Asosyal olanlar var mı? Dışarı çıksam da zevk almıyorum.

Ben 2 senedir asosyal olduğumu farkettim, üniversite bitti, bütün arkadaşlarımdan koptum, zamanımın çoğunu evde bilgisayar başında geçiriyorum, dışarı çıksamda zevk almıyorum.İşte bulamadım, bakalım nereye kadar böyle gidicek.,.

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun yazdim ama oku istersen :)

Bende, fakat asosyal dememeliyiz. Ait olma en temel ihtiyaçlarimizdan. Ancak kendimizi en iyi hissettigimiz grubun içinde bile farkli bir birey olarak farklilasmak, kendi özgünlügümüzü yasamak isteriz. Bir yandan grubun bir parçasi olmak ama ayni zamanda da farkli olmak isteriz. Ait oldugumuz yerde kendimizi güvende hissederiz. Zor zamanlarda ailemizin ve arkadaslarimizin yardimiyla ayakta kalirıi. Bu dayanisma bizim hayattaki yalnizlik duygumuzu azaltir.

İnsanlar benzerleriyle bütünlestiklerinde kendilerini güçlü hissederler. Aidiyet duygusu insanlari bir arada tutan çimentodur :)

Bir insan ya da bir grup tarafindan kabul gördügümüz zaman, ait olma ihtiyacimizi tatmin ederiz. Sadece sevmenin sevilmenin degil, bir takimin taraftarı olmanin ya da bir siyasi partinin üyesi olmanin da kökeninde kabul edilmek vardir.

Dogada canlilarin, daha güvenli oldugu için sürüler halinde hareket etmesi gibi bizler de insan sürüleri halinde yasadigimizda daha huzurlu oluruz. Kabul görmek, kendimize benzeyen insanlarla dayanisma içinde olmak bize güven ve mutluluk verir. Elbette yalniziz. Bu dünya bireysel bir sonsuzluk yolculugu. Yalniz geldik yalniz gidiyoruz. Etrafimizda herne varsa yanimizdadir. Elbet kendine döneceksin. Kendimizle barisik olmayi ögrenmeliyiz. Bizzat bende yasiyorum yalnizligi.

Saygilar :)

0|0
    0|0
    • ben kendimle barışık değilim sorun orda

Kızlar Ne Diyor 7

• işe girmeden hallolmaz.Part time işe gir bölümünle ilgili iş bulunca çıkarsın o aradada baya sosyal olursun.

0|0
    0|0
    • bulursam çalışçam

• tamam deniycem fikir için teşekkür ederim :)

• Birşey değil.Kolay gelsin.

• Ben.

0|0
    0|0
  • inan kopman daha iyi ailen bi iki dostunolsa yeter ben okadar gezentiydim noldu şuan boşa zman geçirdiğimin farkına vardıkça ov kötü oluyorum

0|0
    0|0
    • neden boşa zaman geçirdiğini düşünüyorsun

• çünkü okadar boş ve gereksiz kişilerle gezme uğruna kendmden ödün vermişimki

• korkma sampıyon yalnız degılsın

0|0
    0|0
    • yalnız olmadığıma sevindim :)

• Asosyalin önde gideniyim

0|0
    0|0
  • insan dönem dönem kendi alanını yaratmak ister ve arkadaşlarıyla arasına perde koyabilir

ama uzun vadede bunu yapıyorsan - ki yapıyorsun - hata ediyorsun.

0|0
    0|0
  • maalesef

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• bende öyleyin dost dediğim kolay kolay çıkmıyo karşına 3 5 vardı ayrıldık taşındık üversiteyi kazandılar ense okumadım çalışmanın peşine düştüm dışa hiç çıkmıyorum sevgilim hiç olmadı arkadaş dediklerim se sülük gibi geliyo bana para için geliyo sanki

0|0
    0|0
  • PC kucağındaysa sorun yok. Yola devam.

Hiç bişey için geç sayılmaz. Herşey arkadaşlarına atacağın bir mesaj ile yeniden başlar.

0|0
    0|0
    • ya benim arkadaşımda kalmadı açıkçası

• arkadaşım yok diye kendimimi öldüreyim :) komiksin

• Yok yok şaka yapıyorum. Ama öyle rahat ediyorsan rahatını bozma. Sonra arkadaş ortamından çıkamamakta var. Bazen bi toplanıyoruz derse bile vakit kalmadığı oluyor :/

• Xper lere bak ordan anlarsın :)

0|0
    0|0
  • harbi dostlatların olsun evde geçirmessin

0|0
    0|0
    • sorun bu zaten harbi dostlarım yok

• Ben lise son olmama rağmen.Hem okul hem dershane var anlıcağın yine asosyalim :) Hiç arkadaşım yok :) Sen haline şükret bence :)

0|0
    0|0
    • üniversitede olur kardeşim

• Tek ve son birşey sorcam :) Ünide sevgili yapmak zor mu ? Başladın diyelim ilk 1 ayda yapabilirmisin ?

• yaparsın kızların çoğu zaten rahat şehir dışından gelmiş sorun olmuyor yani

• üniversiteden mezun olmadım 1 sene uzattım

ama mezun olan sınıf arkadaşlarımı görünce pek üzülesim gelmiyor bu duruma

evinde takılan, iş arayan, sınavlara hazırlanan, askere gıden; o kadar okul bitir sonra evine dön olacak iş değil

ben de şu an evdeym bayram tatilimi yapıyorum okul başlayınca da gitcem, ders çalışma temposuna giricem tekrar

bunları görünce insanın mezun olası gelmiyo

0|0
    0|0
    • aynen dostum ama eninde sonunda mezun olacaksın

• tabı kı hepımızın oyle, ama şu bıtınce boşluğa ddusme korkusu, yuksek lısans dusundurtuyo bana

• sen şimdi dert etme bunları 1 sene yaşamana bak

• Bende öyleyim dert etme

0|0
    0|0
    • bu bi hastalık sanırsam

• o zaman senin için daha kolay asosyal olmak istemiyorsan her şeyi şimdi değiştirebilirsin

• değiştiemiyorum, hiç arkadaşım kalmadı nasıl sosyal olayım

Yükleniyor...