Organ bağışlar mıydınız?

öldükten sonra bütün organlarınızı bağışlamak istermiydiniz evet bi insanın belki hayatını kurtarıyosun ama organların iyimi yoksa kötü birisine gittiğini nerden bilim, ve allahute ala şöyle buyurmuş; ölü bi insanın yıkarken bile çok nazik davranın, ama organ bağışlarken bn bunu bizzat gördüm ve çok kötü gözüküyodu aynı kasaptaymışsın gibi her tarafını açıyolar kesiyolar sonrada dikiyolar. bn şahsen karşıyım öldükten sonra organ bağışlamaya ya siz

0|0
1111

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşlar organ bagışında verici adayının hastane ortamında beyin ölümünün gerçeklemesi lazım ve buna türkiyede 4 uzman hekimden oluşan bir heyet karar veriyor eger aileden biri de onay verise tamam oluyor. yani aslında burada bu konuya yorum yapanlar arasında hepsi bagış yapmayı istese bile 1000'de 1 kişi ancak uygun bir şekilde verici kategorisine girecek. asıl önemli olan çevrenizi yönlendirebilmeniz. diyanet buna cevaz vermiş durumda. siz o organ bağişi için bekleyen insanların sizden farklı oldugunu mu düşünüyorsunuz. onlar da saglıklıyken bir anda hiç ummadıklaı bir hastalık yüzünden bu duruma geliyorlar. siz de aynı duruma düşebilirsiniz yani. ama çogumuz< genciz ve kendimize yakıştıramıyoruz ölümü o yüzden aklımızdan bile geçirmiyoruz. aslında kanunen siz bağışlamadıgınız kati bir şekilde ifade etmezseniz. o durum gerçekleştiginde yakınlarınızdan (eşiniz-anne-baba) verelim delerse organlarınız alınabilir. işlem bittiginde kişinin organları alındıktan sonra özenle hazırlanıp aileye teslim edilir ve o kişinin organ bekleyen yakınları sıralamada öne geçirilir. ayrıca organlarınız verilirken doku uyumu aranır zengin -fakir -dil-din ayrımı yapılmaz.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Sana Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

1|0
    1|1
  • Hayır ! ..

0|0
    0|0
  • hayırlısıyla bi öleyim de ister başkasına taksınlar ister çöpe atsınlar.çöpe atsınlar ! ! ! !

0|0
    0|0
  • Bağışladım akrabama böbrek nakli gerçekleştiğinde ne kadar güzel birşey yaptıgımın farkına daha da iyi vardım...

1|0
    0|0
  • bu konuda tam olarak kimse tam bilgiye sahip değil diyanet işlerine bu konuda mail atıp daha detaylı öğrenip uygulamak gerekiyor bende bağışlamak istiyorum aslında

0|0
    0|0
  • Tabiki bağışlardım adamın iyi veya kötü olması beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Bağışlamam.

0|0
    0|0
  • Bağışlarım

0|0
    0|0
  • hayır dicem ama insanların hayatını kurtarıyor

0|0
    0|0
  • bağışlyacağım derler ama kimse bağışlamaz nedense.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bağışlarım. Yanlış düşünüyorsun. O zaman şöyle örnek vereyim sana: Küçük bir çocuk sokakta oynuyor. Araba çarpacak ona. Kurtarma şansın var ama ya o çocuk büyüyünce kötü biri olursa? Öyleyse bırak ezilsin. Olur mu sence? Ölü insana nazik davranın demek şudur: Ölüsüne de saygınız olsun. Mutlaka gömün. Tekme atmayın ya da tükürmeyin gibi... Organlar alınırken kesilip biçiliyor ama bak kendin de demişsin; tekrar dikiyorlar ve usulüne göre yıkayıp gömüyorlar. Fırsatınız varken hayat kurtarın derim ben. Cahil insanların sözüne kanarak organ bağışından vazgeçmeyin...

1|0
    0|0
  • ben bağışladım Allah için birinin hayatını kurtarmak için bunun sevabı paha biçilemez. öldükten sonra hissetmiyorsun zaten sorun olmaz

0|0
    0|0
  • ölü bir insanı yıkarkan bile nazik davranın diyormuş evet olması gerekn. ama sen o organ nakil aşamasını niye kasabın yaptığı koyun kesimine benzettin ki. neticede ameliyat. ben boynumdan ameliyat oldum kestiler açtılar geri diktiler. ama hiç kasaptan çıktım diye düşünmedim. onu da geçtim bir takım rahatsızlıklarla yaşamak çok güç bu hayatta. neden hasta yatağa mahkum blki- bi insanın yaşam kalitesini yükseltmeyesin ki.

2|0
    0|0
    • ya sen gördündemi konusuyon bunun ameliyatla ne ilgisi var

• fikrimi söylememem mi gerekiyordu. gayet mahalle ağzıyla sen gördün de mi konuşuyorsun diyemezsin bana. bu düşüncenin tartışılmasını istemiyorsan paylaşmayacaksın.

• bilip bilmeden konusmicaksin

• öldükten sonra tüm organlarımdan işe yarayacak olanların bağışlanmasını istiyorum. ben bu dünyadan gitmişim organlarıma ihtiyacım yok ama o organlar birinin yaşaması için umut olabilir. iyi veya kötü kime gideceği kısmını düşünmem ya kötü birine giderse diye iyi birinin umudunu yok etmeye değmez.

0|0
    0|0
  • ben kalbimle kalp kapakçığımı bağışladım :D inş. iyi birine gider :D

1|0
    0|0
  • Bagislardim..

Dogrumu yanlismi bilmiom ama isterim..

Suan her 4 ayda 1 kan bagisinda bulunuom..bununda iyi ve ya kotuye gittigini bilmiom..

Aslinda hayattayken bide ilik bagisinda bulunmayi cok istiom

1|0
    0|0
  • bağışlardım ben . sonuçta seni var eden ruhtur . beden sadece somutlaştırır . sen öldükten sonra başkalarını yaşatabilmek güzel bi duygu bence .

0|0
    0|0
  • ehliyet alırken hepsini bağışlamayı seçtim

2|0
    0|0
  • Öldükten sonra o organların bana hiçbir faydası yok bağışlardım

1|0
    0|0
  • Toprağın altında çürüyeceğine bir işe yarasınlar.

Bağışlayacağım.

1|0
    0|0
  • bilmem öldükten sonra olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...