Mevcut iktidar başarılı mıdır başarısız mıdır?

şu an seçim olsa hangi partiye yakın durursunuz ? yani kimler ilginizi çeker

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• bir ara siyaset ile ilgilendim epey bir içlerinde bulundum ve siyasetten tiksintim o zamanlardan kalma..

akademik eğitimde bir hoca "devlet birlikte yaşamaya mecbur olduğunuz bir canavar onun başındakilerde bu canavarın kollarıdır, beynidir" demişti..

evet belki mecburuz birlikte yaşamaya ama, sürekli sabit insanlar görmek zorunda mıyız?

bazı siyasetçiler siyasetin yapılarına uygun olmadığını görmek istemiyor nedense. mesela mhp genel başkanı devlet bahçeli..

bazı siyasetçiler ise kuru kalabalık yapıyor mesela kemal kılıçdaroğlu..

bazı siyasetçiler ise çok başına buyruk mesela r.tayyip erdoğan..

bunların içinden inan ki birini seçemiyorum çünkü hepsi aynı yolun yolcusu. amaç, ranttan başka birşey değil.

diğer yandan bu ülkenin yönetilmesi lazımsa eğer meydana yeni erlerde çıkmalı. parti ayırmıyorum ama, siyset ile ilgilendiğim dönemde öyle genç ve güzel insanlar gördüm ki hangi partinin başına geçerse geçsin gözüm kapalı oy veririm.

zamanla onlarda belki dönüşür, değişir ama, artık aklı melekelerini yitirme raddesine gelmiş hala hala koltukta koltuk diyenden evladır diye düşünüyorum.

başımızdaki iktidarın ise beğendiğim ve beğenmediğim çok yönü var o yüzden hiç birine oy vermiyorum ne zaman ki gerçekten geçmişiyle ve geleceğiyle genç ve aydın birini görene dek de vermeyeceğim..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• şu an bir seçim "şansım" olsa ölen bazı insanları yeniden diriltir, ülkenin başına koyar, ülkenin yüzde ellilik, vatandaş gibi görünen ama içten içe çoğu konularda bölücü, önyargılı ve dayatıcı kısmını denizden aşağı atar ve hayatım boyunca yarattığım bu ülke için köpek gibi çalışabilirdim.

2|1
    1|1
  • Valla hiçbiri bir halt edemez ama MHP olurdu secimim herhalde.

2|1
    0|1
  • mevcut iktidarı beğenmemekle birlikte topu sadece onlara atmayalım..kimse muhalefetin ne iş yapıp yapmadığını konuşmuyor..

1|2
    1|0
  • ne iktidardan ne muhalefetten bi cacık olmaz.ölene dek aynı yüzleri görecek gibiyim.korkunç.

1|2
    0|1
  • Geçersiz oy, belki Mhp. Akp ye asla oyumu vermem. Büyük konuşuyorum evet vermem oyumu.

1|2
    1|3
  • uyuyan guzele cevirdiler turkiyeyi

1|0
    0|2
  • idare eder işte

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Made in U.S.A

1|1
    0|2
  • ülkenin durumu belli olaylara dış dünyaya sağır kalmış bir ülke uyutulanbireyler dönen türlü türlü oyunlar 100 yıllık bir palnı hayali benımsenmeye çalısan başarısız bir hükümet bkz 2023 oy çekmek için kendılerıne mal etmeye calısmazlarmı bide hoş bu ülkede seçimler bile hikayeya neyse bir millet nasıl yonetilmeye laikse oyle yonetılırmıs derler bızde sorunu kendmızde aramalıyız şu anki hiç bir party Türkiyeyi yöentebilecek ne güçte nede bağımsız

0|0
    0|0
  • Gericilikte basarililar. Bu ülkeyi yalniz yenilenmis bir sol kurtarir. Akp sapiklari ülkeyi böldüler, bunu da basari olarak kabul edebiliriz. Evet sapik diyorum çünkü isleri güçleri kemer alti uygulamalar, üç çocuk, yapin, kürtaj cinayettir, kadin cinayetleri 10 yildir 1400% artti, zinaya karsi bir kanun hazirliyorlar...Herseyden önce, bu iktidar kadin düsmanidir, akpye oy veren kadinlar gerçekten körler.

1|0
    0|2
  • Hepsi kendini düşünüyor gerçekten kendinden önce devleti, vatanı, milleti savunacak onu düşünecek bir adam olsa onun partisine verirdim ama hiç oy kullanasım gelmiyor.

0|1
    0|0
  • andilıbıl...

0|0
    0|0
  • Bir halta yaramaz. Ben solcuyum. Ama şu andaki liderler boş adamlar. Sağlam liderler gelecek ki bu ülke adama benzesin. Bu yobaz herifler ülkeyi din ile sömürmeye çalışıyorlar.

1|0
    0|2
  • bence en hafif tabirle başarılı değil.

1|1
    0|2
  • İlgi alanıma girmiyor parti falan.

0|1
    0|1
  • topunun köküne kibrit suyu.

0|0
    0|0
  • çok başarısız

0|0
    0|1
  • Kime göre; neye göre?