Kendi kendinize yapmacık geldiğiniz oluyor mu?

düşünüyorum da çoğu hareketim konuşma tarzım hatta fikirlerim bile başkalarından (ç)alıntı sanki herşeyi başkaları beğensin diye yapmaya başladım kendim olamıyorum özümü kaybettim gibi geliyor peki siz hiç düşiündünüz mü başkalarının yanında ne kadar doğalsınız ne kadar kendinizsiniz?

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Aslında yeri geliyor kendinden bambaşka biri gibi davranabiliyorsun.İşte bazen bu, elinde de olmuyor.İnsan ben buyum,öyleyim dese bile gerçekten öyle mi acaba?Bir gün kendin iken ertesi gün olmak istediğin,nefret ettiğin karaktere bile bürünebiliyorsun.

Sendeki tek sorun kendini çok eleştirmek olabilir.Yaptığım hareketler hep çalıntı diyorsunda bunu söylemek,kendine bile itiraf edebilmek büyük bir alkışı hakediyor aslında.İnsan zaten çalkantılı ruh haline sahip bir yaratıktır,her yaptığın davranıştada mantık aramamalısın.Sadece somut adımlar atacağın zaman, şu anda yaptığın gibi kendini ciddi bir şekilde sorgula.Belkide çok gereksiz bir arkadaş ortamın var ve sosyal olmak istediğinden dolayı böyle davranıyorsun.Böyle davrandığın için kendini karaktersiz olarak niteleme çünkü öyle değilsin.Ne olduğunu biliyorsun,yanlışlarınında farkındasın bu çok güzel birşey.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Neysem oyum:) Orjin halim genel olarak çevrem tarafından sevilir,Konuşkan güleryüzlü insana tahammülü olmayan pek az insan var:))

0|0
    0|0
  • Kesinlikle bunun önüne geç başkaları için değil kendin için yaşa.Ve doğal ol.Olamıyorum yapamıyorumları bir kenara bırakın ve gerçekten kendiniz olun.Ben elimden geldiği kadar doğal olurum.

0|0
    0|0
  • kendi kendime yapmacık degılde eskıden yaptıgım seyler aklıma gelınce cok utanıp sarkı falan soyluyorum abuk subuk sesler cıkartıyorum

0|0
    0|0
  • karakter bölünmesi. kendi hoşuna ggiden şeyleri yapman ve sadece sevdiğin hobilere takılman benliğini ortaya çıkartacaktır. sadece kendin ol ve hoşuna giden ve gitmeyen şeyleri belirle için rahatlmış olacak. kendini bulacaksın.

0|0
    0|0
    • senide bu soruna iten noktalar zaten bunlar sıkıcı geliyor. nede olsa kopyla yapıştır var hali hazır da neden kendimi geliştireyimki diyebilirsin :o)

• zaten bu sorunumun üstüne gitmem kendimi geliştirmek istediğimin bir kanıtı değil mi?

• Başkaların yanında kendım olmaya çalışıyorum. Farklıyım farklı oldugumu anlamalarından korkmuyorum da. Özgün halimle çok mutluyum.

0|0
    0|0
  • kanıtı olmasın diyorum bende hedefin olsun. sıkılma oku ,izle ve uygula.

0|0
    0|0
    • ama okuyup izledikten sonra uygulaması o kadar kolay değil kaçımız bunu yapabilir gerçekten?

• tedavini bende mi arıyacaktın yani :o)

• neden olmasın oldukça yardımseversin:)

• tabii ki oluyor. her gün diyebilirim. işteyken mesela mecburen böyle maskeler takıyoruz. ama arkadaşlarımlayken dogal olurum %100' e yakın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• hiç olmadı hep kendim gibi oldum sevilsemde, sevilmesemde bundan vazgeçmem, rol yapmaktan vazgeç yoksa gerçekten kendini tanıyamaz hale gelirsin mazallah

0|0
    0|0
  • Nedense herkez başka bir kişiliğe bürünmeye başladı kendisini başkalarına beğendirme çabası içindeyiz. Ama ben başklarına benzemek yerine bana benzemeye çalşan insanlar olmasını tercih ederim. Her zaman kendim oldum konuşurken düşüncelerimi rahatca söylüyorum kim ne derse desin benimle aynı fikirde olsun olmasın benim düşüncem bu sonuçta ne derlerse desinler ben böyleyim değişemem ki kimsede beğenmek zorunda değil :)

0|0
    0|0
  • Yok çok şükür böyle bir hisse hiç kapılmadım öyle bir şey yapmadığım için.

0|0
    0|0
  • oluyor tabi.kötü bir günümde kimseyle muhatap olmak istemezken, kendimden yasca büyük biriyle karsilastigimda ''napiyosun kizim nasilsin'' diyen birine ''cekil önümden kimseyle muhatap olmak istemiyorum'' diyemiorum. gülümseyip kisa bir sohbet yapmak zorunda kaliyorum. bu da yapmacik halim oluyor.

0|0
    0|0
  • Fikirlerim konuşma tarzım konusunda kendim gibiyim hep ama benim bazıları çocukça komik saçma bulur diye yapamadığım çok davranışım var

0|0
    0|0
  • sadece yabancı bırıyle dıyaloga gırdıgım zaman bazen sacmalıyorum soyledıklerımı sonradan gozden gecırınce guluyorum ve kendıme kızıyorum:D

0|0
    0|0
  • bu kadar kendim olmayı nasıl beceriyorum bilmiyorum..saçma da olsam benim saçmalıklarım...:) hep benim hep ama...

0|0
    0|1
  • Bazen oluyor nezakaten konusuyor ve guluyorum.

0|0
    0|0
    • aynı şekilde ben aslında bu kadar güleç bir insan değilim ama insanlar bundan hoşlanıyor diye herkesin yüzüne karşı gülmeye kendimi zorladığımı fark ediyorum bazen..

• ben gulec bi insanim kastedigim iyi gunumde değilsem nasil davrandigim:)

Yükleniyor...