"Üniversiteli gençler gittikleri illere ahlaksızlık getiriyor" 'muş, siz ne düşünüyorsunuz?

Mardin Yeşilay cemiyeti başkanının sözü, ülkede başka insanlara saygısı kalmayan kendi doğrularını doğru sanan bunu söyleyen kişi gibi sayısız kişi var.

detaylar burada: link

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? İki kişinin özel hayatları ne kadar ilgilendirir 3. 4. şahısları? Türkiye nasıl bu kadar acınacak hale geldi.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitimsizlik cehaleti alır eşeklik baki kalır diye bir söz var. herkes kendine yakışanı yapar orada olanları bilemeyiz belki ordakiler yanlış bişeyler yapmıştırki halkın tepkisini çekmiştir. Bence herkes kendini düzeltse eleştirmeden ortada hiç bir sorun kalmaz diye düşünüyorum. Bir kaç kişinin hatasını herkese yüklenmemelidir..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gözümüzün önünde utanmasalar çocuk yapacaklar bazıları.Yapıcaklarını gizli yaşasınlar .Uluorta yapılan şeylere bende karşıyım !

0|0
    0|0
    • Yapsınlar ben de rahatsız oluyorum ama onların kendi hayatları olduğunun bilincindeyim. Bu bana bir hak tanımıyor ki o kişilere belirli ithamlarda bulunmaya.

• Bakmazsan görmezsin, bakıyorsun ki görüyorsun, çözüm çok basit değil mi?

• bakmak istemediğim halde görüyorum.Çimenlikte oruruyoruz adam gözümünüz önünde yatıp yuvarlanıyor sağa dönsen başkası sola dönsen başkası.Ben niye elalem yüzünden rahatça oturamayacakmışım.Tutsunlar kendilerini tutamıyorsa doktora.

Erkekler Ne Diyor 1

• Evet, Türkiye Ahlaksızlıktan acınacak bir ülke halinde ! Adam doğruyu söylemiş işinize gelmiyor mu ? Burada bile millet üniversiteye başlıyor, "dersler nasıl acaba " diye soranı hiç görmedim. Hepsi aşna-fişne soruyor. " Ortam nasıli kim teklif ediyor" Ohooooooo, kusura bakmayın ama İslam'da her koyun kendi bacağından asılır diye bir şey söz konusu değildir. Müslümanın Müslümanda hakkı vardır ve Hz Allah buyuruyor :" Müslümanlar tek bir vücut gibidir " diye. Biraz özünüze dönün !

4|1
    0|0
    • Herkes müslüman olacak diye bir kaide olmadığına göre çok geçersiz bir söz ve de yazdıkların belirli bir kitle için anlamsız ve manasız, öte yandan İslamın hoş görü dini olduğnuda unutmamak gerek, insanlara kendi doğrularını ya da bir başka değişle kendi doğru saydıkları fakat gerçekte yanlış olan şeyleri başkalarına dayatma hakkı vermiyor. İslamda herkoyun kendi bacağından asılır ibaresi bahsettiğini Kuran "her bir benlik kendi yaptığından sorumludur" diye sayısız ibare var.

• Evet, at gözlüyüm ben. Herkesin dediğini sorgulamadan da inanırım. Sen beni öyle bil. İyi akşamlar.

• Kuran ile çelişen bazı durumlar var.Hutbeler farklıdır amacı da bellidir. Cemaatin içinde birlik ve beraberlik mesajı verilmezse nerede verilecek bu mesaj? Hutbeler Kuran la paralelde olmayabilir, Hocanın insiyatifinde değil mi? Sorumluluk cemaate düşüyor karşılığı var mı yok mu söylenenler Kuran ile örtüşüyor mu diye bakmak. Hatip bir şekilde kendi düşüncesinide katıyor konuşmalarına.

Yükleniyor...