Fitness yapanlar ve yahut fikir sahibi olanlara bir kaç sorum olcak?

Bugün 4. günüm olcak. İlk başta cardio çalışıyorum 6. günde bir program verilcek ve bölgesel zayıflıcam.
1- Koşu bandın da ve ya eliptikte kendimi çok yorayım mı, yoksa ilk baştan fazla şey yapmamak mı gerekir?
2- Acayip acıkıyorum, şu an bir beslenme programıda verilmedi. Kendimi nasıl tutmalıyım ve ne yemeliyim bilmiyorum...
3- 1 ayda istikrarlı olursam ne kadar kilo verebilirim?
4- Her gün gidilir mi spora?

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• 1 kendini zorlama ilk haftalarda vucut bir spora alışsın
    2 acıkman normal çünkü enerji harcıyosun bu durumda sıvı katı karısımlar tuket mısır gevreği yogurt vb gibi tok tutar
    3 1 ayda değişim olur ama kendini 6 aya endeksle vucut o zaman güzel bir forma girer
    4 haftada 3 gün iyidir

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Sorulardan değilde ilk cümlenden başlamak istedim. Bölgesel zayıflamak diye bir şey yoktur. En fazla yapabileceğin izole hareketlerle istediğin bir bölgeyi çalıştırmak olur ki bu da kassal olarak bir kazanç sağlayabilir.2. sorun en önemli nokta. Spordan yaklaşık 2 saat önce bolca karbonhidrat tüketmeni öneririm. Sporda acıkman hiç de iyi bir gösterge değil ki bu seni geriletir. Beslenme programı olarak bol proteinli bir program öneririm. Basit karbonhidratlar, trans yağlar, gluten vs. kesilmeli. İlk sorun ise amacının ne olacağına bağlı.1 dakikalık bir kardiyoda yaklaşık 8-10 kadar kalori yakarsın. Dediğim gibi sana bağlı. Eğer sırf zayıflamak istiyorsan kardiyoya biraz daha ağırlık verebilirsin.1 ayda düzenli bir şekilde iyi beslenmeyle devame edersen 2-3 kilo arası verebilirsin. Daha fazla vermebileceğini söyleyenler olacaktır ama haftada 200-400 gramdan fazla vermek çok daha sağlıklı değil. Ben yine de biraz esneterek 2-3 kg dedim. Her gün spora gitmek -abartmamak şartıyla- gelişimden kondisyon sağlar. Gün aşırı daha iyi gelecektir.

0|1
    0|0
  • tersden basliyalim, hergün gidilebilir, ama arada mola vermek ttabiki cok faydali, vucüd kendini toparlamasi lazim... uyumak gibi düsün :)
    ama hergün ayni kaslar calistirilmaz
    1 ayda ne kadar kilo verirsin bünyeden bünyeye degisir, sen disiplinli olmaya bak, gerisini zamana birak :)
    acayip acikiyosan, meyve falan ye, günde bol bol ögünlere bölerek ye
    kosu bandi iyidir, ama asirida yorma kendini, zamana yaymak en güzeli
    daha kalici olur

0|0
    0|0
    • of ama hala yiyorum ben ya :(

• 1 hocanın verdiği sureler vardır onun dsna ckma
    2 tamtahilli ekmek ye kendini ne ac ne tok brak aksam 6 dan snra yiceksen meyve ye
    3 4-5 kilo tahmini verirsin eyer kilo çoksa
    4 her gün değil arada dinlenme payını brakacksn hafta 4-5 gün ideal

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 1-ilk basta fazla yorma hafif hafif basla vucudun alissin yoksa kaslarin cok agrir ve sakatlanabilirsin.
    2-Acıkman normal acur cubur tüketme yeter. Sağlikli beslen sebze tuket. Meyvede tuket ama asiriya kacma icindeki seker miktari kilo aldirabilir.
    3-O bünyeyle alakali ama ortalama 4-5 kilo gider.
    4-Her gun gitme. Haftada 1 gun ara ver vucudun dinlensin. Baktin o yetmiyosa 2 gunde ya da 3 gunde bir ara ver ama o gunler vucudunu dinlendir fazla kosusturma ama komple birakma sporu 2 3 gunde bir ara vericeksen. Mesela 3 gunde bir ara ver ama 1. ara verdigin gun yapma 2. ara verdigin gun hafif yap.

0|0
    0|0
Yükleniyor...