Şimdi soruyorum, şu resimdekinden daha güzel, daha düzgün, daha evrensel, daha tutarlı bir LİDER daha var mı?

Kendisini ve silah arkadaşlarını Saygı ve sevgi ile anıyorum .Bize kan ile bahşettiği bu güzelim vatanı ve geride bıraktıkları bir dolu hatıraları ve kazandırdıkları için şu resimde görülen değer için ne yazılsa azdır.Lakin bu ülke ,şu zamanlar bir çok oyunun pençesinde olsa da ; onu ve taraflarını daima saygı ve sevgiyle anmaya devam edicez. Yattığınız yer altın ,mekanınız CENNET olsun.

• Hayır
    69% (9)50% (6)60% (15)Oy Ver
  • Evet
    31% (4)50% (6)40% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
cevap yorumunuz için HZ.MUHAMMET ile ATATÜRK kıyaslamasını yapmayın arkadaşlar. Birisi bir vatanın lideri ve oranın varoluş simgesi.

diğeri yani peygamberimiz ise ; TÜM ZAMANA VE TÜM ALEME İNDİRİLMİŞ BİR ELÇİ- BİR LİDER vasfında olduğunu eklemek isterim.

Bizler Tüm peygamberlere ve en basta kendi peygamberimize ve onların yolundan SAPMADAN giden herkse sevgi ve saygı zaten duyuyoruz. Bu yüzden soruya cevap verenler carpıtma cevaplar vermesse sevinirim.

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• MUSTAFA KEMAL ATATÜRK koskoca bir ülkenin ingiliz yunan ermeni italyan fransız olmasının önüne geçmiştir doğru bunu gene bizim dedelerimizle yapmıştır ama başta o olmasaydı o güne kadar dökülen bir ordu halk nasıl ayağa kalkacaktı merak ediyorum bu lafım özellikle ATAMA dinsiz demeye çalışan kesime ben onun sayesinde müslüman doğduğumun farkında vede şükründeyim siz hiç müslüman doğduğunuza şükr ettiniz mi?

3|3
    1|1
    • eksi veren arkadaş banada vermiş ama bu konuda şöyle bir sorun var puanım sıfıra kadarda inse sorun yok ATAM bu buradaki ekside olsa ülkedeki bölme çabalarıda olsa karşılarındayız bende herkese artı verdim eksici arkadaş haberin ola

• çok doğru...

• Güzel ve derin yorumun için teşekkürler... ve yorumlarını ,düşüncelerini dile getiren herkese de teşekkürler yine...

Kızlar Ne Diyor 6

• Telefondan kocaman parmaklarimla yanlislikla evete basan salak benim arkadaslar.

Atam gibi bir lider ne var ne de dunyaya bir daha gelir.

4|2
    0|0
  • bırak lider insan yok. mekanı cennet olsun.

4|3
    0|1
  • var dienler utansın

Mustafa Kemal Atatürk gelmiş geçmiş en iyi liderdi

Allah onun yolundakileri onun yolundan hiç çıkarmasın.

3|2
    1|3
    • Amin arkadaşım. sizlerinde bu değerlere her zaman sahip cıkmasını dilerim bende.şuan bu ülkede nefes alıyorsak bu ; ONUN VE SİLAH ARKADASLARININ ESERİDİR. elbette bir FATİH SULTAN MEHMET de çok güzel bir değer .onlarıda unutamayız.lakin ; bir atatürk padişah değildir. çok az gücü olmasına rağmen çok büyük evrensel başarılara imza atmıştır.böyle bir lider asla unutulamaz.unutturanlarda soluduğu havayı sorgulasınlar derim.

• şu yoruma eksiyi kim veriyor çok merak ettim

yorumun için+100000000000000000

• Mekanı cennet olsun. Tabii ki yok, olamaz da. Onu anlatmaya dağarcığım yetmez, bendeki sevgisini anlatamam.

Nur içinde yatsın.

2|2
    0|0
  • Bu kadar şekilciliğe ve tapmaya bir anlam veremiyorum şahsen..Bu kadar çok seven gençler var ama kime sorsan bu ülkede okumak yerine yurt dışında okumayı seçer...Tezatlığın böylesi.

