Sevdiğiniz Charlie Chaplin filmleri hangileri?

Ustalara saygı vol 2.

Zamanının çok ötesinde, muazzam eserlere imzasını atan sinema dehasının hangi filmlerini beğeniyorsunuz?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• şu sesli filmi vardı ya büyük diktatör müydü neydi güzeldi.

Bir de çocuğun krep yaptığı film.insanın yavrulayası geliyor.

Ha bir de bozuk para restaurant sahnesi şişman adam o çok flu ama gülmüştüm.çocukken babamla izlerdim.babam okurdu.babamı şarlo için ve satranç için sevmiş olabilir miyim ki:/

0|1
    0|0
  • En beğendiğim city lights 'tı

0|1
    0|0
  • Diktatör kesinlikle

0|0
    0|0
  • Charlie Chaplin ve Qtarantinonun maceralari<3

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• caharlie chaplin deyince aklıma şu hikaye geliyori

2.dünya savaşı sırasında hitler ve mussolini'nin terör estirdiği dönemlerde türkiye' de '' amerikanın sesi '' adıyla bir amerikan radyo programı yayınlanıyor program yayınlanırken aynı anda türkçeye çevrilip türkiyede de yayınlanıyor yine bu programın yayınlandığı günlerden birinde radyo'ya o dönemin en büyük starı katılıyor bütün türkiye radyoların başında yerini almış program bitmek üzereyken programın sunucusu türkiye'den de dinlendiklerini bildiği için dönüp charlie chaplin'e '' biliyorsun programımız türkiye'den de dinleniyor onlara söylemek istediğin bir şey var mı '' diyor '' evet onlara bir fıkra anlatmak istiyorum '' diyor ve şu fıkrayı anlatıyor

Hoca’nın bir gün kapısı çalınır. Hoca kapıyı açar, komşusu der ki;

Hoca eşeğini ödünç alabilir miyim?

Hocanın vermeye niyeti yok. Eşeğim burda değil.

Peki der adam tam gidecekken eşek ahırda anırır, komşu bunu duyar, geri döner;

Hoca, hoca utanmıyor musun şu koca sakalınla yalan söylemeye?

Nasreddin Hoca cevap verir.

Be adam bana mı inanacaksın? yoksa eşeğin anırmasına mı?

fıkrayı anlattıktan sonra şunu söyler

İnsanlar artık bri’ karara varsın. Eşeklerin anırmalarını mı dinleyecek yoksa insanların sözünü mü?

Ertesi gün Vatan gazetesi konuşma metnini tam sayfa yayınlar. Şarlo’nun Hitlerle dalga geçtiği o filmin fotoğrafını koyarak. Ve Vatan gazetesi bu haberden sonra 2 ay kapatılır

hikaye sunay akına aiittir sunay akının tabiriyle şarlonun bütün filimlerini beğenirim ama bu hikayenin yeri ayrıdır belki bizi de alakadar ettiği için

1|1
    0|0
  • ne yalan söyleyeyim isimlerini bilmiyorum. esasen abim meraklısıdır. ama ben de onunla izlerdim, severim bilmiyorum hoş oluyor yani. ama öyle sıkı bir takipçi olmadığım da adlarını bile bilmememden belli sanırım. o bilir mesela.

0|1
    0|0
    • bu soru için klavyeyi abine devretmeliydin :/

• haklısın dude, şakaydı zaten.

• eyv qt. sen sevdiklerinin adlarını yaz da öğrenmiş olalım en azından linkli olsun, ben öğrenmekten kaçmam, bilmemeyi de ayıplamam :)

• küçükken zırt pırt izlerdim ve izlediğim tüm filmlerinde gülmekten yarılırdım. ama hangi filmlerdi onlar? bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • modern zamanlar

0|0
    0|0
  • büyük diktatör

0|0
    0|0
  • Henüz yok yakın inşallah

0|0
    0|0
Yükleniyor...