Cadılar bayramını kutlamayı düşünüyor musunuz?

Cadılar bayramı 31-Ekim günü. Daha önce cadılar bayramını kutlamış mıydınız,bu sene kutlamayı düşünüyor musunuz?

Cadılar bayramını nasıl kutlarsınız?

Güncellemeler:
Cadılar bayramının Hristiyanlık tarihinden daha köklü bir geçmişi var ve sadece partilerde kopmak için yapılmıyor...

0|0
48|64

En İyi Kız Görüşü

• Geçen sene amerikadayken kutlamıştım. Ama o da en fazla kostüm giyinip partiye gitmek olmuştu. Bu sene de böyle bir parti var ona gideceğim.

2|1
    9|9
    • Nıye eksılenmıs anlamadım :d

• Bizide götürrrr =(

• Deha1143 durumu özetlemiş oldun:) frknustn gelebilseniz keşke:)

Erkekler Ne Diyor 64

• Cadılar Bayramı bizim kültürümüze ait değil ve bu aitlik duygusu olmadığı için insanların anlaması zor.Eski Avrupa'da kadınlar cadı diye yakılıp öldürülürdü ve buna kinaye amaçlı yapılmış bir bayramdır bu.Ancak bizde böyle bir durum yoktur.Bu nedenle de kutlamıyoruz.

3|2
    0|0
  • Biz hergün kadınların cadılar bayramını kutluyoruz zaten :)) Her kadın bir cadı değil midir aynı zamanda :))

3|0
    0|0
  • Lütven yeteri kadar özel gün var, mümkünse bizi karıştırmayın hatta mümkünse sevgililer günü ve doğumgünü saçmalıklarını CAdılar bayramına kurban edin, yem edin.

2|0
    0|0
  • hak gelir batıl zail olur derler müsülman egemen bir toplumda hristiyan egemen toplumun bayramını kutlamak ne kadar caiz olur bilemem ama benim tek bir bildiğim var oda müslüman bir toplumda yaşıyor olmamız o yüzden bana ne cadılar bayramından sen ilk önce ramazan kurban bayramını kutla caddelerde sokaklarda 19 mayısını 23 nisanını 30 agustosunu ve en önemlisi 29 ekimini kutla cadılar bayramı şurada kalsın ben cadılar bayramı işinde yokum arkadaş ecnebiden olan her bayram benim bayramım değildir o yüzden kutlamam kutlattırmam aslada buna müsade etmem

1|0
    1|0
  • Kendi bayramlarım, kültürlerim, adetlerim varken niye başka milletlerinkini kutlayayım.İşte insanlar böyle asimile oluyor.Siz bunu eğlence, zevk diye düşünürken birde bakmışınız tüm değerlerimiz gitmiş.Yakında ülkemizde sokağa boğa salma, domates savaşı yapma gibi olaylar olursa şaşmayın.Yazık...

2|1
    0|0
  • Benim zaten cadılar bayramından daha anlamlı, daha güzel, daha coşkulu bayramlarım var. 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, Kurban ve Ramazan Bayramlarım. Neden başka birinin bayramını kutlayayım ki?

3|2
    1|0
    • Aynen öyle... Özenti bunlar ya :D

• Uyanmışızdır umarım..

• Bence seneye 29 Ekim'de yine herhangi bi yasaklama olursa ipi kendi boyunlarına geçirmiş olurlar ve 29 Ekim yeni bir kurtuluş günü olarak anlamına anlam katar :)

• askerde misafir olarak amerikan birliğinde görmüştüm çok sapkın ve salakça bir şeydi kadın askerler erkek askerlerle neler yapıyordu yazık sizin gibi düşünen insanlara ne güzel saygılı hoşgörülü bayramlarımız var değerini bilin

1|1
    3|0
  • sen yurtdışında yaşıyorsun sanırım burada cadılar bayramı kutlayan olduğunu sanmıyorum en azından benim sosyal sınıfım kutlamaz

1|0
    0|0
  • 2 senedir kabatoj bayramını kutluyorum arkadaş-akrabaların birde cadılar işin içine girerse ağzımı burnumu kurarlar.

güncellemene atfen; Hristiyanlık tarihinde köklü geçmişi olması bizi bağlamıyor. paskalya da kutlayalım bari, önce boyar sonra kaynatırız yumurtaları.

kültürümüze ek yaptırmayalım lütfen...