1|0
    1|2
    • tapma konusunda haklısın zaten kendiside diyor beni putlaştırmayın inkilaplarımı öğrenin diye

okumakla ne ilgisi var onu çözemedim ama

• herkes kendi adına konuşsun yurt dışında okumaktansa cahil kalmayı tercih ederim Türkiye dururken Türk devletleri dururken ne işimiz olur elin gavur devletlerinde.

• Bu da benim görüşüm.

• ataturkun hıc mı kotu yanı yoktu o da bır ınsan. yaptıgı hersey doğru muydu

3|5
    5|1
    • her insanın yanlışı olur elbet ama yaptığı iyi işler hatalarını katlayacak kadar çok.

• valla sana yanlışlıkla artı verdim kusura bakma cevabının hakkını veremedim

• herkes kendinden sorumlu olsaydı bu ülke şu anda bu durumda olmazdı üzgünüm içim hiç rhat değil.

Erkekler Ne Diyor 6

• soruya bir vereni yunanlılar kovalasın

5|3
    0|1
  • Şu soruya Evet var diyenler soruyu anlamamışlardır kesin ..

Soruyu gözlerinizle okuyun emi neyse sakinim !..

Allah Rahmet Eylesin Mustafa Kemal ATATÜRK ..

1|1
    1|0
    • Kuranı Kerimin dahi ilk emridir ; OKUMAK. ama okumaktan uzaklaştırtılar insanları. bu yüzden sadece kalıplaştırılmış hedefi görüyolar.ama arastıran ,inceleyen yok işte. ne yazık..

• Türkiye tarihinde yok ama dünya tarihine bakarsak peygamberimiz var.

1|2
    3|1
    • peygamberimiz başlı başına bir lider zaten.onu bu dünya ile sınırlayamayız. o alamlere HZ.ALLAH tarafından indirilmiş bir elçi ve bir lider elbette... Lakin ATATÜRK'E peygamber diyenlerde ;işte ona saldırıyı farklı bir şekilde yapma düşüncesinde ortaya çıkanlardandır.ve düşmandırlar. hedef yapma gayesi barındırmışlardır.şeytanın nereden ve nasıl yaklaşacağını kesitrmek zordur..Ve Bugünü yorumlarsak; peygamberimizin yolundan giden KAÇ DOĞRU İNSAN görebiliriz ? peçeliler mi ? ne yazık onlara...

• tarihe 1923 le başlarsan bilemezsin Türk tarihi liderlerle dolu...

0|1
    2|0
    • türk tarihi liderle dolu olabilir; ama geniş çapta ülke bütününü işgallerden kurtarıp buraya manevi ve fiziki bir kimlik kazandıran tek lider ATATÜRK tür.

ne şimdi padişahları mı örnek vericez 1923 öncesi ? evet güzel liderler tabiki vardı ; taht için çoğunlukla kardeş oldukları halde birbirlerini boğazlamışlar;ve birazda daha toprak demişlerdir. Netice olarakda cumhuriyet zamanı geldiğinde ; ATATÜRK birazda onların diyetini ödemiştir.ama toprak almak için değil ; toprak KORUMAK için.

• 5000 sene osmanlı önceside selçuklu önceside var bana yazdırma buraya aç bir sayfa yaz googlea Türk devletleri diye kuruculara bak en basitinden çok basit bakıyorsun

• yok, ne muhammed ne isa ne de davut,musa,suleyman.. hicbiri onun gibi degil

1|0
    0|1
    • Öyle demiyelim dostum. Sana şunu diyebilirim; Zamanı ile H.Z MUHAMMET 'e düşman kesilenler onun ölümünden sonra nasıl DİN ile oynamışlar ve onun insanlık adına duyurduğu Dini bozmaya çalıştılarsa ve halen daha çalışıyorlarsa ; ATATÜRK için de yine onun ölümü hatta yaşadığı zamanlarda da dahil ;onu hedef alan progobandalar,asılsız suçlamalar, ve şekli benzeri olan yıpratmalar yaşanmış ve yaşanmaktadır.Kısaca;Büyük liderlerin ; görünür ve görünmez düşmanları hep olmuştur.ama hep yaşarlar...

• Her 3 Yunan'dan 2si yüzme biliyorsa bunu Atamıza borçlular.

6|5
    1|1
Yükleniyor...