Tuhaflaşmaya başlayan komşuluk ilişkileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Özellikle büyük illerin ruhsuz apartmalarına mı özgü oldu bu durum? Benim bildiğim en asgarisi bir selam sabah verilirdi o da yok artık. Eski komşularının keklerini-ödünç alınan patateslerini özleyenler. Var mıydı sizlere hakkı geçen komşularınız? Olmasını istermiydiniz? Yok sa "biz böyle iyiyiz, kimseye gerek yok mu?" diyorsunuz?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Apartmanda oturmuyorum tek katlı bir evimiz var çokta yakın komşularımız :) gelip geçerken naber komşum diyebileceğim insanlar. Birbirimizin bahçesinden meyveler sebzeler almalar. İyiki apartmanda yaşamıyorm yeşillikler içinde güzel komşulukların olduğu yer benim yerim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• tabiki iyi değiliz ve eskiyi özlüyoruz...

fakat kiracılık olayı herşeyi bitiriyor..

kimse bir kaç ay sonra başka yere taşınacak kişiye yatırım yapmak istemiyor...

ayrıca kim ev sahibi,kim kiracı bellide değil...

sonuçta; herkes kapalı kutu, iyi adam kim belli değil...

0|0
    0|0
  • peki siz amerikadaki komşuluğu gördünüzmü :P yaklaşık 2 yıldır amerikadayım daha karşı daire komşumla birkez olsun selamlaşmadım görüşmedim :) Adam yüzüme dahi bakmıyor :D

0|0
    0|0
    • Burada da durum aynı üzülme :) En azından Amerikanın geçmişinde komşuluk ilişkisi diye birşey yok. Ben burada karşı komşumun abus suratını gördükçe, onu Amerikaya gönderesim geliyor. :))

• Kapitalizm in sonuçları artık halkta daha çok hissediliyor bu durum.Herşey para ile ilişkilendiriliyor.Yani duygusal bağlar kopuyor ve bu durum kontrol edilemez.

0|0
    0|0
    • Katılıyorum, bazı insanlar ikram edeceği bir bardak çayın hesabını yapar vaziyette.

• Bu insanların suçu değil dünya nüfusunu kaldıramıyor.Yakında böyle devam ederse birbirlerinin evlerini zorla yağmalamayada başlayacaklar aynı hayvanlar gibi gücü yeten gücü yeten ben bundan korkuyorum.

• Ülkelerin yağmalandığı günümüzden ileriye doğru bakacak olursak, dediklerin mümkün.

• bizim ki farklı ya yan komşu çamaşırlarımı yıkıyo ben okuldayken o derece

0|0
    0|0
  • izmir'de tam tersi yaşanılan bir durum.

0|0
    0|0
  • git gide kötüye gidiyoruz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• çok isterdim mesela başın sıkıştığında salataya limon yok komşundan isteyebilirsin kek yapacaksın yumurta yok keza o da öyle başına bişey gelse iyi komşuluk ilişkilerin olsa hemen koşacak insanlar var biribirini arayıp sorar gidip gelirsin ama şimdi hiçbiri kalmadı

0|0
    0|0
    • Benimde var bir komşum adam arasıra laf atıyor ama karısı daha hiç laf atmadı birde baskı var bence bu durumda biz insan yemiyoruz.Belki bekarım diye laf atmıyor ama sonuçta onlarda insan komşu komşunun külüne muhtaç yani,şimdi ben böyle insanlarla nasıl komşuluk yapayım.

• siz de haklısınız zor bi durum.

• Ben küçükken ço kgüzel komşuluk ilişkileri vardı şimdi kimse seninde söylediğin gibi selam vermiyor.Yok olmaya gidiyorlar.

0|0
    0|0
  • ev alma komsu al ... çok önemli çokkkkkkkkk

0|0
    0|0
  • Biz böyle iyiyiz ya

:)

0|0
    0|0
  • bizim apartman öyle ruhsuz ki ölsem kokarım günlerce kimse bulmaz, çok sıkıcı ve tehlikeli bana göre

ama herşeyin hem iyi hem kötü yanı var. komşuluk güzel birşey ama birbirinin hayatına müdahale arkasından iş çevirme gibi de olmamalı. yani pencerede dikilip yan komşunun kızı kimle gezdi tozdu diye merakla bakınıp ona buna dedikodu yapanlardan nefret ederim.

0|0
    0|0
    • Evet ona ben de karşıyım, seviyeli komşuluktan yanayım. Herkes haddini bilmeli.

Yükleniyor...