1 Milyar dolarınız olsa ilk olarak ne yapardınız?

ben kendime büyük bir ev alıp içine sinema salonu ve spor salonu yaptırırdım ilk iş :) sonra da direk dünya turu. 1 Milyar dolarınız olsa ilk olarak ne yapardınız?

0|0
20|53

En İyi Erkek Görüşü

• İlk iş hemen bir koyun alıp kurban keserdik.Bu sene durumumuz yoktu,kurban kesemedik çok zorumuza gitti. :(

2|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• babama bir iş kurardım,sonra buyuk bır kısmıyla yatırım yapıp o yatırmdan gelen paracıklarla sevgılımı kapıp hooooop dunya turu :D turdan donuncede paralarım yatırımda ıkıye katlanacagndan buyuk bır yardım dernegı acıp ıhtıyaclı ınsanlara yardım ederdım.ne guzel olurdu be

1|0
    0|0
  • Yat alırım <3

0|0
    0|0
  • Ilk is babam ve annemi rahat ettirmek olurdu.. Onlara o kadar bagliyim ki parami onlsr yesin gikimi cikarmam esek gibi calismaya devam ederim

0|2
    0|0
  • Sükrederdim ve fakirlere yardım olarak bı kısmını verirdim

1|1
    0|0
  • o paraa normal yolla gelemeyecegi için:)) yarım milyar dolarını direk bağış yaparrdımm.

geriye kalan çeyrek milyar doları eşe dosta dağıtırdımm

. en son bana kalan çeyrek milyar doları iseeee... napsam bilemedim kii:)))) ogün bi gelsin düşünürüzz.

0|1
    0|1
    • o gun gelsın ne bagıs kalır ne eş dost :)

• beni biraz tanısan bu yorumu yapmazdın.. haydan gelen huya gider demişlerrr istememmm çıkmasın biyerden gelmesin zatenn. kazıkazan bile oynamadım hayatımdaa.

çalışarak o parayı elde edemeyeceğim için butur yollardan gelen bi kuruşa bile dokunmam.

• turşusunu kurardım

0|3
    0|0
  • Butun mazalari satin alirdim. Sora bilemyorum cok sey yapardim :)

0|1
    0|0
  • nakamura shungiku yu özel mangakam yapardım

bi sahaf açardım

bi de şehir manzaralı döt kadarcık çatı katı alırdım

0|0
    0|0
    • hayao miyazakiyi de özel anime yapımcın yap :) ayrıca takeshi obata akar :)

• Büyük bölümünü hayvan koruma barınaklarına bağışlardım

1|0
    1|0
  • alışverişşşşşşşşşşş:D

0|0
    0|0
  • Gezerim

0|1
    0|0
  • Tatil yapardim

0|1
    0|0
  • Barınak açardım sonra ev, iş..

0|0
    0|0
  • 2 ev 2araba geri kalan alışveriş

0|0
    0|0
  • teyzeme anneanneme anneme ev sonra babama tarafıma ev sonra alışveriş

0|0
    0|0
  • Dünyadaki begendigim bütün ayakkabilari satin alirdim :D

0|0
    0|0
  • ee neler yapmamki

0|1
    0|0
  • ohoooo

0|1
    0|0
  • 1 milyar dolarım yokken yapamadıgım ne varsa yapardım

0|1
    0|0
  • Bankaya atarım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 52

• Öncelikle paranın tamamını altına çevirirdim. Böylelikle param değersiz kağıt yerine gerçek bir değeri temsil eder, FED'in oyunlarına karşı korunur. Zaten o miktarda altın alınca doların değeri düşer, altının değeri çıkar.

İstanbulda güzel müstakil bir ev aldıktan sonra gider suudi çöllerini yok paraya kapatırdım. Altında petrol yok ama üstünde 365 gün güneş var. İlerde aralarda güneş enerjisi çiftlikleri kurulacak hep. Şimdiden kapatmak lazım. Bir-iki tane de güneş çiftliği kurardım. Ürettiğim elektriği de satar, gelen para ile yeni çiftliklere yatırım yapardım.

Afrikaya gider, deniz suyundan tatlı su arıtma tesisi kurardım. Yine yok paraya geniş tarım arazisi alır orada tarım yapardım. Yerel halka da maliyetine su satar, tarlalarına/topraklarına da ziraat mühendisleri gönderir, en verimli tarımı yapmaları için yol gösterirdim.

Kendi ülkemde de arta kalan ucuz toprakları satın alırdım, elin ülkeleri almasın diye.

0|0
    0|0
  • İstanbul artık miladını doldurmuş olduğundan ve milletin %30unu tek bir şehre toplanmasını doğru bulmadığımdan istanbuldan kaznadığım parayı doğu-doğu karadeniz-güneydoğu bölgesine yatırım yaparak harcardım. Mesela trabzon,a-kars,a-antep,e sanayi siteleri kurardım ordan gelen kira gelirleriyle kendi şirketlerimi kurardım ve daha sonra elde ettiğim kira gelirleriyle o 3 bölgede yakasını bankalara kaptırmışta kurtulmak isteyen insanların kredi borçlarını 1 defaya mahsus olmak üzere öderdim.sadece kredi borcu değil tabiki vergi-sigorta-banka- borçları ön planda olurdu. Ve o borçlar bititkten sonra 30 yaş ve üzeri olupta hiç evlenmemiş bekar bay ve bayanları bulup çift başı 50 bin lira masraf yaparak evlenmelerini sağlardım.

