Saçın bağlayacak uzunluğa gelmesi için kaç ay gerekir?

Saç uzatıyorumda saçlarımın bağlayacak uzunluğa gelmesi için kaç ay geçmesi gerekir ? (erkeğe uzun saç yakışmaz gibi yorum yazmasın yada yazın çokta umrumdaya)

Güncellemeler:
Yaw bana dini şeylerle gelmeyin bu din konusunda hepinizden çok daha bilgili olduğumu iddia ediyorum.Erkeklerde saç uzatmak dini açıdan hoş karşılanmıyorsa Allah biz erkeklerin saçlarını neden uzayacak şekilde yaratmış da hep kısa olacak şekilde yaratmamış ?

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• 8 ay oldu baglıyo. sevgılımden bılıyorum :)

0|3
    2|3
    • eksileyen nıye eksılemıs merak ettım?:D

• Bende eksi verenler inat en iyi cevab olarak seni seçiyorum :)

• şaka gıbı tam 5 kişi:) neyse tesekkur ederım:)

Kızlar Ne Diyor 7

• en az 5 ay alır gibi,şu anki uzunluğunun ortalama old. varsayarak düşünürsek

ayrıca bu beslenme düzenine,saç bakımı için kullandığın ürünlere de bağlı

İslam dininde sakınca görülmemiş saç uzatmaya,bana da laf düşmez ama yine de erkek olduğun belli olmalı,saçın uzun olsa bile

Gerek giyim kuşamda, gerekse tıraş ve benzeri hallerde mutlaka her cins kendi özelliğini korumalı, duygusal sapmalara sebep olabilecek karşı cinse benzeme görüntüsüne asla yönelmemelidir

Bundan dolayı Efendimiz (sas) Hazretleri, ‘kadın kadın gibi giyinip davranmalı, erkek de erkek gibi giyinip davranmalı’, manasına gelecek sözler söylemiş, ikazlarda bulunmuştur

hayırlı günler:)

1|1
    0|0
    • Erkek olduğum belli, çenemde 4 cmlik sakal var =)

• kadınlarda sacını hep uzun tutsun o zaman.)

• tamam,kıyafetini falan söylemiyorum zaten

uzatırsan hayırlı olsun:)

• saçlarının uzama hızına göre değişir, hızlı uzuyorsa 4-5 ay içersinde bağlayabilirsin, yavaşsa daha geç olacaktır.

şimdiki boyu nasıl saçının ?

0|0
    0|0
    • 4-5 cm

• tamam, çok da kısa değilmiş sık sık yıkar ve bakım yaparsan hızla uzayacaktır.

• 3 numaraysa saç tüm saçın enseye gelmesi ayda bir cm desek 2-3 senede olur.Çabuk uzaın dersen beslenmene saçın temizliğine dikkat ediceksin jöle kullanma zeytinyağı kullanımını artır.

0|0
    0|0
    • erkeklerin saçı 25 den sonra kelliğe doğru adım atıyor. Uzun saç sorusuna ılımlı yaklaşmalarını bekleme.

• tavsiye etmem erkege uzun sac yakısmıyor

0|1
    1|1
  • her ayy 1bucuk santimden hesapla. amaa erkeğe uzun saç yakışmıo :P

0|1
    1|0
  • erkege uzun sac yakısmıyor.tavsıye etmem

0|1
    1|0
    • Tamam tavsiyene uyucam.

• senı tanımıyorum kı baska tavsıyem yok .ama gercekten uzun sac yakısmıyor hıc bır erkege yakısmıyor bence.mankenlere bıle gıtmıyor =) sana ozel degıl yanı anla :)

• goruntuye baglı bence.. kafa seklı de onemlı

• 3e vurdurmadım hiç saçımı o yüzden bilmiyorum ama bele kadar uzatmak için 2 yıl gerekiyo

0|0
    0|0
    • Beli napıyım :D

• Kıvırcık saça yapılır diye biliyorum :D

• yanlış biliyosun

Erkekler Ne Diyor 8

• İçki içmek günahsa eğer Allah neden içkinin ham maddesini vermiş. Yalan günahsa eğer Allah neden yalan söylememize izin veriyor.

