Sıtma hastalığının nedenleri neler? Sıtmalanmak neden olur?

Sıtma hastalığının nedenlerini biliyor musunuz. Yada nezaman sıtma tutar. Üşüdüğünüzde rüzgarda yiyecek içecek vs.

Güncellemeler:
Bildim bileli sitma tutar babami. Genelde usudugu ve ruzgarda kaldigi zaman oluor. birde biraz alkol alirsa.. hepatit B de tetikleyebilirmi.
Masallah ne sivrisinekmis cicukken bi isirmis hala etkisini gosterio:)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Geçmiş olsun canım. Sıtma sineğinden olan gerçek bir sıtma değilse ya üşüttuğünde ya da hasta olduğunda falan atesi çıkiyordur muhtemelen. O ateş muhtemelen belli bir süre sonra geçince vücut aniden normal havaya alışamıyordur ve anlık veya kısa yani 1-2saat gibi sürelerde dışarıdaki havaya alişana kadar üşüyodur. aslında her insanda bazen olan bir şey ama baban psikolojikmen abartıyor olabilir. Bilirsin yaşlılar böyle şeyleri çok abartir. bazen panik atak bazen de basitçe kafasında kurarak abartir. bence taş gibidir o:)

• Babammm asla abartmaz hatta belli etmemee calisir ama bu ufak bise değil ya cocukluktan beri olurmus hem bes on dakikalik bi olay ama o anda onlem alman lazim zor o anki halleri nekadar kotu durumda olduunu gosterioo. Soruyu sormadan once basimiza geldi bi soraim farkli bir neden bilen var mi acaba dedim.

• Öncekileri Göster
    • hehe değil zaten:)) bak o da mümkün:)) nazar; kesin oyledir:) geçmiş olsun canım yine de. düzelir umarım bir an önce

• Teşekkürler şeker:)

Erkekler Ne Diyor 6

• Geçmiş olsun.

• Tesekkur ederimm.

• Belirtileri ne?

• Yukaridada belirttim gibi sogukta ruzgarda alkol aldiinda oluo. Streste etkili tabiki. Anlik bes on dakika yogun titreme disleri kitlenio .. halsiz oluo. Ogunde ara ara tekrarlio tam iilesemio.

• Bilmiyorum babamda bir kere olmuştu. Kalp ameliyatı olmuştu onla alakalı belki de

• Anofel denen eşşek gibi bir sinekten bulaşır.

• Sivrisinekten kaynaklanan sitmadan değil bu ya.

• ilkokulda ezberltilen klasik cevab şudur sıtma sivri sineklerden bulaşır :)

• Sıtma parazitini taşıyan sivrisinek sokarsa sıtma olunur. Türkiye'de nadir görülür.

• "Sıtma gibi titremek" diye bir deyim var. Yani çok şiddetli şekilde titremek anlamında. Doktora danışın.

• Öncekileri Göster
    • Tabiki gittik. Ama bisey bulunamadi. Stres psikolojikte olabilir dediler. Ve nezaman ne sartlarda oluyo ona dikkat etmemiz soylendi.

• Geçmiş olsun.

• Kimisi üşütmekle olmaz demiş adam akıllı üşüt bakalım oluyormu olmuyormu

• Oyle ya sogukta yada ruzgar caromasi cok onemli.

Kızlar Ne Diyor 2

• Mikroptan dolayı olur.genelde sivrsinek ısırığından sıtma tutar

• Sivri sinek. Mikrobu kapmamissan usumekle yemekle icmekle sitma tutmaz.

Yükleniyor...