0|0
    0|0
  • Şehrin merkezinde bir AVM, ofis, rezidans binaları inşaa ettirir. Tüm bu binaların ortasında 5 dönümlük bir alana suni bir tepe yaptırır içinede kendim için villa yaptırırdım. Hem hayallerimi gerçekleştirmiş olurdum hemde bu iş yerlerinden insanların ekmek yemesini sağlamış olurdum.

0|0
    0|0
  • Önce koruma tutardım.. Hırlısı var, hırsızı var, mafyası var çetesi var... Kesin çökerler amk...

0|0
    0|0
    • dikkat ette o korumalar çökmesin aga paraya anlasıp :D temizinden bankaya yatır bence sen isveç e falan

• Ölmeden önce yapılması gereken 100 şeyi mutlaka yaparım zaten şans eseri o kadar para geçmez ele çaba vardır öyle har vurup harman savurmak olmazdı :)

1|0
    0|0
  • milyon da değil milyar yani :)

150 milyon lira fenerbahçeye yardım yapardım adam akıllı futbolcular alsınlar diye.

harca harca bitmez zaten bu para. geleceğim ve çocuklarım için iyi bir yatırım yapardım. 100 milyon lirasınıda bağıs yapardım heralde.

0|0
    0|0
  • Bir süre keyfime baktıktan sonra, aklımdaki iğrenç ötesi projeleri hayata geçirirdim. İnsanlık doğduğuna pişman olurdu.

0|0
    0|0
  • Baskan Unal Aysal'ın 5 milyar dolar parası var adam nasıl kazanmıs helal olsun ya manyakbi para abi 100 milyon dolar değil adam milyar kazanmıs var mı böyle dünya. Bana gelince ben ne yapardım herhalde dünyadan sıkılırdım çok param var herşeyi elde ederdik çünkü bence o kadar zengin olmak iyi değil olmak isterdim ama bir yandan da istemezdim hayattaki amacın kalmaz. Şuan yurtdışına gitmek en büyük amacım ama gitmek için para gerekiyor büyük ihtimal kafayı yerdim öyle bir imkanım olsa :D

0|0
    0|0
  • ilk önce 500 milyon dolarını çocuklara faydalı olacak şeylerde harcardım.lösev darulaceze vs. 100 milyon dolarını kimsesizler için bir barınak yaptırırdırm. gerisini de mütevazi şekilde harcardım.ama alkolik olmaktan korkuyorum "bar ortamına fazla takılıyorum ordan" :))

0|0
    0|0
  • Benim elime 1 milyar dolar geçse hiç bir şey yapmam ilk önce oturup iş üzerine yoğunlaşırım yaptığım işte büyürüm yada siz para harcarken ben biriktiririm sonra en rahat hayatı yaşarım. Plansız iş yapmam.

0|0
    0|0
  • Köprü yaptırırdım ilk olarak. (Bulunduğum muhitte bir mevkiye oldukça ihtiyaç var)

0|0
    0|0
  • tam türk mantığı ya hemen ev alıyo:)

0|0
    0|0
  • Patronun kafasından aşa 1 kova su dökerdim bu en nazik davranışım

0|1
    0|0
  • Boğaz manzarası karşısında rakı balık full meze birde çalgı ekibi Türk Sanat Müziğinden. 1 Milyar dolara ihtiyacım yok :)

0|1
    0|0
  • Oturup tv izleridim :)

1|0
    0|0
  • Buradaki erkeklerin %98'i bir kadınla yatmak isterdi.. Bak gör ki inan bu tespitin doğru olduğuna hak vericeksin :)))

0|0
    0|0
  • Ulaşım sektörü ile ilgili bir kaç fikrim var , bu fikri hayata geçirirdim. Eğlence sektörü de ülkemizde yetersiz bence. Hem çocuklara hem büyüklere hitap eden Disneyland tarzı bir yerimiz olsa fena olmaz hani.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Okulu bırakırdım

0|0
    0|0
  • Yarısıyla Beşiktaşın borçlarını ödeyip, diğer yarısıyla yedi sülalemle birlikte rahat rahat yaşardım :)

0|1
    0|1
  • iyi bir takım elbise alırdım sonra brezilyaya gider orada adriana lima ile tanışırdım ( 8) ) birkaç ay kalırdım sonra türkiyeye döner normal yaşayıp giderdim

0|0
    0|0
  • yeni rakı alırım

0|2
    0|0
  • oturur hepsini tek tek sayardim, eksik var mi diye bakardim :)

0|0
    0|0
  • Porche 911 <3

0|0
    0|0
  • iddaa yapardım.D

0|0
    0|0
  • Var zaten

Normal bir hayat yaşarsın

Para insanı değiştirmez

İnsan parayı icad etmiş unutmamak lazım .

Mutluluğu da maddi şeylere bağlamadan aramak lazım .

0|0
    0|0
  • Sermaye yapardım şirketler kurar parayı katlar sonra fakir ülkelere kredi verir ekonomilerine hakim olur beni devlet başkanı yapmaları için zorlardım.

0|0
    0|0
  • Yarısını babamlara bırakıp, ortalıktan kaybolurdum.

0|0
    0|0
  • delilirrdim . Ben o kadar parayı rüyamda görmüyomlan

0|0
    0|0
  • ne yapmazdınız diye sorsan daha mantıklı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22
Yükleniyor...