Dambıl kaldırmak boy uzamasını engeller mi?

Dambıl kaldırmak boy uzamasını engeller mi?

Evde 3-3 6 kg dambılla şu hareketleri yapıyorum ağırlık kaldırmak boyun uzamasını durdurur diye duydum ama yatarak yapıyorum sonuçta yine boy uzamasi durur mu?

0|0
0|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• ya şiddetle rica ediyorum şimdi ağırlık kaldırmakla boy uzamasının ne alakası var çocuğum. sen ağırlık çalışınca kaslarını büyütürsün kemiklerini değil. boy uzaması kemiklerle alakalı durumdur ve hiçbir şey uzamasını engellemez.

0|0
    1|0
    • kendim uydurmadim ya duydum

• çok sınırlı ya keşke fitness a devam ediyor olsaydın ama kilo vermek istiyorsan işini görür bunlar.

• kilo vermek istemiyorum devam ediyorum zatende 1 hafta gittiysem 1 hafta gidemiyorum

• Karfesim 3 yıldır finess yapıyorum su an meddelige haxirlaniyorum bana salonda en cok gelen soru kardesim hic bise olmaz15 yasin gecmisse ben ayakta 150 kg squat altına giriyorum sorun yok 3 sene önce 167 simdi 179 oldum :)

0|0
    0|0
  • Senin yaptıkların üstten basınç uygulamıyor. Halterin altına falan girersen baskı yapar vücuduna öyle engeller diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • 12 yasimdan beri dambil calisiyorum dambul boy uzamasina engel olur bazi kisilerde kemik direnci kotu olan kisilerde boy uzamasi engellenir ama direncli kisilerde fazladan boyda atabilir eğer ergenlik donemindeysen dedigim gibi vucuduna bagli birsey ergenlikte degilsen sıkıntı yok istedigin kadar calis bu arada 12 yasimda 156 iydim simdi 175

0|0
    0|0
  • Üstteki hareket ön kol , alttaki hareket göğüs hareketidir ve kesinlikle boy uzamasını engellemez.

0|0
    0|0
  • 20 yasındasın zaten etkılemez ufak yasta yapanlar için diyorlar Genelde acma germe barfıks yaparsan uzun bile gosterir

0|0
    0|0
    • yatarak bisey olmazmis oyle diyorlar

• Birsey olmaz ondaki kasıt sırt kemiklerine ağırlık düşer diye denilmektedir ama yatarken hiç birşey olmaz

0|0
    0|0
  • Oturarak kaldirirsan bisey olmaz dostum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle bir etkisi olmaz bar kaldirirsan yani halter tarzi boyunun uzamasina o olumsuz yonde etki eder ayrica 20 yasina gelmissin ne uzamasi daha :)

0|0
    0|0
  • Engellemez

0|0
    0|0
  • birşey olmaz o kadarcıktan

0|0
    0|0
  • eğer gelişimini tamamlayamamış bir vücut ise kullanılacak dambıl sıkıntı yarata bilir

0|0
    0|0
  • ne alaka , kim demiş ise halt etmiş..

0|0
    0|0
  • Çok hafif kilodan bir şey olmaz fitness a basladığımda 1.75 dim sonra 10 cm daha uzadım

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|0
  • Durmaz kardeş devam

0|0
    0|0
  • hayır imkansız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0