0|0
    0|0
  • geçen kurbanda 7 gevur danaya girmişse ben de kutlucam söz evde parti vercem köyden gelen kabakların içine ışık yerleştircem ;) ok

3|1
    0|1
  • cadılar bayramında akşam yemeğini yedikten akşam namazını kılar,ruhumu cadılardan ıvır zıvırdan kurtarıp Allaha şükrederim.

3|0
    0|0
  • kutlamadım, kutlamıycam.

2|0
    0|1
  • sen kutladın mı?

0|0
    0|0

• Haahah ulan cadılar bayramını haçlı seferi zannedenler var ya ... Hayatınızda hiç cadılar bayramına katıldınız da mı hristiyanlıkla bağdaşlaştırdınız. Yuh yani pes. Yılbaşında içip g*ötü başı dağıtan sizler değilsiniz değil mi ? O ne peki ?

Cadılar bayramını övmek için yorum yazmaya gelmedim ama şu eğlence adına yapılan işi bile müslümanlık/hristiyanlıkla bağdaşlaştırdınız ya helal olsun.

0|1
    0|1
  • tabi canım biz mahallecek kutluyoruz.. komşu fatma teyze de beyaz entarisini giyiyor zaten o şeyle hayaletlere benziyor.. mustafa dayı pala bıyıklarını cadı maskesinin altına sokmaya çalışıyor..böyle sokağa çıkıp mısır yiyiyoruz, kestane kavuruyoruz.. kimse de demiyor aga bu nedir..

0|1
    0|0
  • alkollü olan her kutlamada yer alırım.

0|0
    0|0
  • Kutlamam. Kutlamayı da düşünmem. Olmaz ama tatil ilan ederlerse işime gelir.

1|0
    0|0
  • aaa tayyipin bayramı belki çarşamba günü tatil olur

2|0
    1|2
  • gavur icadı boşverin bunları =)

3|2
    1|1
  • bizim gelenek ve göreneklerimize ayrı bir şey ama catwoman kıyafetini giyip de kutlamaya kalkarsan kuytuda sana bayramı yaşatırlar derim :)

1|0
    0|0
  • arkadasım aramızda muhakkak cadalozlar vardır onlar kutlarlar

4|0
    0|0
  • O bir hristiyan adetidir.İslam'da da yeri yoktur.Onun için kutlamam.

2|3
    1|2
  • eğlenceli bir bayramdır. ev partileri olabilir. güzel. yobaz insanlar karşı çıkar. hristiyanlıkla ne alakası var kardeşim. hristiyan olmak hem suçmu o kadar yobaz müslüman var ki ortadoğu ve türkiyede saçı sakalı çarşafı birbirine karışmış hergünü zaten cadılar bayramı gibi geçirip alahüekber diyip insanları öldürüyorlar.

1|0
    0|1
  • Daha adam akıllı Cumhuriyet bayramımızı kutlayamıyoruz millet cadılar bayramının telaşına düşmüş.

1|1
    0|0
  • valla kurban bayramını kutladım cadılar bayramı umrumda değil yaw bana ne:-)

1|0
    1|0
  • onu sadece hristiyanlar kutlar die biliyorum henüz anlamını bile anlamış diilim

2|0
    1|0
    • Yanlış biliyorsun...

• Korenin %90 ı Japonyanın da %80 e yakını ateisttir ve her yıl cadılar bayramını kutlarlar... bayram kelimesi seni yanıltmasın cadılar bayramı dini bir olay değil.

• Başta kopukuçurtma ve spagetti olmak üzere bu sitenin cadılarıyla kutlamayı düşünüyorum. :P

0|0
    0|0
  • güzel, 30 kişi civarı mini partiler bu iş için en güzeli. kiralanacak bir villa, ayarlanacak red bull kızları ve bol alkol... güzel yahu. yer kalmadı beyler valla kusura bakmayın :(

0|0
    0|0
  • Cadılar bayramı ne la ? Amerikada olsam bile kutlamam, çok çocukca bir olay bence

0|1
    0|0
  • Kutlayan kutlasın, iyi eğlenceler.Zaten etrafımda yeterince cadı var :))

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    34

Kızlar Ne Diyor 47

• Cadılar bayramı hafta içine geldiği için, 2 Kasımda kutlayacağız biz. Evde kostümlü parti veriyoruz... :D

0|1
    0|0
  • Hayır bu bayram bizim bayramımız değil... Olmamalı da...

