Bir kızın evde kalma yaş sınırı nedir?

evet arkadaşlar sizce mesleği olan bir kız en az kaç yaşına gelmişse evde kalmıştır ya da erkek en çok kaç yaşında ki bi kızla evlenmek ister? Bir kızın evde kalma yaş sınırı nedir?

0|0
26|64

En İyi Erkek Görüşü

• Bence 26 yaşını geçmiş ve hala ciddi bir ilişkisi olmayan kişiler evde kalmıştır, şurdan yola çıkarsak eğer hayatında biri yoksa, hayatına giren kişiyi tanıman ardından söz süresi nişan süresi derken zaten bu zarf 3-4 yıl arası sürüyor, insanlar hemen evlenmek istiyorum diyip evlenemiyor, hem maddi hem manevi hazırlık aşamaları var, bu şekilde olursa ancak 30 yaşında evlenirsin :). bu arada geçen zamanla birlikte zaten evlenilebilecek kişiler evlenmiş oluyor ya da ciddi bir ilişki sürdürüyor oluyor ondan belirli bir yaştan sonra çok umutlu olma çok iyi bir eş adayı bulabileceğine dair, geriye kalanların çoğu kompleksli sorunlu kişiler oluyor ve de kendilerini erkek olsun kadın olsun ben çok seçiciyim vs diyerek avutuyorlar :) elbette çok az istisnai durum var.

Öte yandan şu çok belirgin bir gerçek ki erkekler genelde daha genç kişileri tercih ediyor yani sen 30 unda iken akranların seni tercih etmez, 29-30-31 yaşındaki kişiler 25 yaşındaki kişilerle evleniyor bu gnelde böyle oluyor ama az da olsa aynı yaştaki kişiler evleniyor, kadının kendinden küçük kişiyle evlenmesi gibi bir durumda ülkemizde hoş karşılanmadığından çok zor kadınların işi. Yaşlılık etkileri 25 yaşında belirginleşiyor 30 da inkar edilemez hal alıyor kadınlar için ondan çok zorlaşıyor kadınların işi günden güne cazibelerinide yitiriyorlar çünkü.

2|2
    4|0
    • Sen bi baayn olarak bu cevabi nasil en iyi cevap sectin bir de biliyormus cok iyi deneyimlemis gibi yazmis uzun uzun. Kac yasindasin merak ettim. Nerde buyudun evde kalma nasil bi tabirdir. Sizin gibi insanlardan arindirilmadikca bu toplum kadinlara huzu yuzu yok. 26 yasindan sonra son kullanma tarihi gecmis bi maddeyiz biz cunku senin gibilere gore. Senin gibi bi adamla evlencegime sonsuza kadar yanliz kalayim.

• ikinci örneğime geçiyorum. çok kötü bir çevrede doğdun ya da kötü bir çevrede çalışmak zorundasn.. evlilik düşünemiyorsun bu da kader?

Allah vergisi karşına doğru insan çıkmıyor. ve sen de gerizekalı bir ezik olmuadın için sırf çevrene evlenebileceiğni kanıtlamak için evlenmiyorsun. bu da kader arkadaşım. bu kadar basit. karşıma çıkmamışssa içimden gelmiyorsa evlenmem. beklerim.

• gerçekten senin gibi düşünnen dar kafalı ama kendini çok bilgli gibi gösterip laf kalabalığı yapan insanlardan toplumun arındırılması gerek. aç biraz kitap oku. ufkunu genişlet. kuran oku. kader konusunu oku. psikolojik kitaplar oku. buraya yazdıgın yorumlar ancak kafası boş aileden birşey almamış ergenleri etkiler. altı tamamen boşşşş

Erkekler Ne Diyor 63

• evde kalmak ne yahu ? bunu bi kadın soruyor bir de.kendinize bu tür saçmasapan şeyleri nasıl yakıştırıyorsunuz anlamıyorum.evde kalmanın yaş sınırıymış.kafanıza sıçayım.

4|1
    2|0
  • Öyle belirgin bir sınır yoktur. Fakat kızlar 35 den sonra kendilerinden çok büyük erkekler tarafından ancak tercih edilirler.

3|0
    0|0
  • Her kadın 18-27 yaş aralığında evlenirse bize kim bakacak... Yoksa ben de mi evde kaldım :)) Allah baht güzelliği versin, karşımıza doğru insanları çıkarsın... Her yaşın kendine göre bir güzelliği vardır...

0|0
    0|0
  • Evde kalma yaşı diye birşey yoktur. Hayat her an süprsizlerle doludur. Aşk yada kısmet'in senin kapını ne zaman çalacağı hiç belli olmaz. 19 yaşında evlenip mutlu olmayacağıma daha sonra evlenip mutlu olmayı tercih ederim. Kendinizi sınırlamayın Allah diledikten sonra 20 yaşında da evlenirsin 50 yaşında da.

