Bana "adam"ın tanımını yapar mısınız?

Hepimiz "Adam Ol laann" Deriz. Yani çoğumuz kullanırız bu ve buna benzer cümleleri. Peki "ADAM" sizin sözlüğünüzde neyi ifade ediyor .. :)

0|0
7|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• can dündar amcamız bir cümleyle özetlemis olayı;

Erkek Adam Ağlamaz Denir Ya, Sakın Inanma ! Unutma Ki, Erkek Adam Ağlamayan Değil, Bir Kadını Ağlatmayandır Aslında.

0|1
    0|0
  • Yastıga kafasını koyunca KENDINE YAKISANI YASADIGINA EMIN OLAN insandır adam...

0|2
    0|0
  • adam yani adem adem oğlu kısaca insan gibi insan adam gibi adam yani dürüst yaa adam ışte uzatma :)

0|1
    0|0
  • çüküm var diyen herkes adam işte.

0|0
    0|0
  • dürüst olmak

0|0
    0|0
    • Her dürüst insan adammıdır peki .. Bazen yalanlarda adam olmaya sebep değilmidir ..

• özü sözü bir olan.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Adam demek efendi, saygılı, dürüst, olgun davranışları olan kısaca örnek gösterilebilecek birisidir, tabi bu gerçekte olanı normalde insanlar bu lafı hep ya şaka yaparken ya kavga ederken filan söyler ciddi bir anlamla söylemezler. Hatta bir hikaye var, küçükken anlatmışlardı;

Bir baba oğluna sen adam olmazsın diye söyleyip duruyormuş, çocukta bir gün parayı bulmuş adamlarını babasına göndermiş sürpriz gibi düşün şok olsun diye sonra adamı çağırmışlar kapıdan içeriye girmiş, oğlu hala bacak bacak üstüne atıyormuş, baba al bak adam olamazsın diyordun, adam oldum param filan her şeyim var demiş :) babası da parayı bulmuşsun ama hala adam olamamışsın demiş :)

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk'ü ifade ediyor.

0|0
    0|0
  • söz verdimi yerine getiren arkadaşı için canını verene kendisinden önce karşısındakini düşünene adam derim ben

1|0
    0|0
  • benim gözümde adam serseri olmayan ne yaptıgını bilen aklı basın da olan yasının bi önemi yok kucuk yasrtan başlayıp herseye kendini hazırlayan ver her zaman için ne yaptıgı bile güclü insana adam derm ben

0|0
    0|0
  • Söz veriyosa tutacak

Emanete ihanet etmeyecek

Gözle bile aldatmayacak

Yalan söylemeyecek

Ya sev ya terket diyebilecek

Kimseye muhtaç olmayacak

Eyvallah demeyi bilecek

bitti

0|0
    0|0
  • ADAM:TDK SÖZLÜĞÜNDE EŞ KOCA ANLAMINADA GELEN İYİ HUYLU GÜVENİLİR KİMSE ARAPÇA ADEM DEN GELEN KELİME ...

0|0
    0|0
  • Essegin ..ini . Ne sözlüğüm küfürlü

0|0
    0|0
  • emre aydın'ın manitasına sormak gerek

0|0
    0|0
  • Adam demek neredeyse tüm erkeklerin kısa ve öz tanımıdır...

0|0
    0|0
  • sendemi dinledin bu aksama dogru o rdyoyu ama baya acıklamalı tarıf ettı adam dıye kımlere denır :)

0|0
    0|0
  • Ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için her gayreti gösteriyor ise ADAM GİBİ ADAMDIR.

0|0
    0|0
  • özü sözü bir...güvenilir kişidir adam.

0|0
    0|0
  • kısa ve öz akşam evine helal ekmek götürendir

0|0
    0|0
  • Tek kelimeyle "babam"

0|1
    0|0
Yükleniyor...