Her şeyinizi paylaştığınız eşiniz kendine miras kalınca bu benim derse ne yaparsınız?

5 yıllık eşinize ilk günden beri hesaplarınızı ortak yapıp size kalan mirasları ve maddi herşeyi ortak paylaşırken, Eşinize miras kalıncae eşiniz bu benim şansım diye sizinle ortak hesabınızdan ayrı bir hesap açarsa ne yaparsınız.

Onunla konuyu konuşup bugüne kadar herşeyimi ortak olarak senle paylaştım dedğinizde "ZARARIN NE KADARSA VEREYİM" derse ?

Ne yaparsınız ?

(Eşinizde sizde çalışıyorsunuz)

Güncellemeler:
Kazancım bana yetiyor. Para konusunda çok sıkıntım yok.

Ancak yapılan çok zoruma gitti.

0|0
1413

En İyi Kız Görüşü

• Çok kırıcı ve üzücü bir durum.Bu durumda eşimle konuşur boşanma kararı alırdım.Değer verdiği tek şeyin para olduğunu görüyorum insanlık paraya değişilmez.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir bayanın ayrı hesabı olması bence normaldir .Çünkü ne kadar çalışırsa çalışsın en ufak darbede kadın mağdur olur.Bir dayanağı olmalı bu hayatta.Ama "ZARARIN NE KADARSA VEREYİM" demesi kötü birşey söylenmemeli :/

0|0
    0|0
  • eşinizin o cümleyi kurması hiç şık olmamış..yerinizde olsam öncelikle bir anlık patavatsızlık mı yoksa gerçek düşüncesi mi anlamaya çalışırdım.

parayı ayrı hesaba koymak istemesine gelince..yüksek miktarda bir para ise böyle bir şey düşünmesi mantıksız değil..siz dahil hepimiz yapabilirdik eğer yüklü bir miktar söz konusu ise..hani paranın sıcaklığı dedikleri olay... gerek daha önce o miktarları ancak hayalinde görebilecek olması, gerek -olmuşsa şayet- geçmişte para sıkıntısı çekmiş olması böyle düşünmesine sebep olabilir..

zamanla düzelebilecek bir durummuş gibi geliyor..alışsın paraya..sindirsin zengin olmayı içine..:)

yok eğer bencil,egoist ve içten pazarlıklı ise o zaman aman diyeyim..öyle insanlar güçsüzken sefil,güç ellerine geçince zalim olurlar..öyle bir kişi ile yaşlanılmaz..

0|0
    0|0
  • evlılık catısı catırdamıs maddı yönden ve güvensizlik yönünden .. ortak hesap acmak aynı hata eşin senın kadar duyarlı degılmıs ... baba evladına bır bag bagıslarken evlat ona bır salkım üzüm verememe hesabına dönmüş

0|0
    0|0
  • yakında o kadın seni boşar abicim sen bunca zaman ona bunları yaptıktan sonra sana bu lafı söyleyebldiyse bu evlilik zaten iyiye gitmiyor çok yazık evlenirken verilen sözler yalanmış demek para insanı değiştirebiliyomuş maddi zararı karşılayabilrde maneviyata mirası da yetmez .. çok yazık

0|0
    0|0
  • Bosarim.

Kaybetcek bi sey kalmis mi sence?

0|0
    0|0
  • en salakça konu gelde nefret etme o kadından neyi hesaplıyo nasıl düşünüyo iğrenç.

0|0
    0|0
  • Karışmam onun parası

0|0
    0|0
  • öyle eş mi olur at çöpe

0|0
    0|0
  • mehehe zararım ne kadarsa tahsil ederim,şutlarım

0|0
    0|0
  • uğraşmam boşarım

0|0
    0|0
  • boşarım

0|0
    0|0
  • Boşarım onu.

0|0
    0|0
  • bence çiftlerin arasında böyle konuşmalar geçmesi çok berbat bir durum.

mirastı para paylaşımıydı ..

bilemeyeceğim şimdi..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Valla zararını versin o zaman sana. Sana kalan miras ne kadarsa, ona ne kadar verdiysen. Sende al onu kendi özel hesabında sakla. Kendi özel zevklerin için harca. Haftada bir masaja git, kendi hayatını yaşa...

