Gelin arabasının önünü kesmek, gelinin sandıklarının üstüne oturmak adetlerini yaşadınız mı?

gelin arabasının önü kesilince

gelin arabasının önünü kesmek / gelinin sandıklarının üstüne oturmak / vs.

gelinin sandıklarının üzerine oturulunca

gelini bulunduğu odanın kapısı açılmayınca

vs.vs.

atılsın pamuk eller cebe.

Cocukken cok yapmisimdir :)))) ama zarflarin geneli bostu:p

Güncellemeler:
Birde Gelin ayakkabasina isim yazmalar vardir:)))

vee damat a yapilan tatli sakalar:))

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Arabanın önüde kesilir sandığa da oturulur kapıda kilitlenir ama sınırı var dimi.Geçmişten süregeldiği için yapılmalı gerçekten büyük bir para kapmak için uzatanlar oluyor ve çok kötü bir durum bence.

1|0
    0|0
    • sozum meclisten disari kazik kadar insanlarsa bunlari yapn sasirmamak lazim.:)

• valla öyle :) yazııkkk

• teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Nefret ettiğim adetler bütünü, Bir kere evleniyorsun abi ayağıyla damadı çökertme operasyonu da diyebiliriz :)

0|0
    0|0
    • usulunce yapildiginda cok cici oluyor bence:)

• Valla ben en çok davulcu ile zurnacıya gıcık oluyorum. :)) parayı zurnanın içine değil de , zurnayı adamın içine sokasım geliyor :)

• o cok baska ve gicik bi konu :)))

• sırf bu yüzden gelin arabaları kadıköy evlendirme dairesine 120 ile giriyor :D

1|0
    0|0
  • ... Sandığın üstüne gelin oturmasını hiç duymadım.Genelde o evin küçük bir çocuğu oturturulur.Sandıklı gelin,komik geldi :)

Araba önü kestik,ama biz profosyoneldik.Araba ile araba önü keserdik.Zarf kabul etmezdik.2600 motor ford'un benzin deposu nasıl dolacaktı :) 15-16 yaşlarında baba'dan kaçırılmış araba çok işe yarardı.

1|0
    0|0
  • evet bir keresinde zarftan dolar çıkmıştı sevinmiştim bir de baktım ki 1 dolar mış :D ...

1|0
    0|0
  • Utanırım ben yapamam hadi yaptım boş çevirirlerse kavga çıkar:)

0|0
    0|0
    • onlar basip giderler kimle kavga ediceksin:)

• Yok yapmam öyle.arkadaş evlenirken tebrik edip yarım altın gösterip 2 çeyrek yapsana dedim herkes duyacak şekilde kızardı bozardı bide yapmaya kalktı garibim:)

• ahaha supermis :)))))

• Gelin ayakkabısına isim yazılması, söz kurdelesinin kesilip dağıtılmasına bire bir şahit oldum evlilik sürecinde. Nikah gübü aracımızın yolunu da kestiler ama şoförümüz sağolsun, o halletti her şeyi.

Evleneceklere tavsiye: Az biraz paraya kıyıp, şoförlü Mercedes Vito kiralayın. Gelinler için korkunç derecede rahat oluyor (kocaman kapı, rahat oturulacak yerler). Zarfları da veriyorsunuz, şoför hallediyor. Günü sinirle bozmamak için ideal...

0|0
    0|0
  • ablam evlendiği vakit sandık üzerinde oturma eylemi yapıp, sandığın değerini bulana kadar enişte ve kayın pederine nakit konusunda sıkıntılı anlar yaşatmıştım. umarım ben evlenirken böyle bi durumla karşılaşmam =)

0|0
    0|0
  • ben küçükken böyle olaylarda bulundum kalmadı artık

0|0
    0|0
  • Unutulmaya yüz tutmaya başladı birç ok adet ama ben çok severim eski adetleri..

0|0
    0|0
  • Dayim arabasinin arkasina bindik bir alamete ondende gidyoz kiyamete yazmisti

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• birkaç saniyeliğine yapılırsa iyi de, çok uzatanlar oluyor bazen o bana gerçekten çok tatsız geliyor.

1|0
    0|0
  • halen gerın arabası göresem hep önune atlama ıstegı oluşuyor bende.. Oysa kucukken bıle yapmadım bunu ıcımde mı klmış ne...

1|1
    0|0
  • bı adetvardır kına gecesınde gelın sandalyeyle havaya atılır 3 kez ve erkegın gelını gelıp kurtarmaması gerekır benım kuzenın kınasında tam aksı oldu damat eee yeter ama saklaban yaptınız dıyıp geldı kuzenımı aldı:)adetler degıstı artık ya gelın arabasının onune atladı dıye cocugu dovenler bıle var ama damada yapılan sakalar cıdden berbat:)

1|0
    0|0
  • Kuzenim evleniyor zat-ı muhterem çok zengin sandık kapı hepsi benim dedim valla çoluk çocuk dinlemem :)

0|0
    0|0
  • Benim küçükken aldığım zarflar hep boş çıktı :s

0|0
    0|0
Yükleniyor...