Erkekler kadınlardan daha hızlı evriliyormuş yani, bir parça öndeymiş. Siz ne dersiniz? Sizce de öyle mi?

Erkekler kadınlardan daha hızlı evrimleşiyormuş yani, bir tık öndeymiş. Siz ne dersiniz? Sizce de öyle mi?

MIT de yapılan son araştırmalar Y kromozomlarının bir miktar daha hızlı evrimleşmekte olduğunu ortaya çıkarmış.

Merak edenler için ilgili haber:

link

Hepsini okumaya üşenenler için:

Başlangıcı güzel haberin, diyor ki;

kadınlar erkeklerin primitif yaratıklar olduğunu düşünüyor olabilirler ama insanı erkek yapan Y kromozomunun insanın diğer tüm genetik kodlarından daha hızlı evrilmekte olduğu ortaya çıkarıldı.

:)

Haydi bakalım etrafınızdaki kadınlara, erkeklere bakın. Sizce de öyle mi?

0|0
12|14

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Yahu erkekler de kadınlarla evleniyor bu ne saçma bir soru oldu bence :D Demek erkenden evlenen erkek kadar erkenden evlenen kadın da var ki, birileri birileriyle evlenebiliyor :D

0|1
    0|0
    • Hey Allah'ım ben de erkekler kızlardan daha önce evleniyor anladım evriliyor muş :D:D Bende diyom bu ne saçma bi soru :D:D

• :)

• evlenemiyoruz işte geç kaldık zaar kız görünümlü kadınlardan bıktım

• orası tüm dünyaca kabul görüyor artık kadınlar hem anne hem iş kadını hem ailesinin biricik kızı ... yai hayattaki rollari büyüdükçe evrim geçiriyorlar beyinleri gelişiyor bu bencede bir gerçektir evet çoğu kadından zeki erkekler vardır bu konunun bu kısmına değinmek istemiyorum asıl konu kadınlar artık birden fazla kişi olmak zorundalar bunun içinde evrimleri daha çabuk oluyordur katılıyorum

0|1
    0|0
  • evet öyle. daha lisede öğretiyolar bunu..

0|1
    0|0
    • hee ben lisede pek derse girmezdim sister kaçırmışım

• öğrenmenin yaşı yoktur junior (:

• ona katılıyorum en derinden. sen de pekiştirmiş oldun işte

• al işte evrile evrile en fazla bu kdr olmş bz bi de evrilsek nolurdu hayal edin işte szn için bu kdr evrilmş halimiz fazla bile.

0|1
    0|0
  • y kromozomu tasimayan kadnlarda herhangi bir eksiklik ya da saglik acsindan problem olmadigina gore y kromozonun yasamsal faaliyetleri etkilemedigini soyleyebiliriz. y kromozomu cinsiyeti belirleyen kromozodur. yani y kromozoundaki mutasyonlar cok da fazla olumcul boyutlarda sayilmaz.

0|1
    0|0
    • hmmm burada anlatılmak istenen şu insan genetik koduna bakıyorlar ve en hızlı gelişmenin y de olduğunu görüyorlar, burada bunun partiküler olarak taşıdığı önemden ziyade evrilme hızı açısından cinsiyetleri karşılaştırabilecek bir veri elde etmiş oluyorlar. benim anladığım bu idi tümünden

• neyse zaten o zamandan bu zamana kadaar yuzde 2 kadar mutasyona ugramis korkmana gerek yok yani :D

• hahaha yok zaten. merak ettim ne der insanlar bu duruma diye

• Ne kadar doğru bu araştırma onu bilmiyorum ama Evlenilecek kızlarla eğlenip,eğlenilecek kızlarla evlenen varlığa erkek diyoruz :P

0|1
    1|0
    • Kızlarda tamda öylelerini buluyo ne hikmetse hemen köşe yanında ki adam gibi adamı görmüyolarda.Benim bir sevgilim olcak yeminle başka kıza zerre kadar o gözle bakmam onu severim elimden geldiğim kadar isteklerini karşılamaya çalışırım v.s ama %80 kız dediğin tipteki erkekleri cımbızla çekmiş gibi buluyolar.

• hangi inanca hangi yaratılışa bakarsanız bakın bu böyledir.erkek daima kadından bir adım önde yaratılmıştır.

0|1
    0|0
  • evrıme ınanmıyorum

0|1
    2|1
  • hala bir parça vahşi olmanın neresi kötü?doğayı değiştirdiler,yarattılar diye mi şeyoldu yoksa?

0|1
    0|0
    • evrim de doğal. adı üzerinde doğal seleksiyon üzerinden akar gider zaten. seni ışınlayacağız şu cern deneyleri bitsin prehistorik döneme git bir bak gel

• insan doğası ayrıldı lakin,kediler ve köpekler gibi.diğer türlerin hepsi tükenmeden yine de doğal bir seçilimden bahsedebilir miyiz?ya da evrimin doğallığından?

• evrilmemiş ve ilkel benliğimle bu soru bende hiçbir etki yaratmadı <3

0|1
    0|0
  • Bizim memelerimiz var, doğal seçilimle ayıklanma riski taşımıyoruz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bireysel tezatlıklar olsa da etrafımıza bakınca bile her hangi bir bilimsel çıkarımdan habersiz bu sonuca ulaşabiliriz.

Ancak evrim her daim iyiye mi gider? sorusu gelir aklıma.

