Bu çocukların Allah hakkındaki düşünceleri doğru mu?

çocuk esirgeme yuvasında büyüyen çocukların allaha inanmamalarını nasıl yorumluyorsunuz.tabi şuankini yuvalardan bahsetmiyorum 10 sene öncekilerden bahsediyorum şiddet hatsafhada sert o yuvalarda çalışanlar orda kalan çocuklar hep birbirlerini eziyorlar dövüyorlar allahtan yardım istiyorlar ama onlar dayak yemeye devam ettikleri için artık allaha inan mıyor lar nerden bildiğimi merak ediyorsanız bende öyle biyerde büyüdüm ben allaha inanmıyorum demiyorum sadece allahın beni ve orda çocukları gözünden çıkardığına inanıyorum.

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Her şey bir imtihan, Allah seni tartıyor ona inanmaya devam edecek misin diye yoksa Allah'ın merhameti bir annenin çocuğuna duyduğunun kat ve kat fazlası.

Allah; kimseye çekemiyeceğinden fazlasını vermez..

Her hayırda bir şer;

Her şerde bir hayır vardır;

Sizin en kıymetliniz, beni en çok hatırlıyanınızdır. (hadis)

Herşeyin yaratıcısı,herşeyin gerçek sahibi,herşeye gücü yeten, duyanı, bileni.. 99 tane isminin manasını okuyan varsa bilir zaten..

O sadece verdiği nimetler karşısında, kullarım beni hatırlasın ister.. Yada, ders çıkarsın ister..

Kader ve alın yazısı arasında çok ince bir cizgi var.. Biz insanlar genelde kaderci olup, Allahtan geldi gidip, kendimizi bırakırız. Ama, sözde de çok açık her şerde bir hayır vardır. bunu bilmek ve buna göre davranmak önemli.

Onu anlabiliyorsanız ne mutlu.. Mutlu veya mutsuz olduğunuz anlarda..

0|0
    0|0
    • sencede bu çocuk lar imtihan için biraz küçük değillermi daha sade 7-8 yaşındalar daha neyin ne olduğunu bile bilmiyorlar

• aAma sana imtihan olmuyor mu bu? görüyoruz böyle olduğunu çocukların ve Allah 'a olan inancımızda tereddüt ediyoruz bu yönden de bir imtihan olabilir.

Allah ne olacağını bilir fakat insanlara da irade vermiştir anne-baba çocuğunu sokağa atıyor ya da ölüyor onlar diğer akrabaları bakmıyor, yetime haksızlık yapılıyor.Biraz klişe biliyorum herkes aynı şeyi diyo ama hepsi birbiriyle bağlantılı bir imtihan.Bizler ise anlamaya çalışmak yerine direkt olarak Allah acaba yok mu diye bir soru soruyoruz?

• Senin için söylemiyorum bunu bende yapıyorumdur zaman zaman ama anlamaya çalışmalıyız direk Allah yok mu acaba? dersek haksızlık yapmış oluruz.(Cevap gecikmeli oldu kusura bakma girmedim ne zamandır.)

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben anlamıyorum onu , Allah melek olan günahsız varlıkların acı çekmesine nasıl razı oluyor...

Benim bile içim cız ediyorken Allah gibi 99 isme sahip bir Yaradan'ın bir şey yapmaması bana merhamet sıfatını sorgulattırıyor bu konu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ne farkeder ki ben anlamıyorum. Allaha inanınca tüm problemler bitecek mi? şu an çok az doğumuzda biyerde tüm Allaha inananlar birbirlerini kesiyorlar mesela. Sanırım Allaha inanmak hiç birşeyi çözmüyor.

0|0
    0|0
  • Evet, öyle ortamlarda insanların Allah'ın varlığına inanmalarını bekleyemeyiz. Şimdi bile düzgün şartlarda yetişen insanların bile bir çoğu inanmıyor ki ! Dini eğitim muhtemelen verilmemiştir sizlere.

0|0
    1|0
    • ya dini eğitim verilse nolcak en büyüğü 10 yaşında çocuk bunlar daha neyinne olduğunu bilmiyorlar

• Şu an da var. Bu kadar karamsar olmayın

• yav varsada şu an var onlarda ailesinin zoruyla öğrreniyor lar

• Bende yuvada kaldım o zamanlar namaz kılıyordum.

1|0
    0|0
  • İnsan hep kendinden güçlü bir varlığa sığınmak ister. Mantık bu.

Somutlaştırırsak, kadınların da boylu poslu güclü kuvvetli erkek istemelerinin sebebi de budur zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...