Deprem olduktan sonra yıldızlar neden çok yakın görünür?

Arkadaşlar öncelikle ALLAH korusun diyeyim, şiddetli bir depremin ardından yıldızlar çok parlak ve yakın görünüyor. Özellikle 17 ağustos depreminin ardından hatırladığım kadarıyla yıldızlar elde turulacak kadar yakın görünüyordu, bunun sebebi sizce tam olarak nedir? Yoksa enerjiden mi kaynaklanır? Araştırdığım hiçbir yerde cevabını bulamadım. Cecaplarsanız memnun olurum teşekkürler...

0|0
5|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah yildizlar insanlar yonlerini bulabilsinler diye yaratmis. Belki bunla bir baglantisi vardir ama cozemiyorum

2|0
    0|0
  • 17 ağustos depreminde tüm türkiyenin elektriğini kesmişlerdi karada ışık olmadığı için yıldızlar o kadar yakın görünüyordu. Yoksa depremle alakası yok bu durumun...

0|1
    0|0
    • Olmadan once yakin oldugu anlatanlar var.

• Onların 17 ağustos depreminden sonra uydurulan hikayeler olduğunu düşünüyorum ben henüz bu konuyla alakalı bilimsel bir açıklama duymadığım için inanmıyorum...

• bütün şehrin elektiriği kesildiği için zifiri karanlıkta onlar daha parlak yakın ve daha çok görünüyolar

0|1
    0|0
  • karanlık diye daha belirgin görünebilir ama daha yakın gorunmez

yer yukseldı de kac cm yükseldi? olsun 1 metre ne alaka yukseklık ıle?

bunlar allahın işaretleridir, bakın da ibret alın sizi yaratanı hatırlayın diye

azametinden korkun, yasak ve emirlerine uyun

sizi ve yıldızları yaratan dilerse neler olur görün

şimdi zındıklar va kafirler hemen eksiler

bir gün giriceksiniz topragın altına

gerçeği o zaman görüceksiniz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Başa felaket gelmeden yaradanı ve onun yarattığı düzenin mükemmelliği aklımıza gelmediği için,

depremin ardından gökyüzü insanlara farklı göründü.

0|0
    0|0
  • 99 gecesi ben ömrü hayatımda bu kadar yıldızı bir arada görmedim hiç resmen galaxy gibiyde garip garip yıldız kümeleri sekiller felan kesin bi ilintinsi var ama nedir bilemicemm

0|0
    0|0
    • Ben hayatimda ilk defa patlıcan şeklinde up uzun bir yıldız kümesi görmüştüm, çok acayip bişeydi...

• basit. şehir ışıkları samanyolun daki yıldızları görmemizi engeller. kırsal bir kesimde köyde yaşayanlar gökyüzüne bakınca yıldızları daha çok ve parlak görüp şaşırırlar. depremde de elektrikler gider böylece samanyolunun gerçek halini görür şaşırırız. bu bilimselliği anlamayanlar hep hurafe şeyler uydururlar.

0|0
    0|0
  • fazla ışığın olmadığı yerde gökyüzüne bakarsanız çok fazla yıldız görürsünüz. şehir ışıklarından dolayı fazla yıldız görünmez. ha depremden sonraki kısıma bir düşüncem yok.

0|0
    0|0
  • Yazlıktayız biz direk sahile indik boş yer bina flan yıkılmaz bişey olmaz diye kafayı bir kaldırmıştım gökyüzünde kum gibi yıldız vardı yahu inanamadık.Bence yer küre sarsıldıgı için çok azda olsa yerde bir yükselme oluyor yer kabugu yerinden oynuyor normal olan seviyemizden birazda yukarı cıkıyoruz ilk deprem anlarında bu yüzden bize cok yakınmış gibi geldi diye tahmin ediyorum.

0|0
    1|0
    • Ama yükselme nereye kadar kihem o yıldızlar bize çok uzak. Yani açıkçası sıradışı bir olay gercekten...

• sen bi apartmanın en üst katına çık gökyüzüne bak o zaman bile insana ne kadar çok yakınmış geliyor.Aslında gök yüzüne göre çok az bir yakınlaşma ama insana öyle geliyor evrene göre çok küçük oldugumuz için.

• 17 agustos depreminde ameliyattaydım . çok kötüydü beşik gibi sallanmıştı. Malum yıldızları göremedim..

0|0
    0|0
  • Yıldızların oluşum ve gelişimlerini arastir elbet her yıldızın patlama kriterleri vardır karanlıkta kalmamissak çok yıldız aynı anda parlamaz parlarsa kiyamet alameti derim şahsi düşüncem yaniliyo olabilirim

0|0
    0|0
  • Bütün bir şehrin yahut mahallenin elektriğini kes ve göğe bak.

0|1
    0|0
  • bi gaz salınıyodu yer altından o yüzden net görünüyodu ama tam olarak hatırlamıyorum 99da televizyonda duymuştum :)

0|0
    0|0
  • koptum :) heryerde elektirikler kesildiği için :)

0|0
    0|0
  • böyle araştırmalar var. deprem olduktan sonra değil aslında deprem olmadan 1 saat falan öncesinde yıldızlar çok yakın görünür diye bir teori var. sebebini bilmiyorum ama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...