Yüzme ne kadar sürede ögrenilir?

Zayıflamak için yüzme kursuna yazılmayi düşünüyorum. Ancak yüzmeyi bilmiyorum. Öğrenmek ne kdar zamanımı alır? Benim hazirana kdr kilo vermem lazım. Öğrenirken aynı zamanda kilo verebilir miyim? Yoksa hiç kursa baslamadan başka spor ile mi zayıflamayi tercih etsem?

0|0
6|23

En İyi Erkek Görüşü

• İyi bir yüzücüyüm ve vucudumu yüzmeye borçluyum.
    9 yaşımdan beri yüzerim. Bana gel sana 3 güne öğreteyim :D
    Kursta ne kadar sürede öğretirler bilmiyorum fakat başka ne sporuna gidicen?
    Yüzme gibi bütün vücudu aynı anda çalıştıran bir spor varken (kulaç ve kelebek yüzüşte)
    her yerini inceltebilen sıkılaştıran kas dokusunu geliştiren bir spor varken başka spor yapmak ta ne demek? :D

0|0
    0|0
    • Yahu tamam güzel spor da :D ben şimdi düşündüm 1 ayda ( 12 seans ) ogrensem 1 ayda düzenli yuzsem + diyet ile hazirana kdr veririm sanırım

• Hasema sevmiyorum o yüzden haftada 3 gun bayanlarla gitmeyi tercih ediyorum. Böyle düşünmemi emreden ayetler olduğundan gitmiyorum karma günlere. Neyse yorum icin tesekkur ederim iyi gunler

• saol sanada iyi günler de unutma ki kadınla kadın arasında da göbek deliği dizkapağı arası namahremdir. Kadınlar gününde bikini ile girenleri görmüyosun sanki :DD Neyse sana da iyi günler tekrardan :D

Erkekler Ne Diyor 22

• yüzme öğrenilcğni ssanmam bena nasıl yüzüyosun deseler kalırım. sadece reflektif ve iç güdülerimle sanırım bide suda asla paniğe kapılma boğulmaların %60 bu yüzdendir. sanırım 1 hafta en fazla ama sürkeli suyla iç içe olmalısın bide panik atak çabuk korkan tırsan heycnalanan birisiysne hiç uğraşma

0|0
    0|0
  • Ben deniz kenarında yaşıyorum ve sahil 10 dakikalık yolda 19 senedir tam öğrenemedim ki bunda denizi pek sevmemem ön planda. Önceki yaz 4-5 defa gittim bayaa ilerleme oldu bence yüzme kursuna gidersen fazla bir zaman almaz hemen öğrenebilirsin :) Yüzme en iyi sporlardan birisi bildiğim kadarıyla tüm kasları çalıştırıyor ama sabahları ve akşamları belirli bir mesafe yürüyüş ile koşu yaparsan daha hızlı kilo verebilirsin. Tabi yediklerine de dikkat etmelisin :)

0|0
    0|0
  • batacağını düşünmediğin zaman yüzmeyi öğrendin demektir

0|0
    0|0
  • su üstünde kalacağını öğrendiğinde yüzmeye başladın demektir fkat iyi bir yüzme öğrenmek için biraz zaman geçmeli yüzmek zayıflatırmı bilemem ama yüzerken yapılan sporun hiç bir spor yerini tutamam çünkü yüzerken bütün kaslar çalışır

0|0
    0|0
  • 1 ayda öğrenilir. Ben 1 ayda öğrettim.

0|0
    0|0
  • Öğretmensiz 2 yılda öğrendim. Şu an mükemmelleşti, süper yüzerim

0|0
    0|0
  • Derine git atla ogrenirsin ya en fazla boğulur insan ne olcak

0|0
    0|0
  • 2 gün max

0|0
    0|0
  • maximum 2 gün

0|0
    0|0
  • Yüzme ile zayıflaman için hergün yüzmen lazım. öyle imkanın var mı . daha yüzme bilmiyon öğrenene kadar 1 ay geçer. bence en güzeli diyet ve kardio ile zayiflaman

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmak yanlış olur kimi insan bir kaç saat içerisinde basit derecede yüzmeyi öğrenebilirken kimileri çok daha uzun zamanda öğrenir aslında buna birazda yetenek işi diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Hele bir kayık Batsın boğuLuyor gibi ol 5 dk da ogrenirsin

0|0
    0|0
  • Kabiliyetine bağlı. Korkmazsan çok cabuk öğrenirsin. Kardeşime 1 günde ogrettim :)

0|0
    0|0
  • bir günde öğrenilir.

0|0
    0|0
  • 4saatte.

0|0
    0|0
  • 3 gun egıtımın ardında

0|0
    0|0
  • 1-2 hafta gitseniz suyun üstünde tek başınıza durabilirsiniz korkusuzca.

0|0
    0|0
  • 5 günde %100 lük olursun (günde 1.5 saat calismayla)

0|0
    0|0
  • su korkusunu ne kadar zamanda atlatabileceğine bağlı

0|0
    0|0
  • yüzme en güzel spor zaten kesinlikle yüzmeyi öğren

0|0
    0|0
  • Spora git
    aZ ye

0|0
    0|0
  • 2saate

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben daha yeni basladım yüzmeye. Amacım kas yapmak yenı bır seyler ogrenmek ve stress atmak. Spor yaparken bır seyler öğrenmek en güzel şey bence. Sırf bu yüzden spor salonuna gıdecegıme yuzmeye gıdıyorum. Sen takılma buradakı "akıllı" ınsanlara. Normal bır ınsan daha yeni baslıyorsa ve kasları aktıf degılse her gun yuzmeye zaten gıdemez. Kaslarına kramplar gırer :D yüzme kursu adı altında basladım ben. Egıtmen falan var ama bıraz pısmanım yuzmeyı bılmedıgımı sanıyordum. Havuza gırdım 10 kişi falandık hepsı korkuyordu. Olay korkmamakta. 5 dakıka da baslangıc asamasını gectım. Tek olay nefeste. Suyun altında kalınan sureyı uzatabılmekte. Sana tavsıyem tuhaf tuhaf mekanik aletlerın oldugu bı salona paranı bayılacagına yuzmeye gıt. Hem bahsettiğin kurs ucuzmusta. Ben daha pahalıya gıdıyorum.

0|0
    0|0
    • Şey birde kilo vermede pek basarılı olamadım daha ama sırt bel ve kol kaslarım agrlılar içinde. :D 66 kıloydum basladıgımda şu an 64 olmalıyım :D yedıklerıme hiç dıkkat edemıyorum ama :(

• yarım saat 1 saate öğrenirsin

0|0
    0|0
  • Korkmadıgın ve kurallarına uydugun gun ogrenirsin 1gunde bile ogrenilebilir

0|0
    0|0
  • 10 günde rahat öğrenirsin.

0|0
    0|0
  • En fazla 3 saatte ogrenirsin

0|0
    0|0