Dizilerin amacı ne? Nereye gidiyoruz?

Eskiden Şabanin " eşek oğlu eşek " deyişine bile sansür koyulurken günümüzdeki dizilerde ahlaksizca acık saçik görüntüler sunuluyor .. Buda kimsenin acayibine bile gitmiyor .. Tüm dizilerde yemekte içki icmek , acık sacım giyinmek , evlenmeden çoluk cocuk sahibi olmalar, o onla beraber olmus yok olmadı öbüruyle, inanılmaz lüks arabalarda gezmeler . Sanki tüm Türkiye böyle yaşıyor . Fakir Hic yok , her sofrada içki icerler .. Ne bu ? Amaçları ne ? Milletin eyine böyle sokup bakın en guzel hayat bu sizde böyle yapın mı demek istiyorlar ?

Yabancı dizilerde bile bukadar abartılmıyor ..

Eskiden anne baba yanına acık sacik bişi çıksa elimizi gözümüzün önüne koyardik ( ve ben 50 yasında değilim hani cok cok eskiseniz o diyenler olabilir ) simdi ailecek bakılıyor sanki normal bişi ..

Amaclarına ulaşmaya başladılar galiba

Güncellemeler:
Dizi derken ornek vermek istedim ben . Medya gazete film tv herseyde var yani Buda Türklerin yaşamına yansıyor bu benim dediğim
DERTLİGİTAR : güncelleme yapıyorum

Pardon "TÜM DİZİLER YAZDIM GENELDE OLCAKTİ "

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• tv başta yararlı gibi görükerek sonada insanları toplumları ve değiştirmenin enkolay yolu oldu bence atom bombasından daha etkili bir silah kitle iletişim aracları .kendi düşüncelerini yaşam taarzlarını başka toplumlara enpoze etmenin en kolay yönü .örn hangimiz bir vaftiz töreni gördük gercekten ama herkez bu kelimenin anlamını bilir acaba kiliseye pazar günü gidildiğini nerden öğrendik incildenmi hayır .. mesele din değil medya kimin elinde ise kendi idaallerine göre şekil veriyoryar aynı haberi bircok boyutunu değişik gazeteler alarak göre bilirsiniz .. bugun türkiyedeki yayın kuruluşların % de kaçı türklerin elinde bir dizinin altında binlerce şey olabilir oysa hepsi zaman gecirmek için masum bir oyalanma şekli gibi görülür ..

1|0
    0|0
    • ++++++++++++

Katılıyorum aynen öyle zaman cok kotu .. İnternette Hic baktinizmi dizilerde , kliplerde hatta reklamlarda gizli olan mesajlara ? Ben bı ara nerdeyse tv bakmayı bıraktım ama net aynı heryerde var bu kaçmak mümkün değil

• onlarda haccı yada cuma namazını yada kurban kesmeyi yada müslümanın ibadet şekillerini KURAN-I KERİM den öğrenmediler dediğinde haklısın ama bu iki taraflı kullanılabilen bir silah niye biz onların kültürlerini kabul ediyorken onlar bizimkini etmiyor

bence önemli olan tv gazete dergi yada kitap yoluyla bize empoze edilen değil bizim yozlaşmaya kültürümüzü unutmaya yatkınlığımızdır.

• Dogru Haklisin

Erkekler Ne Diyor 18

• 1992 yılında trt tekeli kaltı bir yanadan iyi oldu ama, yıllar geçtikçe kültür yozlaşması ivme kazandı..

milleti imrendiren cinsel içerikli pembe diziler..diziler, adeta milleti uyuşturdular... güzel dizilerde eğitici dizilerde var oluyor ama, tv'lerin bir birleriyle girdikleri rekabet... ahlaktan yoksun diziler çoğunlukta oluyor... bunun yanında kadın proğramaları, konukları, cinsel içerikli konular aile peroğramı olmaktan çıkıyor... senin tesbitlerine aynen katılıyorum...

1|0
    0|0
  • galiba değil ulaştılar.

1|0
    0|0
  • aynen kardeşim katılıyorum Türkiye yi Batılılaştırmaya çalıştırıyorlar onlara özenmemizi istiyorlar Tebrik ederim çok güzel tespit 5 yıldız bu soruna..

1|0
    0|0
    • Tessekur ederim :)

Keske tesbit etmekten başka seylerde yapabilsek

• amin birde biz hem eskileri hemde şimdikileri gördüğümüz için aklımızı kullabliyoruzda gelcektekilerin öyle bi şansıda olmayacak buna yanıyorum :))

• Onlara ogretmekte bize düşer :)

• Kemal SUNAL'IN filmeri hariç hepsine sansür konulabilir ama lütfen Kemal sunal'a dokunmayın ya filmlerin anlamı kalmıyor

1|0
    0|0
  • tek dzim yalan dünya

0|0
    0|0
  • hukumet politikasi baska ne olacak ahmet mehmet ayse aski memnunla ugrassin tayyip pasa benzine soksun zamlari melahat abla carkifelek izlesin ekmek kac para dogalgaz elektrik firlasin millet dizilerde sevissin son model arabalarla dolassin halk agzi acik hayal kursun uyusun kimse gik cikarmasin niye cunku avrupalasiyoruz dimi

0|0
    0|0
  • behzat ç hariç takip ettiğim bir dizi yok, ama bence hayatı yansıtıyorlar az bile yansıtıyorlar bizim iki yüzlü milletimizi

0|0
    0|0
  • kesinlikle haklısın. kültürü yok ederek özenti bir gençlik yarattılar. ellerinde iyi bir telefon olsun, kıyafatleri avrupai olsun yesin içsin gezsinler başka bişeye gerek yok

0|0
    0|0
    • Ne üzücü birsey bizim cocuklarımız nasıl olcak :((((( Allah korusun ya

• Bu ne simdi anlamadım . ." ok " Neyse iyi akşamlar .