0|0
    0|0
  • kız sadece bi soru sormuş dövmediğiniz kalmış yazık hiç bişey demiyorum :)

2|0
    0|0
  • eğlence amaçlı yapılan bir şey. BOÜ de geçen sene arkadaşlarla kutladık. eğlendik de. e şimdi beynimi mi yıkamış oldular benim? madem din kültür milli değer kavramlarıyla bu kadar kafa buluyorsunuz , yılbaşını neden kutluyorsunuz o halde canlarım?

sorunun cevabına gelince , muhtemelen o dönemlerde sınavlarıma çalışıyor olacağım. kutlayamayacağım.

1|0
    0|0
  • Catwoman olup dolaşıcam tüm gün

1|1
    0|0
  • eet kutlariz arkadaslarla her sene almanyada :) partylere katiliriz veya degisik degisik festivaller oluyor.. bazilarida schloss frenkenstein diye eski bir kaleye gider orda ebesinin gözünü görüp evine gider piskolojiside bozulur :D gitmeyi düsünüyorum yarin aksam le le :D

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • aslında kendi arkadaşlar arasında kutlanabilir

2|0
    0|1
  • Tek başıma kutlayamayacagima göre kutlayamicam.

0|0
    0|0
  • işi ciddi boyuta alınıp inanarak kutlanmadığı sürece hoş olur aslında fakat müslüman! nüfuslu olan bir ülkeyiz bende müslümanım elhamdülillah ama şimdi çıkıp birileri hadi cadılar bayramını kutlayalım dese toplum hoş karşılamıyor malesef :( ama heves ediyorsan arkadaşlarını eve toplayıp kendi aranda eğlenebilrsin :)

0|0
    0|0
  • bu soruyu sorcak kadar asımıle olmamalıyız tamam kostumlu partı falan eglencelı ama lutfen cadılar bayramı turk kulturunde boyle bısey yok... baska gun yap kostumlu partını ama bu cadılar bayramında bunu kutlamak amacıyla olmasın.

1|0
    0|0
  • cadılar bayramına "bize yabancı" diyenler... o zaman yılbaşını 31 aralıkta hıristiyanlar gibi kutluyacağınıza gidin hicri yılbaşını kutlayın da ondan sonra konuşun.

(alınması gerekenler alınabilir)

1|1
    0|0
  • Ne işim olur güzelim.

0|0
    0|0
  • Benim neden bizim kültürümüzde yok diye en çok üzüldüğüm olaydır. Bence büyük, küçük demeden herkesin kostüm giymesi, evlerin süslenmesi, çocukların şeker toplaması falan çok hoş bir olay.

0|0
    0|0
  • niye sen özentimi olmak istiyorsun?! bizim millet ne özenti arkadas ya... Allah sana ve snein gibilere akil fikir versin ;) Batililara karsi bu düslünlük niye hic anlamiyorum..

2|0
    1|0
  • Ne gereği var

1|0
    0|0
  • evet. küçük çaplı bir parti ayarladık. sadece eğlenmek için. "cadılar bayramı" etiketi sebep ve renk oldu.

0|0
    0|0
  • Kutlayacağım çünkü ben bir cadıyım :)

0|0
    0|0
    • topla o zaman bütün cadıları da cadı bayramı olmasın cadılar olsun ;)

• Olsun :) Seni de kazana atıp kaynatalım :D

• Komik mi yani? Size kalsa 4 Temmuz da kutlanmalı...

1|0
    2|0
  • Saçma ve gereksiz.

1|0
    0|0
  • Tamamıyla saçmalık ...

2|0
    0|0
  • tabiki hayır

0|0
    0|0
  • ben ülkemde Cumhuriyet Bayramını kutlayamıyorum cadılar bayramı neymiş?

0|1
    0|0
  • kabak yiyerek

0|0
    0|0
  • Ne cadisi yaaa deliye hergun bayram onlari kutlayalm :)

1|0
    0|0
  • parti olursa akarım

0|0
    0|0
  • sorusus bile sacma..insanlarin beyinlerini böyle seylerle yikamayin!

1|0
    1|0
  • Allah cezalarini versin ya ne kutlucam. itler camlara yumurta atip zillere dis macunu sürüp kaciyorlar.

0|0
    0|0
  • onlar bizim ramazan-kurban bayramimizi kutlasin..bende cadilar bayramini kutlarim

1|0
    0|0
  • vaktim olsa balkabaklı konsepte uygun cadılar bayramı partisi düzenlerdim ama ilerde mutlaka yapmayı düşünüyorum ama şuanda okuldan vakit bulamam

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    17
Yükleniyor...