Evli olmadığın insanla ilişki yaşamak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evlilik öncesi ilişki hakkında ne düşünüyorsunuz? Yani asıl kastettiğim evlenme arifesinde olduğun birisi değil, sadece sevgiliden bahsediyorum. Sonuçta bi önceki sevgilisiyle yatmış bi kıza yeni sevgilisi pek iyi bakmaz insanlar.

Evet bu konudaki yorumlarınız düşünceleriniz... ve lütfen gerçekçi olun =)

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

• Keşke erkeklerde de kızlık zarı olsaydı ne olurdu acaba..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Evli olmadigin bir insanla iliski yasamak...

Bunu soylerken bile dusunmeden soyluyoruz herkesin kendi karari istedigi gibi yer icer yasar tamam bisey demiyoruz ama adama soruyorlar kimsin turkum dinin ne musluman yahu islamda evlilik oncesi cinsel iliski var mi? Turksun turk adet ve geleneklerinde var midir? Yok o zaman senin neren turk neren musluman diye sormazlarmi? Avrupalasmaya calisiyoruz medeniyeti cinsellikte ariyoruz toplum olarak en cok merakli oldugumuz konularin basinda geliyor...

Yasayalim tabi evlenmeden cinsel iliski yasayalim hatta ayni evde seviyeli beraberlikler yasayalim neden cunku biz avrupaliyiz avrupada adamlar uzayi parselleyip bolusuyorlar sonra cikip biz cag atladik diyorlar benim vatandasim bakireligini 15-16 yasinda kaybediyor sonra ben cag atladim diye meydanlarda geziyor helal olsuuun ...

2|1
    1|2
    • modernlikle ne alaka. bazı şeylere inanıp inanmamakla alakası var. o yaşlarda herkes hata yapabilir. kız onun doğru erkek olduğunu sanarak bir yanılgıya düşmüş olabilir..

• İyi kafasini duvara vursun o zaman

• ... Senin kafanda ki kişiler,dulluk kavramının "kadın" üzerine yıkılmasına sebep oldu !

3|0
    1|0
  • toplum öyle bir hal aldıkı yapmayanı adeta ayıplar olduk ama bana kalırsa bir kadının en kıymetli hazinesi bedenidir bu hazineyi öyle gelişi güzel dagıtmammalıdır.

1|0
    1|0
  • evli olmadan cinsel ilişkiye giren bir kız hakkında yanlızca kaşar olduğunu düşünürüm çünkü sonrada sevgili değştiriyorlar onlarada o* diyorum tabii bence

evlilik kutsaldır ve yanlızca kocası olduğunda bakirelik verilir

biz avrupaya uymak için geleneklerimizden inançlarımızdan vazgeçiyoruz kınıyorum

1|2
    2|1
    • evet bende size katılıyorum. fakat bide şöyle bir durum var. 2 kişi evleniyolar mesela sonra cinsel yönden uyumsuz oluyolar cart curt falan evlilikleri bitiyo. acaba bazı insanlar bu yüzden evlenmeyi düşündüğü insanlarla önceden birlikta olup ona göre mi karar veriyolar?

ama tabiki söylediğim gibi bence karşıyım evlilik öncesi ilişkiye.

• Nerden Bilebilirsinki kaç kişiyle yattını, bence takilma böyle seylere, sıfır kilometre arac bulmak çok zor günümüzde :)

0|0
    2|0

• Suç akılda işlenilerek başlıyorsa o zaman hep aynı yerdeydik. Tabii bu suç mu yoksa insanın zayıf ve iradesiz doğası mı, bu apayrı ve felsefi bir tartışmanın konusu, ona da belki başka zaman gireriz. Zira ahlak dediğimiz kavram bir değer yargısıdır ve formdan bağımsız olmalıdır. Bazı türevlerde kendisi göstermesi, öbür taraflarda göstermemesi

0|0
    0|0
  • yapmak isteyen buyursun yapsın. yap yada yapma diye zorlamak yanlış. herkesin kendi hayatı ve hayat kısa. yaşasın bildiği/düşündüğü gibi.

