Nişanlım benden evlilik sözleşmesi imzalamamı istedi. Siz olsanız imzalar mıydınız?

Gizli Üye
Kesinlikle onunla ailesinin sahip olduğu mal varlığı yada sahip oldukları siyasi güç için evlenmek istemiyorum.Gerçekten sevdiğim için evlenmek istiyorum.Biz nişanlanalı 6 ay oluyor bu yaz evleniceğiz.Ailesi evlilik sözleşmesi istiyormuş ve bugün bunu bana kızara bozara söyledi.Yanlış anlama onlarda sahip oldukları serveti korumaya çalışıyorlar sonuçta o para benim param değil babamın ve babamın aileisnin kazandığı para.Küçük bir hisse değişimi bile ailemi yönetimde zora sokar .Diye ailesini savunmaya çalıştı.Tamam ailesine hak veriyorum.Ama insanı çok yaralıyor bu durum.Sizin aklınızda parayla ilgili hiç bişey yokken daha evlenmeden güzel hayaller kurarken önününüze bir kağıt konuluyor.Siz o insanla hayatınızı paylaşacakken resmen hırsız muamelesi görüyorsunuz.Bu insanın çok gururuna dokunuyor.Siz sonuçta o insana gönlünüzü vermişsiniz.Bu konuda net bişey söylemedim.Siz olsanız ne yapardınız? İmzalamamak için dirensem yanlış anlaşılır mıyım?
Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaşlar eklemeyi unutmuşum hazırlattığı sözleşmede tek lehime olan madde var oda eğer onun tarafından cinsel manada aldatıldğımı mahkeme huzurunda delillerle kanıtlarsam 2 Miyon TL tazminat alacağım.Başka bir sebepten boşanma olursa hiçbir şey alamıyorum.
Nişanlım benden evlilik sözleşmesi imzalamamı istedi. Siz olsanız imzalar mıydınız?