• yok yanı daha ne diyceğm bilemedim.

• Özgürlük

0|0
    0|0
  • Sadece reytinggg..kısacası para para para.. :D

0|0
    0|0
  • Beyni uyuşturmak..

0|0
    0|0
  • Tv izlemeyin.

0|0
    0|0
  • edep yahu . . .

0|0
    0|0
  • dizi izlemiyorum izlenmesine de karşyım anlamsız şeyler işte zaman kaybı

0|0
    0|0
  • beğenmediklerini izlemeyebilirsin bu senin elinde.istersen huzur sokağı izle orda olmaz öyle şeyler

0|0
    0|0
    • Zaten bakmıyorum saçma sapan seylere ama millet bunların icinde Buda ahlaka dışarıya yansıyor . Ben dizi dediysem ornek verdim yani tv de var hayatınıza yansiyo ama gazete aynı film aynı medya aynı yani hepsi öyle hangi birinden kaçıcaksin ? Bakmıcaksin ? Reklamda bile var ahlaksız seyler ? Hic mı tv Bakmıcaz ? Mesela erkadasa ornek verdim tr de çay bahçesinde ulu orta gencler mercimeği fırına verek neredeyse .. İnsan üzülüyor ya

• Leyla ile Mecnun'u diğer dizilerle aynı kefeye koyanın aklından şüphe ederim açık ve net

0|0
    0|0
    • Sen bana ne demek istiyorsun ?

Hepsini aynı dedim mı ben ? Ona kalırsa seksenler de var ! Oda ahlaklı

Ama say bakalım 50 tane dizi varsa kac tanesi ahlaklı ?

• "Tüm dizilerde.." dize başlayan satırları ben yazmadım yazdıklarını tekrar okumanı öneririm sana

• işte bunlar hep seks

0|0
    0|0
  • ya inanır mısın ben kore dizilerini takip ederim. hiç milletleri ve dinleri bilmeyen birine dinleri ve kültürleri anlatıp , bizim ve kore dizilerini göstersen adam onları müslüman sanar ya !

1|0
    0|0
    • Hint filimleri severim bende ..:))) aynı nedenlerden dolayı adamlar bırak çıplak giymeyi el ele bile tutmuyorlar ( abartıyorum biraz ama ahlaksız şey yok )

Demeki illa acık sacik olmaya gerek yok

• ah biz de olursa yaşanacakları dşünebiliyorum. geri kafalılar, gericiler, dinciler... sanki ilerlemek böyle şeylerle oluyor

Kızlar Ne Diyor 2

• Tek amaçları bu .Bizim milette cahil izler izler inanır normal karşılar.Şimdi millet aldatılmayı bile normal karşılıyor.Tecavüzü bile aa bak dizide de oldu diyip normal birşeymiş gibi konuşuyor.Evli insanların sevgililerinin olması başkalarından çocuk peydahlaması normalmiş gibi empoze ediliyor. Millettede inanıyor.Koskoca padişahı ne hale getirdiler.Bunlardaki entrika aşk dolambacı dallasta bile yok.Bak sinirlendim şimdi :D

0|0
    0|0
    • Aynen ben cok sinir oldum o diziye bakmıyorum .. Bı okusunlar kitaplardan oylemiydi eskisen ?! Padişahları , sultanları kadin delisi yaptılar dizilerde ama tarih diziden öğrenilmez :)))

• sadece o değil birçok şeyi mahvettiler.Ahlaki hemde kişisel çöküntü var insanlarda.Sadece diziler değil yani spor programında mesela özel hayata niye girersin .Geçenlerde Kaya çilingiroğlu hülyayı aldattığını vs söylediBunu orda ne söylersin.Senn kızın var hiç mi düşünmedin.?yada hakan ural ve melisanın dudakdudağa fotoğraf çektirip bunlar normal siz geri kafalısınız denmesi falan.bunlara hak verenlerede sinir oluyorum.Bu arada ensestede özendirme var.Sonumuz hayrolsun..

• Ahır zaman belirtileri Allah korusun dediğin gibi amin

• Keşke avrupa'nın ahlakını almak yerine biraz zekalarını alsak hiçteyse güzel şeyler başarırız ..

Adamlar otobüste tramvayda gazete okuyor kitap okuyor bizler ne yapıyoruz anca televizyon izliyoruz aa şu son model şunu almış bu bunu yapmış

yok kızı nasıl tavlarım falan bunlarla uğraşıyoruz ..

Gerçekten üzülüyorum bu duruma

0|0
    0|0
    • Tr de aslında daha mükemmel beyinler var ama Avrupa parayı basıp alıyor onları ..

• Aynen para iste insana herseyi yaptırır . Bize dikkatli olmak düşer

• Bence yaptırmamalı sorun orda para insanı yönetmemeli.. maddi değerler fazla değer vermemizden manevi şeyler yok oluyor

Yükleniyor...