0|0
    0|0
  • Aslında hep de burda kal demeyi unutuyorum,

Kadın nasıl gider ki?

''Sen' den sonralarım ancak sanrılarım olur'' diyor adam.

Duymazdan gelip tıkadığında kadın kulağını

Avuç içleri patlarcasına alkış tutuyor ayrılık..

Başı göğe erdiğinde birinin

Diğerinin yere eğiliyor...

0|0
    0|0
  • Ben 1 kişiyle cinsellik yaşadım ve pişman oldum şimdi ayrıyız keşke evlenseydik diyorum.

Ama artık bu hatayı yapmak istemiyorum evlenene kadar bir daha yapmamaya karar verdim.

En güzeli evlendiğin kişiyle olması sadece kadınlar için değil erkekler içinde bu durum geçerli.

0|0
    0|0
  • geçmişi düşünürsen insan oğlunun soyunun maymuna dayandığınıda iddia eden var...birazda günü yaşamak lazım...geçmiş geleceği karartmamalı...

1|0
    0|0
  • öyle olduğunu düşündüğüm bir sevgili vardı ve benim için hiç problem değildi..

insan sevdiği biri ile birlikte olabilir önemli olan her önüne gelenle olmaması..

0|0
    0|0
  • her önüne gelenle olmasın. sevdiğiniz insanlarla yaşayın tabi güzel birşey bu.

1|0
    0|1
  • insanlar kendi kararlarından sorumludur.

0|0
    0|0
  • teklifte te kabulde kişinin kendi seçimidir

0|0
    1|0
  • erkek için hava hoş da kızlara oluyor olan.

çağdaş biriyim, yüksek lisans yapıyorum ama kim ne derse desin başkasının altına yatan kızı çocuklarının annesi yapacak kadar sahiplenmek o kadar kolay değil bu coğrafyada.

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• herkesin kendi secimidir. sevgilisiyle yatmis diye bir kiza kötü gözle bakmam.

bence önemli olan bir kizin bu tür seyler yasadiktan sonra evlenecegi erkege dürüst olup olamayacagidir.

eger dürüstse tamam ama degilse hic iyi seyler düsünmem hakkinda.

2|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum cevabını okuduktan sonra cevap yazmaya gerek olmadığını düşünüp senin yüzünden 3 xper puanından oluyorum.

• erkek için hiç bi sorun olmaz ama kıza olur olan . bi kızsın ve sonuçta taşıman gereken sorumlulukların var bence çok saçma ama herkesin kendi kararı eğer ilişkiye girdiğini evleneceği adama açıkça söylerse sorun yok ama söylemezse ben o kıza hiç de iyi gözle bakmam

1|0
    2|0
  • Kızların duyguları arzuları yok mu? Erkekler yapınca amenna, kadın yapınca günah mı? Hani herkes eşitti.. İlişli yaşansın veya yaşanmasın önemli olan bu değil. Önemli olan saygı. Yapana ve yapmayana saygı duyulursa ne yapan kendini günahkar ilan eder, ne yapmayan kendini geri hisseder.. Malesef berbat bir toplum psikolojimiz var.

0|0
    0|0
  • kızlardan pek de cevap gelmeyeceini düşünüyorum :D

1|1
    0|0
  • Ben sevgilimle ilişki yaşadığımda aklımızda evlenme fikri yoktu. Ama seviyoruz birbirimizi.

Neden bir imza mıdır bunu ayıran bana göre hayır.

Duygularımı tabu ya ve imzaya sıkıştırmam. Bu zihniyetli olanlardanda haz etmem.

1|0
    0|0
  • avrupa da kızlık zarı diken ülke sıralamasında 1.olmuşuz

0|0
    0|0
  • herkes kendi arzuları ve kararlarıyla yaşamalı

başkası için absürd iken birbaşkası için normal olabilir

hayatının sorumluluğu sana ait

asıl yapılmaması gereken başkaları ne düşünür mantığıyla yaşamak

0|0
    0|0
  • Kalbimde zarım yok Allah'ıma şükür. Bari buna karışamıyorlar.

1|1
    0|1
Yükleniyor...