3|0
    0|0
  • 20 geçtimi evde kalmıştır demek.

0|0
    2|0
    • Baya eskide kalmışsın bundan 30 yıl önce öyleydi doğrudur :)

• 20 yaşına girmene 2 yıl kaldı için öyle diyosun :((

• 18 yaşını geçen her kız evde kalmıştır.

0|0
    5|2
  • Böyle bir kısıtlama söz konusu olamaz... Eğer apartman kedisi niteliğindeysen daha uzun yıllar evde kalman muhtemel bir olasılık... Fakat dışarıya açılan, optimist bir yapın varsa elbet birisi senin kalbini kazanmayı başarabilir...

3|0
    0|0
  • Herkesin bir kısmeti alıcısı vardır merak etmeyin kimse evde kalmaz :) ama zaman ve koşullar müsaitse 25-30 yaş tam ideal yaş bana göre ;)

1|0
    0|0
  • Ortalama 30dur bunun bir kriteri yok. Bakımsız bir kız 25inde bile evde kalmış sayılabildiği gibi bakımlı ve gerçekten çok güzel bir kız 35e kadarda evde kalmış sayılamyabilir :)

1|0
    2|0
  • bu gönül meselesi bir kız gönlüne yatanı yanına yakışanı bulamamışsa buna evde kalmak değil gönülde kalmak denir...

2|0
    0|0
  • Evkızları için 30 sınır, mesleği varsa çalışıyorsa 35..

1|1
    0|0
  • kızlarda 25 erkeklerde 30,bu sınırlar asılınca zor be

0|0
    0|0
  • bence 25ten sonra yavas yavas albenisini yitiriyor kızlarımız benım gozlemlerım bu yasıtlarıma bakıyorumda ole yanı

2|0
    0|0
  • çağımızda arık 35 filan diye düşünüyorum ben.

1|0
    0|0
  • 35 artık

2|0
    0|0
  • 35 üzeri diyorum. Çünkü bu yaşlardan sonra insan kılına tüyüne vs. çok dikkat etmeye başlıyor diye düşünüyorum.

2|0
    0|0
  • Yok öyle bir yaş sınırı..

Özellikle, düzgün, dünya görüşü oturmuş insanlar arasında.. O yüzden bırakın bu mahalle kafasını artık..

1|0
    0|1
    • aynen kank.böyle sorgulamadan her boku kabullenen tayfa alerji yapıyor bende :/

• 26dan itibaren tehlike çanları çalmaya başlamıştır. benim çok hoşlandığım bir kız vardı. aramız bir yakın bir uzak. dikiş tutturamadık diyelim. ilk tanıdığımda 25 yaşındaydı. şimdi 28inde. artık "yaşlandı lan bu kız" demeye başladım. üstelik görünüşünde hiçbir değişiklik olmadı. kız hala çıtır :)

0|0
    0|0
    • Akli varsa o kiz senden uzak drsun gercrkten mide bulandiricisinz

• dursun zaten gözüm kalmadı kızda. ayrıca samimi duygularımı yazmışım. neden mide bulandırıcı oldum şimdi?

• çalışan için 35

çalışmayan için 24

2|1
    2|0
  • öyle bir sınır yoktur

3|0
    0|0
  • gögüslerin yer cekimine yenik düstügü,kalcaların kaslarını yaydıgı zamanlar hatunun evde kaldıgı zamanlar demektir.

1|0
    0|0
  • Kalırsan alırım

3|0
    0|0
  • 35

2|0
    0|0
  • Bizim göyde 20'sii geçen gızı almıyok.

2|0
    0|0
  • Erkek ve Kadın 30 yaş sınır erkek için ideal kız için riskli...

hele hele 35 yaşında bir erkek ve 25-26 kızla evlenirse kendisine yazık eder

0|0
    0|0
  • evde kalma diye bişey yoktur beğenmeme konusu vardır :))

0|0
    0|0
  • 30,dan sonrası risk oluşturuyor. Hem evlilik konusunda hemide doğum riskinin artması bakımından.

0|0
    0|0
  • Evde kalma olayı anca asırı tipsizsen ve yinede kimseyi begenmeyip istemiyorsan olur yasla olmaz bu işler

1|0
    0|0
  • evde kalmış bir kız vakası sorusu daha.erkegin küçük penis travması ve bu soruları yarıştırmak lazım:))

0|0
    0|0
  • Bayanlar için 26 max 27.

