Yurt dışına çıkmak nasıl bir his?

Varsa nasıl bir his Türkiye'den dışarı çıkmak. Heyecan geliyor mu ya da üzüntü.

0|0
11|31

En İyi Erkek Görüşü

• Daha uçaktan ilk indiğinde başlıyor yabancılaşma... Ülke yabancı, sen de ülkeye göre yabancısın... Pasaport kontrolünde robot ruhlu polislerin saçma sorularına maruz kalıp, çat pat ingilizceyle o ülkeye neden gittiğini anlatmaya çalışıyorsun.

Örneğin; İsviçre'nin Basel kantonuna gittiysen hangi kapıdan çıkacağını şaşırıyorsun... Bir Havaalanında 3 ülkeye 3 farklı kapı var. İsviçre, Fransa, Almanya... Maazallah yanlış çıksan, geri dönüşün de zor :))

Sonra yemek konusu... Pilavda yağ kullanmadıkları için tatsız, tuzsuz... Sulu yemek vs ara ki, bulasın...

Domuz eti veya yağı karışmayan nadir yemek bulursun ki, onu da yiyemezsin... Sabah kahvaltıları zaten rezil..

Sosyal ortamın varsa bir yerde gidip bir kaç birşey içip biraz eğlenebilirsin ama hepsi bu...

Alışık olmadığın kurallar, farklı hayat tarzları, hiç alışamayacağın bir iklim... Ulan insan kuru fasulyeyi, nohutlu pilavı, patlıcan musakkayı özler mi be...

Al marketten kendin yap desin, kuru fasulye satılan tek bir market bulamazsın...

Arap ve Afrikalı müslüman ülkelerin konserveleri satılmıyor olsa kesinlikle açlıktan ölürsün...

Yok ya, yemin ederim dünyada Türkiye gibi bir ülke daha yok... Ah bi de şu %50nin hükümeti iktidar olmayaydı...

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 30

• heryer aynı özlediğin sadece kişiler, ama al onları koy herhangi bir yerde sokağa, ohhh misss

1|0
    0|0
  • Evet. Dilini ve adetlerini bilmediğin bir ülkede derdini anlatmak zor ama keşfedilecek de çok yer olması eğlenceli.

0|0
    0|0
  • memleketini ozluyosun vatanini. Kulturleri tamamen farkli herkez gzunun onunde turkiyede gremedgin seyler yapabilio dinimizin bir oldgu ulkeler haric edebsizlikde snir olmuyor yani turkiyeden dahada kotu ama iyi yonude kulturun bilgin artiyo herseyi gruyosun onlarin tarihini goruyosun atalarimizin eski kazandiklari yerleri goruyosun hatta osmanli mimarisine dahi rastlayabliyosun en guzel kismida ucakk seyahati oluyor :)

0|1
    0|0

• Aslında herkezin yurtdışına mutlaka çıkması gerekiyor.

Kendi ülkesinin aslında cennet olduğunu anlaması için.

1|1
    0|0
  • bence dünyayı diğer kültürleri tanımak insanları anlamaya çalışmak , yeni arkadaşlar edinmek gibisi yok bunu az çok biliyorum gitmeden izmirde birkaç arkadaşım olmuştu. Sizde ne yapıp ne edip mutlaka çıkın ve ülkenizin ne kadar önemli olduunu daha iyi anlarsınız ben gidince anlayacam ama şimdi çıkmadığım için hep oraları merak ediyorum ama olacaklarıda tahmin edeibliyorum :)

0|0
    0|0
    • Bide yaşamayan bilmez diyolardı .anlatmış anlatmış ..bende yaşamış demekki dedim . Gidince anlayacam bende demiş :D:D Süpersin abi :D

• valla almanya isviçre ve italyaya gittim. bende sorun var galiba aileyi özlemeyi bırak deseler gel burda yaşa saniye düşünmem.

0|0
    0|0
  • tatil için Taylan da gitmiştim, heyecanlı tabiki sonuçta 9000 km uzakta başka bi ülke, üzüntü dönüşte oluyo

0|1
    0|0
  • Çıkıncaya kadar çık heycanlandığın, çıktıktan sonra bi b*k olmadığını anladığın bir his. Bakkala gitmekten pek farkı yok.

0|0
    0|0
  • ilk kez 6 yaşındayken 2.2007 tek başına gittim güzel kafana göre takılıyon seneye kısmet olursa bu sefer arkadaşı göturcem

0|0
    0|0
  • cevaplara bakıyorum da maşallah ülkede duran yok.burdan kendilerine bir soru sormak istiyorum.vize verilirken size ne sordular ?

