Kitaplardan sevdiğiniz cümleler paylaşabilir misiniz?

Okuduğunuz kitaplarda beğendiğiniz sözler veya konuşmalar mutlaka vardır..

Burada onları bizimle paylaşabilirsiniz...

Benim en beğendiğim kitap cümlesi ;

Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşam çalarsın. Karısını bir kocadan, çocuklarını bir babadan mahrum edersin. Yalan söylediğin zaman, bir insanın gerçeğe ulaşma hakkını çalmış olursun. Aldattığın zaman, bir insanın doğruluk, adalet hakkını elinden alırsın. Çalmaktan daha büyük bir kötülük yoktur...

Khaled Hosseini- Uçurtma Avcısı

Güncellemeler:
Yorum yapan herkese teşekkürler.

0|0
12|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kitabı okuyanların çoğunun kendiliğinden en sevdiği cümledir aslında.

Onu anlatmak için "güzel", "havalı" , "başdöndürücü", " şahane" gibi sözcükler kullanmak haksızlık olur. Onun için, bu dünya dışından gelmiş kadar değişik, bir kuyruklu yıldız kadar etkileyici, iyi pişmiş kahve kadar tiryakilik yaratıcı, gezegene yalnız yollandığı için eşsiz, bir ipekböceği kadar dikbaşlı denildiğinde bir şeyler söylenmiş sayılır ancak. Demlenmiş ve içe sinmiş bir güzellik onunkisi. Ama asıl önemlisi beni güçlü bir manyetik alan gibi çeken etkisi ve çok kumral olduğu.

Buket Uzuner - Kumral Ada Mavi Tuna

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin savaş sloganlarımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve

silahlarımız elden ele geçecekse, başkaları mitralyöz sesleriyle,savaş ve zafer naralarıyla

cenazelerimize ağıt yakacaklarsa ölüm hoş geldi, safa geldi.

Che Guevara Ölüm Nereden Nasıl Gelirse Gelsin. --Jean Cormier.

0|1
    0|0
  • ''Kim olursak olalım, Dünyanın hangi yerinde yaşarsak yaşayalımi ta derinlerde bir yerde hepimiz bir eksiklik duygusu taşımaktayız. Sanki temel bir şeyinizi kaybetmişiz de geri alamamaktan korkuyoruz. Neyin eksik olduğunu bilenimiz ise hakikaten çok az'' Elif Şafak / Aşk

0|0
    0|0
  • savaşı kazanamayan ve yaralanmış her bir alaman askerine yardım etmem iyileştirmem onlar bunu hak etmiyorlar yaşamayı dahi hak etmiyorlar kazanamayanların hiç birşeye hakkı yoktur... Adolf Hitler- Kavgam adlı kitabı...

0|0
    0|0
  • "Kaçın, sizi aptallar!"

-Ölüm kapısı serisi, Zinfab

0|1
    0|0
    • Sana benden 100000000+ artı üstad

Bond,James Bond

• aynen odur.Zaten izlediğine emindim

• :)) Çöp tenekesi kapağından kalkan, noel baba sakallı flint :)

• O güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler.

Yaşar Kemal'den.

1|0
    0|0
  • Söz konusu insanların gururuysa onlara herşeyi yaptırabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • ... Hep "O" !

0|0
    0|0
  • Ne aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Aşkı aramadan evvel ,düşün bir, ya benden nasıl bir aşık olur ? insanın sevdası karakterinin yansımasıdır.Sen kavgacı isen ,ha bire öfkeli ,aşkı da bir cenk gibi yaşarsın.Gönlü pak olanın sevgisi de saf olur .

Attığımız her adım ,yaptığımız her işte kendimizi yansıtırız.Budur çözülmesi gereken bilmece..

0|0
    0|0
  • S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

John C.Parkin-S*ktir Et.

0|1
    0|0
    • Hangi arzumuz olursa olsun dünyanın bu arzularımıza ceavp verdiğini fark edin. iyileşme ''yolculuğu''na çıkmak istiyorsak, dünya bizi o yolculukta tutmak için bize sonsuz yol sunar. John C.Parkin

• ben o kitabı bitiremedim.

• ben bıtırdım ve harıka :) maverıck bıtırmenı tavsıye ederım...

