İnsan bir noktadan sonra kilo veremez mi?

Konu hakkında bilgisi olanlar varsa cevaplasın. Boyum 165 kilom 51. Çok az yerim ama kaslarım erimesin diye ve metabolizmamı hızlandırmak için yeterince protein ve karbonhidrat alırım. Çok da su içerim. Onun dışında hemen her gün spora gidiyorum. Ağırlık, plates vs vs hemen her türlü egzersizi yapıyorum. Her gün yaklaşık bir kilo (1000 kcal) yakıyorum. Yemeklerden de aldığım calori günde en fazla bir kilo ediyor. Ve her insan bir de genç olunca günde iki kilo otomatik yakıyor zaten. O hesapla şimdiye kadar çok kilo vermiş olmam lazımdı. Çok uzunca bir süredir yalnızca aynı kiloyu koruyorum. Kilosu boyunun son iki rakamından 20 eksik pek çok kadın tanıdığım için bir noktadan sonra veremiyorsan da genetiğe bağlı diye düşünüyorum?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• hesaplama hatası yapıyorsun. insan metabolizması günlük değişimler gösterir ve kilo hesabı sadece kalori ile yapılmaz.
    Ancak daha fazla kilo vermek istiyorsan yapman gereken şey, antrenman programını değiştirmek olacaktır. Anladığım kadarıyla uzun süredir spor yapan birisin, eğer bu değerlendirme doğruysa, antrenman programını fitnes ağırlıklı olarak değiştirmen ve kardiyoyu sadece ısınma için yapman gerekir. Biraz uzun bir konu aslında.

0|0
    0|0
    • Yinede oldukça az kalori alıyorum ve fazla spor yapıyorum az da olsa kilo vermiş olmam lazımdı peki değerlendirme kaloriden başka neye göre yapılır?

• rica ederim yardımcı olabileceğim bir şey olursa bana yazabilirsin.

• Tamam

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 1

• seninki anoreksiyaya gidiyor kilon normal vki hesapla

0|0
    0|0
    • Gitmiyor eksi yirmi kiloya kadar anoreksiya olmazsın. Tanıdıklarım var gayet fitler kemikleri hiç bir şekilde sayılmıyor yani sadece karın daha az bacaklardaki kilolar daha az vs...

Yükleniyor...