L-Carnitine hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikle kendimden bahsedeyim. 24 yaşında, 178 cm boyunda ve 95 kg ağırlığındayım. Üç sene önce 76 kg'ya kadar düşmüştüm. Sonra bir ''yan gel yat'' dönemi geçirince bu kiloya kadar çıktım. Artık buna bir dur deme zamanı geldi diye düşündüm. Ağustos ayına kadar -yaklaşık 3,5 ay- tekrar 76 kiloya düşmek istiyorum. Bu vesile ile spora başladım. Spor derken öyle fitness salonu falan değil, açıyorum S Healt programını, her gün yaklaşık 1 saat 20 dakikada 10 bin adım yürüyorum. Mesafe olarak 8.5 km ediyor. Bu şekilde günde 550 kalori yakıyorum, yanı program öyle diyor.

Aynı zamanda diyet uygulamaya başladım. Kahvaltı ve akşam yemeği olmak üzere günde iki öğün yemek yiyorum. Kahvaltı tabağım şu şekilde: 2 adet yumurta, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde kaşar peyniri, 5 adet yeşil zeytin, 1 adet salatalık, 1 adet domates, birkaç dal maydanoz ve şekersiz çay. Ekmek ve şekeri tamamen kestim. Akşam yemeğim ise mutfakta ne piştiyse o oluyor. Dün az miktarda yeşil fasulye yemeği yedim mesela, bugün de ızgara da levrek. Yarın da muhtemelen sebze yemeği olur. Bunlar dışında abur cubur türü şeyler yemiyorum. Sadece meyve yersem yiyorum, 1 portakal, bir elma, bir kivi.

Şimdi asıl soruya gelelim. Dün spor salonu işleten bir arkadaşla konuştum ve l-carnitine diye bir şeyden bahsetti. Yağ yakmamı hızlandıracağı, performansımı artıracağını belirtti. Şimdi sizden dileğim Ağustosa kadar olan zaman diliminde yukarıda bahsettiğim programım dışında l-carnitine i almama gerek var mıdır? Yararı nasıl olacaktır? Zararı var mıdır? En iyi marka hangisidir? bu konuda bana yardımcı olmanız.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bir sporcu olarak size tavsiyem l carniteymiş felan hiç ugrasmaya gerek yok. Bu şekilde çok iyi kilo verirsiniz. Bende spora ara verdikten sonra yaglanmaya başladım. Bir an önce yag yakımına bende başlamalıyım :)

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• alkali suda içiyo musun?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• beslenmen çok çok kötü bu şekilde kilo versen de yarısı kastan gider kafadan öğünlerine proteinli şeyler ekle yoksa tartıda eksilirsin ama aynada yağlı kalırsın

0|0
    0|0
  • Arkadasım l carnetini alma pek faydasi yok
    hangisupplement.com/.../

0|1
    0|0
Yükleniyor...