0|0
    0|0
    • Allah şeytanı yaratırken şeytanın ileride ona isyan edeceğini biliyorsaydı şeytanı neden yarattı ? Allah neden bir din göndermek yerine 3 tane din gönderdi ve bu dinlerde diğer dinlerden olanlara nefret ve horgözle bakılıyor, allah neden afrikadaki açları doyurmuyor, allah neden bazı insanları doğuştan zihinsel engelli olarak yaratıyor ? o insanların günahı ne ? allah neden kuranı kerimde kadın ve erkeği eşit olarak görmüyor.allah neden kuranı kerimi çelişkilerle dolu yazmış... gider bunlar.

• Cevap vereyim Allah şeytanı yarattığında isyan edeceğini biliyordu iyilik ile kötülük arasında bir denge şart. Allah 4 din gönderdi 3 değil ; Eğer ilk gönderdiği din insanlar tarafından bozulmasaydı son 3üne gerek duyamayacaktı. Afrikadaki aç insanlar da varlığın değerini bilmeyen aç gözlü insanların sınavıdır. Doğuştan zihinsel engelli olması aklın ve iradenin kıymetini bilmeyenlere o insanlar yaptıkları hiçbir hareketten sorumlu değiller. Çünkü kadın ve erkek eşit değildir sen eşit olduğuna

• inanıyorsan yanılıyorsun.. Haklar olarak eşittir ruhani olarak değil. Kuran-ı kerimde hiçbir şey çelişkili değildir sen araştırma ve çözümleme yeteneğini kullanmıyorsun bence.

• Neraden bağlayacağına bağlı :)

0|0
    0|0
  • bende saç uzatıyorum. 1 yıldır kestirmiyorum saçlarımı 3 numaradan uzadı. Şu an 18 19 santim ve ama çok zor bağlıyorum önlerden bazı yerler tutmuyo. Birde bayağı dalgalı saçım var o yüzden bayağı bir beklemem lazım gibi :D

0|0
    0|0
    • 7 aydır uzatıyorum enseden bağlanmaya başladı ama enseyi kısaltmayı düşünüyorum ki hepsi bir bağlansın kısaltayımmı acaba ? çünkü sadece ense bağlanıyor pek güzel bir görüntü olmuyor.

• valla görmeden bişey diyemem :D 3 numaradan uzadıgı için bütün heryer eşit uzunlukta benim. Ben sabırla bekliyorum bakalım 3-4 ay sonra çok rahat bağlanıcağını düşünüyorum

• kesmekten vazgeçtim :D 7 ay sabrettim daha da ederim :D

• lıseden cıktıgımdan berı yanı 4 yıldır falan kırık dısında makas vurdurmadım belıme kadar gelıyor şu anda..sacını cok yıka kardesım sonra hc dıye bı urun var onu kullanabılırsın. faydası oluyormus..

0|0
    0|0
    • Saçı sık yıkamak gerçekten uzayıyormu herkes böyle diyorda :D

• ben ne diyeyim

dinimiz belli,uygulama da bize kalıyor

ense görünmeyecek ama eşarptan da çıkmayacak bir uzunluk caiz görülmüş araştırmalarıma göre

uygulama yine bize kalıyor:)

• Allah gunahlarımızı affetsın

• 7 ay 14 gün gerek.

0|0
    0|0
  • erkeğe uzun saç yakışmıo diyen herkese - vermiş :) psiko yaa yorum da yaptırmıo kimseye :)

0|0
    0|0
  • 8 ay yeterli :))

0|0
    0|0
  • bizim oralarda annen gibi saç uzatacağına baban gibi bıyık bırak derler..

0|0
    0|2
Yükleniyor...