Bir ara Atatürk'ün...

Peygamber Efendimiz'in soyundan olduğu iddia edilmişti.Soyu Sarı Saltuklara dayanıyor.Sarı Saltuk'ta Seyyiddir bu doğru.Atatürk'ün babasının ataları İran üstünden Malatya'ya oradan da Balkanlara gelmişlerdir.Babasının ismi Ali Rıza'dır ki bu da yine Seyyidlerin koydukları isimlerdendir.Şimdi merak ettiğim şey ise bu iddia bayağı bir tepki almıştı.Bu iddiaya tepki gösterenler acaba Atatürk'ü mü Peygamber Efendimize yakıştıramıyorlardı yoksa haşa Peygamber Efendimizi mi Atatürk'e yakıştıramıyorlardı.Oysa ki Atatürk'ün en sevdiği kişi Peygamber Efendimiz idi.Neden ikisini aynı tarafta görmek bu kadar garibimize gidiyor?

Güncellemeler:
Peki test yapılır ve doğru çıkarsa?
Arkadaşlar.Galiba ben pek iyi anlaşılamadım.ben sadece aşırı olan bir tepki var.Bu tepkinin sebebini sorguluyorum.Yoksa Atatürk'ün Peygamber Efendimiz'in soyundan gelip gelmemesi onun benim için olan büyüklüğünü ve yaptığı işlerin değerini değiştirmez.

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• saçmasapan sorular soruyorsunuz ya abuk subuk git ne düşünüyorsan düşün yıllarca böyle bişey yoktuda bugun mü ortaya cıktı arkadaş. Bir Peygamberden bahsedıyorsun ona birini yakıştırmak zorunda değiliz. Atatürk bir liderdi Peygamber soyundan gelecek kadar seyit değildi sen hiç alkol içen seyit tarihte gördün mü ? Abuk subuk yakıstırmalalarla insanların aklını karıstırmayın. Ülke liderlerinede dini birşeyler katmaya çalışmayın. Sizin beyinlerinizi çözemiyorum elinizde olsa evliya ilan edeceksiniz. Peygamberimizi seven herkes seyit olsaydı ortalık mübarekten geçilmezdi. Senin hiçbir konuda hiçbir bilgin yok malesef. Kulaktan dolmasın.

0|1
    0|0
    • Evet alkol içen seyyid var.Ancak bu dünyada hesabı bir şekilde görülerek gidiyorlar.Seyyidlerde insan ve hata yapabilir.

• Ya Atatürkü Kabille nasıl bir tutuyorsun Atatürk bir ülke adına iyi şeyler yaptı ama bunu dine bulamayın dıyorum sen hala baska yerdesin neyse kapatalım

• Bir tutmuyorum.Sana da ne demek istediğimi birtürlü anlatamaıdm.Neyse boşver.Kapatalım.

Kızlar Ne Diyor 1

• Biri din adamı biri devlet adamı karıştırmayalım lütfen.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İnsanları soylarına göre değerlendirmek doğru değil. Peygamber soyundan gelip gelmemesinin bir önemi yok. Yapılmış olan işler ortada iken, konuyu bir tarafından peygambere dayandırmanın ne Atatürk'e ne Türkiye Cumhuriyetine ne de islamiyete bir katkısı olmaz. Ben bu iddialara gülüyorum.

Bu iddiaları biraz Çanakkale Savaşını sarıklı hocaların ve evliyaların kazandığını öne süren zihniyetin ürünü gibi hissettim ve ilk kez duydum. Yakında "Atatürk peygamber soyundan geliyor olmasaydı Allah onun muvaffak olmasını sağlamazdı." derlerse şaşırmam.

0|0
    0|0
  • Abbasiler de peygamber soyundandı...

Yaptıkları zulümleri bilir misin?

Atatürk zeki bir liderdi ve eseri Türkiye Cumhuriyetidir.

Babası, Annesi, Teyzesi, Halası Atatürk'ü Atatürk yapan eseri etkilemez.

0|0
    0|0
    • Abbasiler de Emevilerin devamıdır ve Ehl-i Beyt'in hakkını gaspetmişlerdir.Ancak yine de Emeviler gibi değillerdir.Evet bilirim.

• Ayinesi iştir kişinin soyuna sopuna bakılmaz. ;)

Bence bir insan yaptıklarıyla değerlendirilmel, soyuyla değil.

0|0
    1|0
    • Bende senin gibi düşünüyorum.Ancak yukarıdaki en altta gizli olan bayan arkadaşın verdiği tepkileri erenlerin neden böyle tepkiler verdiklerini çözmeye çalışıyorum :)

• Baksana bildiğin kıvranıp çırpınıyor.

• Kızılbaş Türkler diye bi kitap okudum 4,5 sene önce. Buna benzer ifadeler yazıyordu. Saçma arkadaş. DNA testi yapılmalı.

1|0
    0|0
  • O zaman bizim Hikmet Ağabey'in oğlu da Peygamber soyundan :O Onun da adı Ali Rıza :O

Ayrıca isterse Allah'ın çocuğu olsun herhangi bir insan umrumda değil.

1|0
    0|1
    • Şeceresi var mı?Şeceresi varsa seyyiddir.Öyle seyyidim demekle olmaz.

• Horasan üzerinden Malatya'ya geldikleri bence doğru, Malatya'da akrabaları var ancak genelkurmay örtbas etmektedir. sanki selanik e Türkler gökten zembille inmişlerdir. len hepsi o taraftan bir yerlerden gelmiştir işte

0|0
    0|0
    • seyyid kısmını bilmiyorum ilgilendiğim konular değil o nedenle yorum yapmadım.

Sonuçta Gazi Paşa bir yerlerden gelmiştir, nereden geldiğinden ziyade neler yaptığının idrak edilmesi önemlidir, özellikle bu içinde bulunduğumuz dönemde

• Bende senin gibi düşünüyorum.Ancak aşırı tepki verenler var.Bu aşırı tepkinin sebebini merak ettim.

• İddialar doğru değildir hiçbir zaman.

1|0
    0|0
  • son Peygamberimiz Atatürk!

0|0
    0|1
    • Marduk duduklesin seni emi :)

• Söylemek istedğin tam olarak nedir ?

OBAMA hakkında ne düşünüyorsun ?

0|0
    0|0
    • Söylemek istediğim birşey yok.Konu Obama'ya nereden geldi?

• Bana normal gelmedi ?

• Valla seninki de bana normal gelmedi.

Yükleniyor...