• Ben, Türk devletlerdeki kardeşlerime karşı vazifesini yapamadığından dolayı mahcup olan bir Müslümanım. 0 yüzden, bir fert olarak, üzerime düşen görevimi yapmak için ilk adım olsun diye elinizdeki eserimi takdim ediyorum.

Bu eserimi, beni affetmeleri dileğiyle komünizmin zulmü altında yaşayan tüm mazlumlara ithaf ediyorum.

Ve diyorum ki: Bütün işkenceler, adı ne olursa olsun, dinsizliğin ürünüdür!

Allah'a emanet olun can dostlar.

Emine Özkan Şenlikoğlu 18/6/1997 Kahire

CiN iSKENCESi - Emine Senlikoglu harika bi kitap herkese tavsiye ederim

0|0
    0|1
  • Montaigne-- Denemeler

...Bir başkasına bağlı yaşamak yürekler acısı ve belalı bir şeydir.Kendimiz -ki en iyi, en emin sığınağımız odur, - kendimiz bile güvenilir değiliz yeterince.

Kendimi hem yürekçe,- asıl iş yürekli olmakta çünkü - hem varlıkça öyle hazırlıyorum ki başka her şeyimi yitirdiğim zaman kendimle yetinmesini bileyim."

"Bütün çabam kimseye muhtaç olmadan yaşamak."

"Vermede nasıl bir üstün olma niteliği varsa, almada da bir boyun eğme niteliği vardır.

________

Marc Levy - "Keşke gerçek olsa"

Ölen bir anne yanan bir kitaplıktır.

_______

Albert Camus -- Düşüş

...Parmaklığın ardında, yargıçların önünde de yalnızsınızdır; karar verirken de; kendi kendinize karşı, ya da başkaları sizi yargılarken de yalnız."

" Her özgürlüğün ucunda bir YARGI vadır; işte bu yüzden özgürlüğün yükü çekilmez, çok ağırdır...

______

Kristal denizaltı--Ahmet ALTAN

Şeytanın yarattığı bir gökkuşağı gibidir kıskançlık...Kendini tutsak,kıskandığını özgür görürsün.

0|0
    0|0
  • Minicik çocuk ellerimi avucunun içine hapsettiğinde, yüreğim yüreğinde eriyordu babacığım. Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim...

Canan tan - iz

1|0
    0|0
  • Her şey bizdir ve biz her şeyiz; peki ama, her şey bir hiç olduğuna göre bu neye yarar?

Huzursuzluğun Kitabı ~

yerli yersiz "kusura bakmayın" dedikçe, bakılacak kusurları artar insanın...

Elif şafak siyah süt ~

0|0
    0|0
  • Aşkın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.başlı başına bir dünyadır aşk.y...a tam ortasındasındır, merkezinde,ya da dışındasındır, hasretinde...

Ayrıca soru başlığını görünce aklıma ilk gelen Uçurtma Avcısındaki bu sözler olmuştu:) Çok beğenerek okumuştum.

0|0
    0|0
  • Her zaman sen ve aşk

0|0
    0|0
  • "Acılar ve Mucizeler iki kardeştir, aynı anda doğarlar"

Yanılsamalar kitabı/Paul Auster

0|0
    0|0
  • Oysa başlangıçta bütün bunlar hiç bilinmez; aslında o çoşkun tutku, birbiri için deli olma, sevginin büyüklüğüne kanıt sanılır, bu olsa olsa o kişilerin daha önce içinde bulundukları yalnızlık duygusunun büyüklüğüne kanıttır.

Erıch Fromm

0|0
    0|0
  • Alemlerin rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. (tekvir suresi/29) kuranı kerim

1|0
    0|0
  • "Bir mum yakan bir gölge yaratır "

Ursula K. Le Guin : A Wizard of Earthsea

0|0
    0|0
    • -Öldüğüm zaman ben, beni var eden nefesi geri teneffüs edeceğim. Yapmadığım şeyleri dünyaya iade edebileceğim.Olmuş olabileceğim ve olamadığım şeyleri. Yapamadığım tüm seçimleri,kaybettiğim, harcadığım, savurduğum her şeyi.Tüm bunları dünyaya geri verebileceğim.Henüz yaşamamış olan yaşamlara.Bu bana yaşadığım hayatı,sevdiğim sevgiyi, aldığım nefesi veren dünyaya hediyem olacak.

Yükleniyor...