0|0
    0|0
  • bence gideceğin yere nerede ne kadar kalacağına ne yapacağına bağlı :)

0|0
    0|0
  • Kıbrıs sayılır mı ? :)

0|0
    0|0
  • ABD'nin Güney Eyaleti Alabama'ya Work and Travel programıyla

Moldova'ya ve Odessa/Ukrayna'ya tatil maksatlı

KKTC'ye askerlik yaparken...

Uçağın kalkışı çok heyecan verici. Şehirler, içinde kaybolmaya değer.

0|0
    0|0
  • kısa süreli 7 ülke gezdim. Heyecan da dorukta oluyor üzüntü de...

0|0
    0|0
  • çok heyecan verici bir tarafı yok. ama yalnızlık hissetmene sebep olabilir. ne kadar kaldığına da bağlı.

0|0
    0|0
  • hiç bi numarası yok gidene kadar heyecan kaldıktan 1 hafta sonra özlem başlıyor

0|0
    0|0
  • söyle kuzu canada ve belarus var haftada birde gürcistan viski almaya gdiyok :D

0|0
    0|0
  • bende cıkmadım para olsa ılk ısım cıkmak burdan.

0|0
    0|0
  • Çin' gittim en son.

0|0
    0|0
  • Paris ve Dubai'ye gitmişliğim var. Ama Türkiye gerçekten bambaşka.

0|0
    0|0
  • Acaip bir şey :D

0|0
    0|0
  • Ezan sesini duymadığım toprak toprak değildir ..

0|0
    0|0
  • anlatılmaz yaşanır

0|0
    0|0
  • nice very nice:D

0|0
    0|0
  • Avrupa,asya,amerika,afrika,antartika nereyi soruyon panpa?

0|0
    0|0
  • kıbrıs-almanya çıktım almanya çok sakin bi memleket kıbrısında kızları süper

0|0
    0|0
  • 2008de amerikaya gittim 4 ay kaldım . Birşey olmuyor .

0|0
    0|0
  • Var ben çıktım gayet güzel bir duygu ama tekrar buraya geri dönmek kadar da kötü bir duygu yok

0|0
    0|0
  • Hayır yok :))

0|0
    0|0
  • küçükken sayılır mı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• anaa..bu ne yaw? bütün kültür elçileri cevap vermiş..:D:D

abi yurtdışına çıkmayı tu kaka göstermek komik..tam tersi çıkmak, görmek, anlamak, tanımak gerek..her kültür farklı bir tat,heyecan..şövanistliğin lüzumu yok..elbette TR miz bir cennet ama ne kadar yurtdışı görmüş o kadar renkli kişilik derim ben..herkese tavsiyem gidin abi fırsatları kaçırmayın..keşfedin otu, boku..sokaklarda kaybolun..dinleyin şehri,insanları gözlemleyin..içinize sindirin ve dönün ülkenize..farkı göreceksiniz.. :)

0|1
    0|0
  • Kıbrısa gittim memleketin havası bile içki kokuyordu yaa ...

Ve O kadar iğrenç huylu insanlar görmedim hiç benlik bi yer değil..

Hıı bu arada yurt dışına özenen arkadaşlara sesleniyorum buradan hani derler ya yurdumun insanı toprağı gibisi yok Üstüne basa basa söylüyorum AYNEN ÖYLEE...

0|0
    0|0
  • evet var, ilk gunlerde kultur shoku yasiyosun, herseyin kokusu farkli geliyo, yemek falan yiyemiosun herkes farkli ve ezan sesi yok :(

1|0
    0|0
  • hic yurt disina cikamiyorum ):

1|1
    0|0
  • Ben almanyada dogdum ve hala almanyada yasiyorum;) ne bileyim ben burayi dogdugum ülkeyi daha cok seviyorum insanlar daha sakin ve sicakkanli ;) türkiyeye senede 1 ay gidiyorum ve gidiyimdede almanyayi özlüyorum ;)

0|0
    0|0
  • Türkler kadar sıcak kanlı olmadıklarını anladım yurt dışındaki insanların. japonlar hariç :))

0|0
    0|0
  • Yurtdisindaydim yurticine girdim : )

0|0
    0|0
  • neden üzüntü olsun ki ben şayet yurt dışına çıkmak istesem sadece gezmek ve farklı ülkeleri kültürleri öğrenmek için çıkarım ve heyecanlanırım

0|0
    0|0
  • Burdayız tabii.

0|0
    0|0
  • Var.. Türkiye gibisi yok

0|1
    0|0
  • Bizede TR ye gitmek heycan verior

0|0
    0|0
Yükleniyor...