkü perşembe günü adam yalan söylemek zorunda dün yalan söyledim diyor ve bunu söylerken yalan söylüyor. Çünkü çarşamba günü yalan söylemiyor. Yani dün doğruyu söyledim demek istiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• kadının yalan söyledim dedigi günlerden sadece perşembe cuma cumartesi günü yalan söylemedigini anlarız. cünkü o gün yalan söylemez. bu da perşembedir.

Yani dün yalan söyledim dediginde perşembe günü dogru söyler ve carsamba günü yalan söylemiş olur

ADamın yalan söyledim dedigi günlerden sadece pazartesi salı ve carsamba günü yalan söyleme olasılıgı yok

Yani sadece pazartesi günü dogru söyler. pazar günü yalan söylemiştir.

Bu durumda kadın ve erkegin aynı gün "yalan söyledim" dedigi ortak gün olamaz

0|0
    0|0
    • cevap perşembe. açıklamasını yaptım

• cay ver ordan ergen.

1|0
    1|2
  • perşembe çünkü çarşamba günü kadınların yalan söyleyip erkeklerin doğru olduğu gün erkekte perşembe günü ben yalan söyledim deyip yalan söylüyor kadınlarında doğru söyleme günü olduğundan dolayı. şarhoş kafayla anca bu kadar basıyor :)))

0|0
    0|0
  • Pazartesi çünkü ikiside pazar günü yalan söylemiş ne yalancı bi çift miş la bu :))

1|0
    0|0
  • 2sinden biri yalan söylüyor olamaz mı ?

0|0
    0|0
    • soru zaten bunun üzerine kurulu.

• Perşembe sanırsam

0|0
    0|0
  • Olm sen soruyu yanlis sormussun bikere pazar ikisininde doğru söyleme günü olacak aksi halde sordugun sorunun cevabi çok basit bir şekilde pazar günü olur soruna dikkat et.

0|0
    0|0
  • pazar ertesi

0|0
    0|0
  • pazar cınım,bana böyle keko sorularla gelme:)

0|0
    0|0
    • perşembe la şaka yaptım,kadın doğruyu söyleyerek yalan söyledim der,erkek yalan söyleyerek yalan söyledim der:/

• sana daha zor sorularla gelicem bundan sonra :):):)

• bu soruda bi' mantık hatası var

0|0
    0|0
  • pazartesi mi?

0|0
    0|0
    • çünkü pazar hem erkekler hem kadınlar yalan söylüyo. bugun pazartesı olursa dün pazar olur. ikisi de yalan söylemıs olur:)

• Perşembe...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Soruda öyleyse bugün hangi gündür diyor..e buda mantık sorusu.

Cevap çarşamba..adsfjhahjk.

0|0
    0|0
  • bence ikiside iyi değil :)

0|0
    0|0
  • pazartesi:)

0|0
    0|0
    • çünkü pazar hem erkekler hem kadınlar yalan söylüyo. bugun pazartesı olursa dün pazar olur. ikisi de yalan söylemıs olur:)

• ama pazartesi kadınların yalan söyleme günü yani aslında pazar günü doğru söylemiş olması gerekir kadının ama pzar her ikisinin de yalan söyleme günü :)

Yükleniyor...