Yani bilemiyorum işin boyutunu, ama eğer ortada çocuk yoksa insanın tekmeyi basası geliyor. Bekara karı boşamak kolay da... Öyle karı mı olur? Çalışmasa seni para kaynağı olarak gören bir zihniyete sahip derdim. Belki yine de öyle görüyordur, kim bilir...

0|0
    0|0
  • Kardeş sanırım meblağ yüksek, onun ayrı bir hesap açtırması "zararın ne kadarsa vereyim" demesi inanılmaz ağır bir söz. Bu kadından sana hayır gelmez, ona harcadığın tüm parayı al kısa zamanda kurtul ondan. Anlaşılan onun için sen değil para daha değerli.

0|0
    0|0
  • abi kadınlar erkekler gibi değiller. bir erkek karısının üzerine mal alır ama kadınlar almaz, kendilerini garantiye almak isterler, erkek her zaman kazanır kadın kazanamaz diye düşünürler.

siz ortak hesap açmışsınız, bence yanlış ama iyi niyet göstergesi olmuş

eğer eşinize kalan miras şu anki servetinize göre çok fazlaysa refleks olarak öyle davranmış olabilir. ama çok aşırı bir miras değilse ya görmemişlik yapmış, ya da az önce bahsettiğim gibi kadınsal bir içgüdüyle davranmış.

ben olsam ne yapardım: surat yapardım, hiçbirşey olmamış gibi davranmazdım, biraz olsun anlarsa ne kadar üzüldüğünü o yeter, yok eğer hiç oralı olmazsa gerçekten sorun var demektir.

0|0
    0|0
  • kardeşim üzülerek söylüyorum ama.. eşinle aranda... duygusal anlamda... ne sevgi kalmış ne aşk kalmışş... kendini belli etmiş eşin bu hareketiyle... söylicen tek sey var... senın kısılıgıne baglı tabikide... zararın ne kadarsa vereyim dedigi an ... helali hoş olsun bak yolunaaaaa... hadii işineeee... her şey için teşekür ederim.. bitti... diceksin ve kapının önüne koycaksın o lay buu... ilerde daha büyük sıkıntılar yaşamak istemiosan dediğimi yap tecrube konusuor... ilerde cok acı ceekersın başın belaya bile girer ... para insanı bozar... dikkat et

0|0
    0|0
  • yazık walla yazık gün geilr tek tas yemege muhtaç kalırsınız bir tabaktan yemek zorunda kalırsınız o karı tutar yemegi ortadan ikiye böler bizim gibi masumlarda o fazla yesin die bir lokma alır 10 dk bkler ...yazık walla yazık be abicim aç biraz qözlerini

0|0
    0|0
  • zararın ne kadarsa vereyim kısmını okuyana kadar birşey demezdim yazacaktım, kendi hakkıdır der geçerdim ama o laf nedeniyle, şutlayıp güzel bir de dava açardım, yarısını alırdım neyi var neyi yok. ne biçim iş be öyle. şirket mi kurdunuz evlilik mi yaptınız (sana sözüm yok, ona diyorum)

0|0
    0|0
  • Bu nedir arkadaş. Evlilikten korkmaya başladım hiç evlenmesem mi diyorum. Bekara karı boşamak kolay olduğu için ben olsam o kadından ayrılmayı düşünürdüm. Evlilikte senin benim olur mu evlilik ne için var?

0|0
    0|0
  • o ne lan öyle ! bir de erkeklere paragöz derler.

0|0
    0|0
  • Mal mülk derdine düşmem. Çünkü miras onun mirasıdır. Dilediği gibi kullanmasını isterim. Ama miras için bir anda değişirse ve benim tanıyamacağım biri haline gelirse muhtemelen onunla arama mesafe koyarım.

0|0
    0|0
  • ona kaldıysa karışmam erkek olarak diyorum bayan parasında gözüm olmaz :)

0|0
    0|0
  • kadının parasına bakmam, öyle birşey istemeyeceğim için sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • benimde zoruma giderdi walla :(

0|0
    0|0
  • Büyük harflerle söylerim sktr git seneyede gider

0|0
    0|0
Yükleniyor...