Tavukların kanatlarının olmasına rağmen neden uçamadığını düşünen var mı?

soru gayet açık tavuklar neden kanatları olmasına rağmen uçamaz

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• diğer kuşların kemiklerinin içleri Hava boşluklarının gireceği keselerle doludur böylece kuşların ağırlıkları olduğundan daha azdır havada.. Tavukların kemiklerinin içleri ise kemik iliğiyle doludur bu yüzden ağırlıkları fazla gelir ve kanatları o yükü taşıyamaz. He birde kuşların kanatları uçmaya pek elverişli değildir..

Yani ben bunu ilkokulda araştırmıştım aklımda kalanlar bunlar :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Tavukların, penguenlerin, deve kuşlarının kanatları vardır. Fakat uçmaya uygun nitelikte değildir. Farklı işlevleri vardır. Örneğin penguenlerin kanatları suda yüzerken hız kazanmalarını sağlar. Deve kuşunun da bol tüylü kanatları çöl sıcağına karşı bir adaptasyondur. Tavuklar da çok sıkışırlarsa kısa bir mesafede yerden uçabilirler. :)

1|1
    0|0
  • tavuklar, çiftliklerde, suni katkılar içeren, protein bakımından zenginleştirilmiş gıdalarla besleniyor. Binlerce tavuk yan yana, yürüyemiyor, sağa ve sola dönemiyor, katkılı gıdalarla beslenip anormal ağırlık ve boyutlara ulaşıyor. Bu şartlarda uçma ihtimali, mümkün bile görünmüyor.

0|0
    0|0
  • kasları uçmaya uygun değildir belki?

0|0
    0|0
  • kanatları o kadar ağırlığı kaldırmaya elverişli değildir de o yüzden.

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • böyle seylere kafa yormuyorum

0|0
    0|0
  • korkup kaçarlarken ve kendilerini ordan oraya atarlarken kullanıyorlar ben gördüm uçamıyolar ama yüksekten atlayınca yumuşak bir iniş oluyor :D

0|0
    0|0
  • kocaman göbişleri var:) ve korktuklaında kısa süreli ucabiliyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Canlılar doğada doğal ve yapay olarak sürekli değişime ugrarlar.Yaban tavuklarının insanlar tarafından evcilleştirilmesi nedeniyle kullanilmayan ozellikler körelmeye başlamış ve ihtiyaç halinden çıkmıştır.Ve tavukların beslenme şekli de bunu etkileyerek işlevini yitiren kanatlar,artık onları havalandırmaya yetmez.

Bütün canlılarda böyledir.Mesela insan giyinmeyi ogrendigi için (ısı/yalıtım) tüylerin işlevsiz hale gelip dokulmesi gibi..

0|0
    0|0
    • Bir evrimci daha. Akıllı mantıklı şeyler söyleyin kardeşim, safsata değil.

• Pek�l� allah uçmayın dedi ve uçmadılar.

• yüksekten yumarta düşerse kırılır diye uçmuyorlardır :))

1|0
    0|1
  • Kemik ve ilik yapılarından dolayı uçamıyorlar, diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • yesil309 un dedigi gibi, vucutlari kanatlarinin kaldirabileceginden fazla agir.

0|0
    0|0
  • Tek sorunları koca popolarının kanatlarından büyük olması:) Yoksa uçabilirlerdi.

0|0
    0|0
  • Ben uçan tavuk gördüm.

0|0
    0|0
    • Çorapsızım ki gördüm. Denizli'de bir köyde ağaçtan ağaca uçuyordu. Yerden 3 metre kadar havalanıp ileri 30 metre kadar uçan da gördüm.

• Ben uçurdum uçan balon bağladım kanatlarına.

0|0
    0|0
  • Homolog organ*

0|0
    0|0
Yükleniyor...