Erkekler için ise 35 evde kalma sınırıdır bence

2|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 26

• 90 yasında bir yaşlılar evine yerleşeğim.Karşı masada sevdiğimi gözüme keseceğim ve kendi ellerimle ona evlilik teklifi edeceğim :).O yaşlarda cinsellikte pek olmaz o nedenle onla bahçede el ele gezip başımı onun omzuna koyup uyayacağım.O yaşlılar evinde genç hemşirelere asıldığında kıskançlık yapıp onu bastonumla onu dürteceğim ve hayatımın son demini onun omzuna yaslayarak onun kucağında öleceğim.Son aşkım olacak :).Kalbim attığı sürece seveceğim, hissedeceğim, aşık olacağım ve hayatımı kendi istediğim şekilde yaşacağım.Benim için evde kalmak gibi kavramlar yok.Böyle sınırlar içinde yaşayanların ne kadar mutsuz evliler yaptığını toplumda görüyoruz.Ben o statistiğe dahil olmayacağım.

Hakkımızda en hayırlısı :)

0|1
    0|0
  • Kadının doğurganlığı geçiyor bu yüzden çocuk sahibi olmak istiyorsan erken olması iyidir.Ama çocuk yapmak istemiyorsan.istediğin her yaşta evlenmen sorun yaaratmaz.

0|0
    0|0
    • çocuk istemeyen var mı?

• İstemeyen istemez yada ne bileyim sağlık sorunu ardır vs vs ben sadece yorum yaptım..

• bu ortama bağlı. ben 20 yaşındayım annem bana sürekli evde kaldn deyip duruyorç bazen acaba cidden evde mi kaldım die düşündüğümde oluyor hani :D

0|0
    0|0
  • 95e kdr yolu var panpa.

0|0
    0|0
  • 35 ve üstüdür.

1|0
    0|0
  • bence çok saçma.yaş sınırı yoktur.evlilik bi tercih meselesi ister 18inde evlenirsin ister 40ında,50sinde bu kişiye kalmış.evde kalmak nedir ya :ss olmuyosa olmuyodur yada istemiyodur yada.. sayısız nedenn

1|0
    0|0
  • evde kalmak diye bir şey olamaz mantık hatası var nasip kısmet olmadıysa insan bekardır her önümüze gelenle evlenemeyiz evelnenler izdivaçlarda saten ben 27 yaşımdayım 2 kez niyetelndim birinde kuzenimin iftirasına ugradı eski sevgilim diğerinde ise ben başkasına aşık oldum yani ben evde kalmak lafını pek yakıştırmyorum şahsen babamın evi daha rahatsa eger evlenmem

1|0
    0|1
  • ben 33 yasındayım hala beklıyorum evde kalmaya gelınce anlasamyıcagın bırıyle mutsuz bır evlılık yapacagıma evde kalırım daha ıyı

1|0
    0|0
  • bence evde kalma deyimi artık fazla kullanılmamalı kadınlar kariyer yapmayı daha ön plana koyuyorlar evlilik ise daha geç yaşta oluyor.şahsen ben öyle düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Erkek 30,

Bayan 30..öncesinde evlenmeyin yazık günah.

1|2
    1|2
  • nasip kısmet işleri bunlar önemli olan ömür boyu bıkmadan sevgi saygı çerçevesinde ilerletilecek bi evlilik... bunun yaşla ilgisi yok Rabbim hayırlısını nasip etsin

1|0
    0|0
  • benim bir tanıdık 37 yaşında kız hala taş. evde kalmış da sayılmaz aslında.. kendine bakınca güzel kalabiliyorsun evde kalma hikaye. çık esra erola bulursun mutlaka :DD:D:

1|0
    0|0
  • Evde kalmak diye bir şey yoktur.

1|0
    0|0
  • 30dan sonra bence

0|0
    0|0
  • Oyle bir sınır yok aslında bunu uyduran toplum.

1|0
    0|0
  • Evde kalmak mı? Hala böyle birşey var mı bu devirde? Evde kalmak diye birşey yoktur. Evlenmemek vardır. Seni "almazlarsa" evde kalırsın. "Evlilik için adım atmadıysan" evlenmezsin.

0|0
    1|0
  • 30

25 26 yaşındaki bir kız bana göre evde kalmış sayılmaz evlilik yaşı en az 24 olmalı bana göre.

0|0
    0|0
  • 30 yaşına gelmiş hala evlenmemiş kız evde kalmıştır bence :D

0|0
    0|0
  • mezara kadar yolu var ne evde kalmasi

1|0
    0|0
  • 27

0|0
    0|0
  • 30 ndan sonra evde kaldığını düşünebilirsin ben şahsen öyle düşünecem o zaman

0|0
    0|0
  • 25inde hala ciddi bi ilişkisi yoksa kalmıştır

0|0
    0|0
  • 28 üstü

0|0
    0|0
  • babaanneme göre tuzlanma zamanım çoktan geldi

0|0
    0|0
  • 34 yasındayım