Yani erkeklerin atıyorum 10 hızında evrim geçiriyor, kadınlar ise 03 hızında.

Kadınların evrimi yavaşta olsa bugünün dünyasında daha değerli ve üstün bir vasıf ortaya çıkartabilir.(mi?)

Örnek olarak şu verilebilir.

400 kiloluk bir boksör ile 100 kiloluk bir boksör maç yapıyor fiziki güce sahip olan değil en avantajlı olan kazanıyor.

Yani belki bizlerin daha hızlı evrimleşmesi kadınlar için avantajdır.

Teşbihte hata olmaz örneği basit sadece izah için absürt sanatlardan seçtim.

0|1
    0|0
    • hmmm değişik bir bakış açısı. ama evrim teorisi çerçevesinde bakıldığında burada kastedilen hayatta kalmaya dair bir evrim olduğundan iyi yöne gidiyor diyebiliriz. ama ters açıdan bakanları severim

• Pek bilime güveni olan birisi değilim çok kırdı güvenimi çok :)

Evrim konusunda hatalı biliyorsam düzeltirsin canlı yaşadığı ortama ve şartlara göre bunların üzerinden gelecek şekilde evriliyor. Bu evrilme yüz binlerce yıl dan milyonlarca yıla kadar sürüyor. Bu zaman zarfı içinde bulundukları bölgelerde defalarca şartlar ve ortamları değişiyor bu evrilme bu şekilde nasıl oluyor? Benim düşünceme göre evrimin denildiği gibi olması için en önemli etken sabitlik gösteren yer, iklim ve şartlar.

• Doğal ortamı kaybettiğimiz için bu ne derece etkili olur bilemiyorum. Belki hastalıklardan korunma manasında erkek nesli daha şanslı olur. Şu anda adapte olunan şey teknolojik yaşam ve yaşam kabiliyetimizi kaybediyoruz. Bu bana pek iyi bir şey gibi görünmüyor.

Yeni kalktım, sersemledim. Soruyu yanlış anlamış da olabilirim.

0|1
    0|0
  • O zaman bu hızla yaklaşık 100küsür yıl sonra bu kızların hepsi birer öküz olacak, biz yanlarında şımbıl şımbıl parlıcaz.

0|1
    0|0
  • orta son haliyle şimdiki halimi baz alındı bu makale:DDDDD

0|1
    0|0
  • Bunun kararını ben veremem. Yakında kadınların daha hızlı evrimleştiği ile ilgili araştırma görürüz daha sonra aksini falan filan. İsviçreli bilim adamlarının kafası baya karışık. Ha sosyolojik olarak evrimlerinde so yüzyılda ivme kazandılar. Ha bunlar genel şeyler. Erkek egemen olarak uzun süre daha devam edeceğiz. Ben beynimi seveyim ve beynini seven dişileri şöyle alayım.

0|1
    0|0
    • :) bunlar isviçreli değilmiş ama olsun. sondaki cümle iyiydi

• Tırnak işeretinin gücü adına biralar benden. Bira içmek amelelik yea deme yine bozuşuruz.

• ben demiş miyim öyle birşey karıştırıyor olmayasın :) içerim ben bira sonuçta en pratik içecek. efes sevmem sadece

• Cinsiyet degil zeka meselesi bence

0|1
    0|0
  • bu kadınların sonu demek kadınlar evrile evrile biticek :)

0|1
    0|0
  • erkek yapısal olarak hızlı gelişir bunu niye bilimsel olarak evirip çevirip yazmışlar ki bilim insanlarına gerçekten yazık birazcık KURAN-I KERİM okusalar böyle konuları araştırmazdı

0|1
    0|0
    • hee tamam söylerim onu da okurlar.

• dalga geçmek için söylemedim acı ama gerçek gelişmekte olan bir ülke vasfını haketmemeye başladığımıza inanıyorum

• 2040 veya 2050 yılından sonra herşey bal gibi ortada olucak bakın görün bu evrimleşme iyice belirginleşcek.

0|1
    0|0
  • hikaye! kadın da erkek de aynı türün üyeleri. türün iki farklı cinsi arasında "evrimleşme hızı farkı" çalışmalarının tamamı popülizmdir. bilimle alakası yoktur. bunu MIT yapsa bile bu durum yine değişmez.

0|1
    0|0
    • hmmm tamam söylerim. yenibirisi böyle dedi derim

• selamımı da söyle. burda gizli bir kimlikle bulunduğuma bakma. bilim adamıyım. hem de ünlüsünden ;)

• tamam söylerim ;)

• evrim ne kardesim?Maymundan geldigine inanirmi insan?o zaman maymunlar neden hala evrimlesmemis?

0|1
    0|0
    • Beyaz kaplandan geliyor olsak sorun olmayacak yani. Mesele karizmaysa için rahat olsun, maymundan gelmiyoruz. Açın iki kitap okuyun dicem artık ona da gerek yok. Hazır internetteyken dolaşın biraz hep aynı lafları söyleyeceğinize.

• Kıl, tüy oranına bakarsak pekte geçerli bir teori değil sanırım.

0|1
    0|0
    • hmmm bak bu fact i göz ardı etmişler, çok ayıp etmişler

• daha hızlı evrimleşmek iyi birşey mi ki ?

0|1
    0|0
  • Zaten hep öyle derler.

0|1
    0|0
Yükleniyor...