Sorum sporu sevenlere, 0 bacak acmak istiyorum az kalmiş yardımm...:-) ?

Arkadaşlar 0 bacak açmak istiyorum. Önce yan tarafa aciyorum en az 2 şer dakika tutuyorum o şekilde sadece birkac santim kalmiş... Düz açmak içinse ölctüm nerdeyse 13 sm.. Fazla agrilarim olmuyor ısındıktan sonra geciyor, ayrıca evimde isvec merdiveni de yok dolabin üstüne bacaklarımı tek tek uzatarak esnetiyorum hergun:-) Ek olarak yoga yapiyorum onunla birlikte yine bacak açma hareketleri yaparak yine esnetme hareketlerine geciyorum.. Sizce bu şekilde acabilecekmiyim? Birilerden duymuştum bacak açmada en zor birkac santim kaldıgında acabilmek, cok sabır irade ve agrilara dayanma gucu olması gerektigini, ama cok çaliştigim halde hiç agrilarım olmuyor gayet iyi hissediyorum kendimi. Bu normal mi? Sizce ne kadar zamanda acabilecegim?

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Çok normal tabi devam et. Ama sakın ısınma hareketleri yapmadan da sakin yapma. Yaşın kaç?

0|0
    0|0
    • yaşim 28. 2 aydır düzenli olarak yoga yapiyorum ve bacaklarım cok rahat şekilde acıldı, ama buraya kadar dedigim gibi yan olarak nerdeyse oturuyom, sadece düz oturmakta zorlaniyorum ama gecen ay 20 sm di şimdi 13 santime indim.. acaba acabilecekmiyim yoksa oylece kalırmıyım :-)

• Teşekkür ederim Eig için 🌹

• rica ederim :-)

Erkekler Ne Diyor 10

• Kızların bacakları kolay esniyor kemikleri yumuşak olduğu için.. Zamanla açarsın.

Ama dikkat et, lifleri yırtarsan 1-2 ay çalışamazsın ve geriye gidersin. Çok zorlama, yavaş yavaş..

0|0
    0|0
    • işte en korktugum bu ısındıgım zaman gayet rahat aciyom aciyi hissetmiyorum bu acıdan sanırım biraz tehlikeli oluyor

• İyice ısınmadan esneme.. Zaten bacaklarını açarken illaki acı olacak. Isınsan da acır. O acıyan noktadan sonra çok hafif zorlayarak gitmelisin..

• Kasıktaki bağların yırtılma ihtimali var.
    Dikkatli ol. Zamana yay.
    Bu video yardımcı olabilir.
    https://youtu.be/CzHdQEhU4K0

0|1
    0|0
    • burada gösterilen tüm hareketleri yapiyorum, şu videodaki gibi spor aletlerim yok yüksek bir dolabın üstüne bacagımı atarak esnetiyorum :-) .-)

• Spor aleti olması şart değil.
      Senin yöntemini ben de yaptım bir ara.
      Tahminen, 150-160 derece açabiliyorum. :)

• Amaç sorsam kabalık olmaz sanırım

Neden yani? Sebep? Faydasi ne? Valla bilmedigimden soruyorum. Sadece acıya dayanma disiplini Filan değildir heraldr.

0|0
    0|0
    • Kendimi daha saglıklı hissediyorum

• Tamam, anlaşıldı , uzaklasiyorum... tsmammm

• :-)

• Fazla açma liflerin yırtilir çocuk olmaz

0|0
    0|0
  • Ben taekwondo ile uğraşıyorum eğer küçüklükten itibaren başlamadıysan işin biraz zor ama genede düzenli çalışmakla olur ilk başta iyice ısın daha sonra bacak açma egzersizlerini uygula ayağını yüksek bir yere kaldır ve ayağını olabildiğince genleştir bırak acısın biraz ama fazlada zorlama sonra bacak kaslarına zarar verebilirsin.

0|0
    0|0
    • hayatım boyunca hiç spor yapmadım. 28 yaşımdayım sadece birkac ay yoga yaptim baktim yan olarak cok rahat sekilde acabildim.. düz olarak 13 sm kalmiş. Arkadaşlarim esnek oldugumu söylüyor sence esnek miyim?

• Bence esneksin çalışmaların meyvesini verir eğer gerçekten istiyorsan çalışmaya devam et

• Zamanla olur arkadasım hergun esmetmeye devam vucudu

0|0
    0|0
  • Bacak liflerin yırtmadan başaramassın :)

0|0
    0|1
  • Benim ik 180'im 6. günde olmuştu. Hocam iyiydi sanırım. Kişiden kişiye değişir mi bilemem.

0|0
    0|0
  • Dikkat et bacağını ortadan koparma :)

0|0
    0|0
  • Zamanla açarsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• uğraşırsan 1 haftada açarsın ama kendini çok zorlama

0|0
    0|0